Más is érezte úgy, hogy körülötte mindenki terhes, pont akkor, amikor ő is szeretne gyereket? És ezzel együtt egy kis keserűséget is?

Figyelt kérdés

15 hónapja próbálkozok teherbe esni, eddig sikertelenül. De sokkal régebb óta, 3-4 éve vágyok már egy babára, csak most lettek meg a körülmények hozzá. Kivizsgálások tartanak. A férjemnek tökéletes lesz a sperma eredménye, nálam is szabályos ciklus van, nincs pco-m, se ir-em. Most várok átjárhatóságira.

Januárban szült a szomszédasszonyunk. Azt is már nehezen emésztettek meg, irigy voltam, nem tudtam igazán örülni neki. Ma meg megláttam a szemben lakó öreg néni menyét, hatalmas hassal. Amikor megláttam olyan volt, mintha kést döfködnének a szívembe. Nem mondtam neki semmit, nem kérdeztem a gyerekről, szinte láthatatlan volt a számomra, mert fáj volna kérdezni róla. Bemenve a lakásba azonnal elbőgtem magam. Miért pont ilyenkor lesz mindenki terhes a közelemben? Eddig nem is voltak itt gyerekek. Tudom, hogy nem ellenem irányul, és nem azért terhesek, hogy kicsesszenek velem, de valamiért azt érzem, hogy ezzel engem bántanak és ez egy kicseszés velem, hogy nem elég, hogy nem jön össze a baba, még mások boldogságát is néznem kell.

Aki sosem volt hasonló helyzetben, kismama, anyuka, akinek azonnal összejött, és nem tudja milyen ez, attól nem kérek önző dögös kommenteket.


2023. jún. 1. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/88 anonim ***** válasza:
70# A dögöljön meg a szomszéd tehene azt jelentené,hogy más sem legyen várandós,ha te nem vagy az. Én itt ilyet nem láttam. Attól,hogy sok embert nehezen érint,nem hiszem,hogy azt gondolja más se legyen,hanem hogy ő is lehessen, legalább is én így voltam. Nem szerettem volna tőlük semmit elvenni, örültem nekik, végigkísértem sok ember terhességét,csak arra vágytam,hogy én is megélhessem végre ezt az örömöt. Nem ismerlek, nem tudok rólad semmit,csak amit ide írtál magadról. Ugyanígy te sem ismersz mást,csak azt a pár gondolatot,amit leírt más. Egyébként aki 40 éves elmúlt és éveken át jó barátnők voltunk,a meddőségi témában is tartottuk a lelket egymásban. Minden vágyam az volt elsődlegesen,hogy jöjjön neki hamarabb össze,mert egy olyan szinten jó ember,hogy nagyon megérdemelné. Nekem jött össze jóval 2,5 év után és onnanstól kezdve ahogy megtudta eltűnt szó szerint az életemből,nem válaszolt az üzeneteimre,hívásaimra,stb. Nehezen érintett,de megértettem. Bár hiányzik,de elfogadom,voltam a helyzetében.
2023. jún. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/88 anonim ***** válasza:
84%

#71! Én ezt rólad nem is írtam. A kérdező viszont pont ezt írta, a #18 hozzászólásában végig. Hogy nekik bezzeg már összejött! Ő meg akiknek mindenük megvan hozzá, nem. Miért lenne kevésbé meg annak, akinek összejött? Miért baj az, hogy "őt csak megszagolták és terhes lett?" És akkor mi van? Mintha neki is kötelező lett volna előtte x időt végig szenvedni. Miért olyan elképzelhetetlen, hogy más is vágyik gyerekre, úgy, mint ő, csak neki szerencséje volt? Igenis baromira lenézően beszél mindenkiről, akinek gyorsabban összejön, mintha ettől a másik valami rossz ember lenne. Már a fő kérdésben úgy ír róluk, hogy nem kér tőlük "önző dögös kommenteket". Mintha már előre leszögezné, aki nem vár sokat gyerekre, az valami velejéig romlott csoport tagja. Pedig tessék, használhattok példának nyugodtan. Én vártam és mégis önzőnek tartom a kérdezőt, más meg lehet, hogy nem várt és nem. Nem ezen múlik.

Vagy amikor a most házasodó szomszédairól ír. Már előre azon pánikol, hogy majd terhes lesz, pedig még csak most házasodik. Nem azt írja, hogy bár én is terhes lennék, hanem, hogy ő ne, mert az NEKI milyen szar lenne.

"Nem szerettem volna tőlük semmit elvenni, örültem nekik, végigkísértem sok ember terhességét,csak arra vágytam,hogy én is megélhessem végre ezt az örömöt." Számomra ez a normális gondolkodás, én is vagyok és nem fogok ezért elnézést kérni.

Persze, elfogadod, megérted a barátnődet, mert valószínűleg igaz barát vagy. De vajon ő is az? Az ember megérti a barátját, elfogadja úgy, ahogy van, de attól még az ő részéről önzőség. Fordított helyzetben te is elfordultál volna tőle? Nem hiszem. (Abból gondolom, amit fentebb írtál.) Ugyanaz a probléma, az egyik ember mégis így reagál, a másik úgy. Nekem ebből a te hozzáállásod a szimpatikus, ennyi. Az meg, hogy barátkozom veled, HA nem leszel terhes, vagy MAJD, HA én is terhes leszek, nálam nem fér bele. Igaz barát nem szab feltételeket.

#70

2023. jún. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/88 A kérdező kommentje:

“Ő meg akiknek mindenük megvan hozzá, nem. Miért lenne kevésbé meg annak, akinek összejött? “


Megint ferdítesz. Ilyet nem írtam. Csak azt, hogy nálunk mindene meglenne, mégsem jön. Ez nem zárja ki azt, hogy máshol nem lenne meg mindene.

2023. jún. 4. 22:49
 74/88 anonim ***** válasza:
72%
"én meg már nagyon vágyom rá, mindene meglenne a picinek és mindent meg is teszünk azért, hogy legyen, de hónapról hónapra csalódok".Akkor a nyelvtannal vannak gondjaid. Amit írtál, konkrétan azt jelenti ÉN nagyon vágyom rá, ők meg nem vágytak.(Főleg, ha a szövegkörnyezetet is hozzávesszük, amiben azt ecseteled, hogy szerinted nem is tervezték.) MI mindent meg is teszünk azért (ők nem tesznek semmit, csak megszagolták.) Rossz hírem van, ők is azt tették amit te. Dugtak. Nekik gyerek lett belőle, nektek még nem. Helyesen így hangozna: Én IS nagyon várom már, nálunk IS mindene meglenne a picinek.
2023. jún. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/88 A kérdező kommentje:

Nem a nyelvtannal vannak gondjaim, hanem te magyarázod bele az öreganyád kínját is.

Mit szenvedsz ezen még mindig? A fogalmazásod meg iszonyú trágár. Te dughatsz felőlem, de én szeretkezek.

2023. jún. 4. 23:47
 76/88 anonim ***** válasza:
19%

Kit érdekel, hogy dugsz vagy szeretkezel? Nekem édes mindegy.

Te rugózol, ugyanis én neked egy szót se írtam az előzőben, végig #71-nek szólt. Úgy látszik a számok világában se mozog otthonosabban, mint a nyelvtanban.

Nem én magyarázok be, hanem te ki, csak nem sikerül. Szó szerint tőled idéztem, elég nehéz lenne letagadni, mivel ott van a kommentedben.

2023. jún. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/88 anonim ***** válasza:
15%
Lehetek őszinte? Én ma már tudatosan sem vállalnék gyereket,ugyanis egy barom orvos indokolatlanul csaszarozott és ez miatt 5 év után derül ki, hogy amúgy tojasnyi ciszta nőtt az egyik oldali petefeszkemben. Szerinted így hogy érzi magát egy nő? Holnap fognak műteni. Szarul,mert nem vagyok teljes nő. Én így érzem. Ettől még szeretem a gyerekem,de ha a 2 közül kellene választani, inkább a gyerektelenseg. Persze ez nem jelenti azt, h aki gyereket szül,az endos lesz. De tény h akinek csaszarja van,ott ha nem mossák ki rendesen ,akkor 90 % az endometriozis. Jah és 3 éve is látta az orvos, aki nem küldött tovább. Én azt mondom,legyél türelmes,ne irigyeld mástól a babát, mert sose tudható,mekkora ára van. Innentől csak abban reménykedek, hogy nem fogok megbízni,mert a petefeszek termeli az osztrogent.
2023. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/88 anonim ***** válasza:
26%
Meghizni*
2023. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/88 anonim ***** válasza:
78%

#77


Más meg az egészségét teszi kockára, csak hogy gyereke legyen. Én is, kis túlzással, bármit bevállaltam volna, csak hogy gyerekem legyen. Van olyan kolléganőm, akit már háromszor műtöttek endometriózis miatt, úgy hogy soha nem volt gyereke. Ellenben szeretett volna, ezért vállalta műtéteket. Egyszer sikerült donor petesejttel a lombik, akkor is elvetélt.

Szóval ezekből a példákból kiindulva teljesen felesleges azzal vigasztalnod egy meddőséggel küzdőt, hogy milyen szívás gyereket vállalni. Ez a te életed, az meg az övé. Aki régóta küzd gyerekért, máshogy áll a közben felmerülő problémákhoz is.

2023. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/88 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon sok a megmondó emberke és a fotelharcos, úgy látom.
2023. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!