Más is érezte úgy, hogy körülötte mindenki terhes, pont akkor, amikor ő is szeretne gyereket? És ezzel együtt egy kis keserűséget is?

Figyelt kérdés

15 hónapja próbálkozok teherbe esni, eddig sikertelenül. De sokkal régebb óta, 3-4 éve vágyok már egy babára, csak most lettek meg a körülmények hozzá. Kivizsgálások tartanak. A férjemnek tökéletes lesz a sperma eredménye, nálam is szabályos ciklus van, nincs pco-m, se ir-em. Most várok átjárhatóságira.

Januárban szült a szomszédasszonyunk. Azt is már nehezen emésztettek meg, irigy voltam, nem tudtam igazán örülni neki. Ma meg megláttam a szemben lakó öreg néni menyét, hatalmas hassal. Amikor megláttam olyan volt, mintha kést döfködnének a szívembe. Nem mondtam neki semmit, nem kérdeztem a gyerekről, szinte láthatatlan volt a számomra, mert fáj volna kérdezni róla. Bemenve a lakásba azonnal elbőgtem magam. Miért pont ilyenkor lesz mindenki terhes a közelemben? Eddig nem is voltak itt gyerekek. Tudom, hogy nem ellenem irányul, és nem azért terhesek, hogy kicsesszenek velem, de valamiért azt érzem, hogy ezzel engem bántanak és ez egy kicseszés velem, hogy nem elég, hogy nem jön össze a baba, még mások boldogságát is néznem kell.

Aki sosem volt hasonló helyzetben, kismama, anyuka, akinek azonnal összejött, és nem tudja milyen ez, attól nem kérek önző dögös kommenteket.


2023. jún. 1. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 A kérdező kommentje:

De mindegy. Nem akarlak bántani, de a kérdésben egyértelműen leírtam, hogy aki nem érzi át, vagy azonnal összejött annak-még ha jó szándéknak is érzi-nem kell írnia akármit.

Mert számomra most az, hogy panaszkodsz a babádról, egy kicsit másképp jön át. Hidd el, az én helyzetek sem szipi-szupi. Te azt látod, hogy de jó dolgom van, szabad lehetek. Én meg azt látom, hogy de jó dolgod van, van egy gyereked. Te sem a rosszat látod az én helyzetemben, pedig van benne elég rossz, elhiheted.

Ahogyan az is, hogy ne szakítsam meg a babásokkal a kapcsolatot. Te nem voltál ebben a helyzetben, nem értheted. (Írtad, hogy covid alatt lett babád, most már 2 éves, ergo nem kellett rá várnotok és inszemre/lombikra mennetek). Hiszem, hogy segíteni akarsz, de ez a ne görcsölj rá a lehető legrosszabb tanács. Ezzel lehet legjobban kikészíteni egy gyerekre vágyó anyát. Neked is lehetne most mondani, hogy ne görcsölj rá a kisfiad/lányod fogzására, egy gyerek se halt bele, túl lesztek rajta, mégis foglalkoztat a téma. És úgy is van rendjén, ha foglalkoztat.

2023. jún. 3. 19:34
 42/88 A kérdező kommentje:

Oké, írtad, hogy nem panaszkodásból írtad, csak hogy lássam a másik oldat.

Akkor itt a “felhőtlen” gyermektelenség oldala.

-vérvételek, ultrahangok

-állandó, magukat moderálni képtelen ismerősök, akik arcodba mászva kérdezik, hogy mikor lesz baba

-egyéb vizsgálatok pl átjárhatósági

-ha az meglesz, és nem jön össze addig a gyerek, akkor eredménytől függően beültetés/inszem, ergo hormont fogok kapni, szúrni kell magamat

-minden hónapban megteszel mindent, vitamint szedsz, sportolsz, egészségesen étkezel, leköveted az ovulációdat tesztekkel, és annak ellenére, hogy mindent megtettél, egy nagy semmi az eredmény


Mindezek helyett mennyivel egyszerűbb lett volna csak szerelmeskedni egyet és paff teherbe esni.

2023. jún. 3. 19:53
 43/88 anonim ***** válasza:
81%
Hát igen, én is falra tudtam menni az ilyen tanácsoktól, mint lazíts, ne görcsölj rá, menjetek nyaralni, majd ott összejön (mert mindenkinek van 5 ismerőse, akinek pont ekkor jött össze), de tényleg a legrosszabb az, hogy jaaaj, ne vágyj erre, mert fárasztó ám, örülj, hogy élhetsz.
2023. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudj, de itt te látod nagyon rosszul a dolgokat és ez már tényleg az a szint, amin csak pszichológus tud segíteni.

Ebből lesz az, ha az a gyerek mégis megszületik, fél év után agyadra megy a "gyes" és te leszel a legjobban felháborodva, hogy senki le se sz@r, egész nap össze vagy zárva egy csecsemővel és felnőtt hangot se hallasz a férjedén kívül, mert már mindenkit elmartál addigra magadtól.

Ha senki nem szülne addig, amíg te nem, gyorsan kihalnánk. Így aztán mindig lesznek terhesek a házban, az utcán, a boltban és mindenhol, mert ez az élet rendje. Ha neked jobb, hogy nem követed azokat, akik mertek terhesek lenni az engedélyed nélkül, tedd azt, de ha biztosra akarsz menni, az utcára se menj ki, hátha ott ólálkodik egy kismama és alig várja, hogy az orrod elé tolja a hasát.

Jelenleg nem vagy terhes, de bármikor lehetsz, azt írod ismert akadálya sincs, és így hisztizel vadidegen emberek magánéletén. Mi lesz, ha ne adj Isten, lesz egy vetélésed vagy beteg babád? Megölöd a szomszéd egészséges csecsemőjét, mert mi az, hogy a másé él te meg elvetéltél?

Mielőtt kitalálnád, nem, nem lettem paff, terhes egy dugástól és nincs gyerekem. Amiket írtál, azokon is túlvagyok, azzal a különbséggel, hogy én nem 3-4, hanem 20+ éve várom a babám. Millióan vagyunk rajtad kívül, akik szintén megszenvednek a gyerekért. Hidd el, másoknak is van elég problémája. Az, hogy most vetéltem el, pl.csak egy piciny szelete, de nem kötelező rosszindulatúvá válni. Tudok örülni más gyerekének és sose kívánnám, hogy azért, mert nekem nehéz, más is szenvedjen meg érte, nehogy már csak úgy terhes legyen. (Mellesleg neked se ártana, ha megkedvelnéd a babákat, mert ha lesz, akkor nem csak a sajátoddal fogsz találkozni.) Amíg csak a te gyerekedet tekinted gyereknek, mindenki másé csak ellenség, jobb is, ha nem leszel terhes, mert akkor is találsz majd bezzegelni valót. Persze, mások tudnak szoptani/bezzeg Jenőkének nem kell ortopéd cipő/ Julinak könnyű, mert az övé átalussza az éjszakát, csak nekem van ilyen sanyarú sorsom😭

#10

2023. jún. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
77%
32# Attól,hogy a fogzós babát ringatod és panaszkodsz...tudod ezt az érzést, jót és rosszat ő is szeretné megtapasztalni. Majd ő eldönti neki mennyire nehéz megélni,az sem kizárt türelmesebb lesz,mivel jobban megfogja becsülni ennyi idő sikertelenség után. Kvázi még a terhességi hányásnak is örültem annak idején,csakhogy végre összejött... Nekem évekig nem jött össze és most van, brutál nehéz,de nem cserélném el újra a próbálkozós orvoshoz járkálós időszakra,amikor ott ültem sokszor a kismamák között,akik UH-ra vártak én pedig már a 100. UH-ra,hogy hogy áll a peteérés,stb... tényleg marha jó. Ha nem tudtál kirándulni,várhattatok volna és akkor mehettetek volna a covid után. Más meg már kiutazta magát. Képzeld el,mi kiutazgattuk magunkat a férjemmel,rendszeres közös hobbink van/volt,rengeteg mindent csináltunk együtt már és úgy éreztük mostmár családot is szeretnénk. Életem végéig az utazgatás nekem ezt az érzést nem pótolta volna, sőt semmi más, így a másik oldalt is ismerve. Pedig a terhességem is rossz volt,a végén komplikáció, korábban jött,majd orvosok, Dévény torna,allergia,stb,most fogzás,nem alvások,de ezt mégsem pótolja semmi. Az egyik barátnőm mondta pont két hete,aki nagyon vágyik már családra,hogy ő érti hogy sok anya panaszkodik,DE ő is szeretné megélni a rosszal együtt is. Ha te megbántad,az téged érint,de én például ezek ellenére sem.
2023. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
100%
44# kicsit túlzásnak érzem az írásod. Igazad van sok mindenbe,de azért túlzás már. Lelkileg nekem is nehéz volt, örültem más boldogságának,de attól még elszomorodhat az ember,hogy ő is szeretné megélni, és ennek ellenére nem érdekel más gyereke mit tud,mit csinál képzeld. Szó szerint hidegen hagy. Hogy nem úgy ment a szoptatás sem izgat,vagy hogy Juliska mit tud,az enyém miért allergiás. Tehát szerintem hülyeség. Miután van már,a sajátod érdekel szerintem.
2023. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 A kérdező kommentje:
#44 szerintem ideje lenne NEKED megnézni egy pszichológust. :) ahogy az angol mondja, nagy storyteller vagy, de nem is ismersz, már elméleteket gyártasz. :)
2023. jún. 3. 20:33
 48/88 A kérdező kommentje:
Köszönöm #45! A szívemből szóltál. Érdekes, hogy mennyire másképp látja az ember a dolgokat, ha ő is volt ilyen helyzetben.
2023. jún. 3. 20:35
 49/88 anonim ***** válasza:
43%

#46! Akkor elég nagy különbség van közted, meg a kérdező között, ő ugyanis NEM örül más boldogságának.

Amíg örülsz más boldogságának, de mellette eszedbe jut a saját fájdalmad, hogy te még mindig nem és ettől szomorú leszel. Az tök normális. Még az is, ha bem örülsz, csak azt érzed, hogy te miért nem??? De amikor azt elemezgeted, hogy a szomszéd fiának a felesége hany dugásból lett terhes, az már nem az a szint. Minden emberi kapcsolatát az határozza meg, hogy az a másik ember hogy esik vagy nem esik teherbe.

#44

2023. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
84%
#47? Ok., majd megkérdezem. Hátha nem egészséges, hogy nem utálok mindenkit, aki előbb szül, mint én 🤣 Biztos valami komoly mentális zavar.
2023. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!