Más is érezte úgy, hogy körülötte mindenki terhes, pont akkor, amikor ő is szeretne gyereket? És ezzel együtt egy kis keserűséget is?

Figyelt kérdés

15 hónapja próbálkozok teherbe esni, eddig sikertelenül. De sokkal régebb óta, 3-4 éve vágyok már egy babára, csak most lettek meg a körülmények hozzá. Kivizsgálások tartanak. A férjemnek tökéletes lesz a sperma eredménye, nálam is szabályos ciklus van, nincs pco-m, se ir-em. Most várok átjárhatóságira.

Januárban szült a szomszédasszonyunk. Azt is már nehezen emésztettek meg, irigy voltam, nem tudtam igazán örülni neki. Ma meg megláttam a szemben lakó öreg néni menyét, hatalmas hassal. Amikor megláttam olyan volt, mintha kést döfködnének a szívembe. Nem mondtam neki semmit, nem kérdeztem a gyerekről, szinte láthatatlan volt a számomra, mert fáj volna kérdezni róla. Bemenve a lakásba azonnal elbőgtem magam. Miért pont ilyenkor lesz mindenki terhes a közelemben? Eddig nem is voltak itt gyerekek. Tudom, hogy nem ellenem irányul, és nem azért terhesek, hogy kicsesszenek velem, de valamiért azt érzem, hogy ezzel engem bántanak és ez egy kicseszés velem, hogy nem elég, hogy nem jön össze a baba, még mások boldogságát is néznem kell.

Aki sosem volt hasonló helyzetben, kismama, anyuka, akinek azonnal összejött, és nem tudja milyen ez, attól nem kérek önző dögös kommenteket.


2023. jún. 1. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
82%
20-as vagyok, a baráti körben van egy pár, akik nagyon régóta vágynak a babára, lakást is úgy vettek, és nagyon jó szülők lennének, sajnos azóta nem sikerült nekik. Végtelenül együttérzek velük, és sosem dörgölném az orruk alá, hogy nekünk van. Ez nagyon durva, 19-es, amit nálad csináltak a kollégáid.
2023. jún. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 anonim ***** válasza:
69%

Más a fókuszpont. Másfél évig próbálkoztunk, akkor én is úgy éreztem, hogy körülöttem mindenki terhes és mindenkinek csettintésre megy, csak nekünk nem.

Amióta megszületett a kislányunk megint nem látom, hogy mindenki terhes lenne a környezetünkben és hogy őszinte legyek, az is teljesen jelentéktelenné vált, hogy mennyi idő alatt jött össze. Én csak óvatosságra szoktam inteni mindenkit a kijelentésekkel és a gondolatokkal. Attól, hogy nekem, vagy neki, vagy akárkinek már összejött, nem jelenti azt, hogy mi nem vagyunk túl a magunk küzdelmén, akár vetéléseken, akár több éves lombikon, stb. Nagyon kevés a merítés, ahol az ember ismeri a valódi hátteret.

Legjobb barátnőm először a korai szakaszban vetélt el, majd a második terhességénél elhalt a magzat, 21 hetesen meg kellett szülnie. Ma gyönyörű családnak látod őket egy kislánnyal, de ha valakinek az "előéletére" nem irigykedem, az pont ő. Én mellette voltam mindkét veszteségnél és akkor is, amikor rémálmai voltak, hogy ezt a terhességet/babát is el fogja veszíteni. Nem kívánom senkinek.

De pl. van a baráti körben viszonylag idősebb pár, 46 évesen most szült a nő. Könnyen ítélkezhetne az egyszerű ember, hogy miért kell ilyen későn gyereket vállalni, holott fogalma sincs, hogy hány év és mennyi pénz ment lombikra, hány sikertelenségük, hány veszteségük volt a kb. 10 év alatt.

Szóval te most erre fókuszálsz és idealizálsz. Tudom milyen érzés, én is benne voltam, sokszor facsarodott a szívem. De hidd el az út végén abszolút nem fog érdekelni ez az egész.

2023. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
66%
19es vagyok, a kollégáim nem tudták, hogy terhes vagyok, szóval véletlen volt, de nagyon szíven ütött.
2023. jún. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon rosszul viseltem én is a várakozást, 2 év után lettem terhes, elvetéltem, utána bő egy évre rá újra, akkor végre megmaradt. De én is személyes támadásnak vettem minden terhességet, ami nem az enyém volt. Az segített, hogy elmentem pszichológushoz, aki megnyugtatott, hogy ez egyfajta gyászfolyamat, és normális, és ne okoljam magam. Ettől lenyugodtam. Illetve a figyelmem is elterelődött: a nagymamám haldoklott, közben egy új állásra pályáztam és új munkát kezdtem. Nem is igazán akartam teherbe esni, mert örültem az új munkának. Na erre bumm. :D
2023. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
89%

Jobban figyelsz rá valószínű ezért.

Én 4 éve szültem, sajnos újszülött korban meghalt a fiam.

2 éve szeretnék gyereket, nem jön össze, a rokonok, barátok, ismerősök zöme terhes... Pontozzatok le, örülök nekik de nem teljes szívemből. Ez van, ne tehetek róla sajnos.

Neked kívánom hogy minél hamarabb osszsjojjon a baba. ❤️

2023. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 A kérdező kommentje:

#25, nagyon sajnálom a veszteségedet és természetesen másokét is! :(


Egyébként természetesen tudom, hogy egy tök idegen kismamáról nem tudhatom, hogy mennyit várt a babára, de az általam vázolt esetekben eléggé egyértelmű, hogy csettintésre összejött. Ennél már csak az rosszabb, amikor konkrétan az orrom alá dörgölik, hogy hahaha becsúszott. ☹️ Ilyen még csak internetes fórumon fordult elő, de az sem esett jól.

Egyébként nem tudom mennyire vagyok beteg, de azzal enyhítem a fájdalmamat olykor, hogy tervezem majd miket fogok csinálni a gyerekemmel, hogyan fogom nevelni, eltervezem, hogy milyen kismama ruhákat fogok hordani évszaktól függően, és már vettem pár semleges dolgot a gyereknek, néhány semleges színű rugi, csörgő, ilyenek. De az utóbbi miatt már kicsit bolondnak érzem magamat. De végül is, hiszek benne, hogy lesz babánk, akkor meg amúgy is hasznát vesszük majd.

2023. jún. 2. 15:32
 27/88 anonim ***** válasza:
81%

Két és fél éve próbálkozunk. 3 kémiai terhesség van mögöttünk valamint egy 10 hetes magzatot vesztettünk el most májusban.

4 barátnőmmel lettünk egyszerre terhesek. A Facebook is tele van a bejelentésekkel. Tudom milyen fájdalmas. :(

2023. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 A kérdező kommentje:

Sajnálom!:( De remélem, hogy nálatok is lesz babó.

Én ezt a face dolgot úgy küszöbölöm ki, hogy leállítom a terhességet bejelentők követését, így nem látom mit posztolnak. :( Tudom, hogy homokba dugom a fejem, de ha napokig nem hallok ilyen témáról és nem is értesülök gyerekhírről, nem látok terhes nőt, akkor sokkal jobban vagyok. De ha egy ilyet is meghallok/látok, akkor napokig taccson vagyok.

2023. jún. 2. 16:07
 29/88 anonim ***** válasza:
63%

Én szeretem egyébként nyomom követni őket. Nincs bennem ez a rossz érzés, féltékenység és hárítás. Nekem kicsit segít hogy figyelem őket, annak ellenére hogy fáj nagyon. Volt időszak mikor én is hárítottam, de nem volt jobb tőle, sőt.


Úgy vagyok vele, annál nagyobb öröm lesz mikor összejön, megmarad, megszületik

Valamiért ennek így kell történnie.

Idén már nem megyünk vissza a meddosegibe (pont márciusban csináltuk meg az összes vizsgálatot, első beültetés előtt jött össze spontán) de jövőre kezdjük újra


27es voltam

2023. jún. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
0%
Pont nem tudom irigyelni azokat, akik "babót" várnak. Inkább kihagytam volna az életemből.
2023. jún. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!