Más is érezte úgy, hogy körülötte mindenki terhes, pont akkor, amikor ő is szeretne gyereket? És ezzel együtt egy kis keserűséget is?

Figyelt kérdés

15 hónapja próbálkozok teherbe esni, eddig sikertelenül. De sokkal régebb óta, 3-4 éve vágyok már egy babára, csak most lettek meg a körülmények hozzá. Kivizsgálások tartanak. A férjemnek tökéletes lesz a sperma eredménye, nálam is szabályos ciklus van, nincs pco-m, se ir-em. Most várok átjárhatóságira.

Januárban szült a szomszédasszonyunk. Azt is már nehezen emésztettek meg, irigy voltam, nem tudtam igazán örülni neki. Ma meg megláttam a szemben lakó öreg néni menyét, hatalmas hassal. Amikor megláttam olyan volt, mintha kést döfködnének a szívembe. Nem mondtam neki semmit, nem kérdeztem a gyerekről, szinte láthatatlan volt a számomra, mert fáj volna kérdezni róla. Bemenve a lakásba azonnal elbőgtem magam. Miért pont ilyenkor lesz mindenki terhes a közelemben? Eddig nem is voltak itt gyerekek. Tudom, hogy nem ellenem irányul, és nem azért terhesek, hogy kicsesszenek velem, de valamiért azt érzem, hogy ezzel engem bántanak és ez egy kicseszés velem, hogy nem elég, hogy nem jön össze a baba, még mások boldogságát is néznem kell.

Aki sosem volt hasonló helyzetben, kismama, anyuka, akinek azonnal összejött, és nem tudja milyen ez, attól nem kérek önző dögös kommenteket.


2023. jún. 1. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
19%

#60! "Akinek végül nem lesz élve született gyereke, és lemond a további próbálkozással vagy kifut az időből, annak is meg kell gyászolnia, hogy nem lett gyereke, nem csak annak, aki elvetél." Nem olvastál figyelmesen. Pont azt írtam, ha lezárult a kérdés, hogy lesz-e gyereke, ott elkezdődik a gyászfolyamat. Ott van veszteség, mert elveszett egy álom. De a kérdezőnél még nem történt ilyen. (Pl.,ha klimaxol, vagy kiveszik a méhét. Ezt a 2 példát írtam, de természetesen van még, az a lényeg, hogy végleges. Az, hogy most nincs neki, az nem végleges.)

"Érdekes, hogy úgy kritizálod a kérdezőt, hogy közben gaslightingolod, mert az ő problémája szerinted nem is probléma, csak mert ő nem vetélt el." Hol írtam, hogy nem probléma vagy csak a vetélés az? Nem látok ilyet. Eleve a vetélésemig az volt a problémám, hogy nem lettem terhes😂Hogy gondolhatnám, hogy nem probléma?

"Ráadásul áltatod magad, hisz azt írtad, húsz éve küzdesz a gyerekért, de szerinted te nem vagy meddő, csak még nincs gyereked. Ezek szerint te is messze vagy a realitástól." Miért lennék messze? Azt írtam 20éve akarok gyereket. Honnan veszed, hogy abban a 20évben próbálkoztam is? Attól, hogy valaki vágyik rá, nem azt jelenti, hogy olyan élethelyzetben van, hogy lehet is. Azt viszont nem meddőségnek hívják, ha nincs egészségügyi oka.

Az utolsó bekezdésedre már reagáltam. Nem vagyok meddő 20 éve. Az meg, hogy engem zavarna, hogy neki "bőven van ideje" ellentmond az egész írásomnak. Írtam, hogy senki terhessége se zavar, akkor nyilván a "nem terhessége se". A babaváró csoportban, ahol vagyok, én vagyok a legidősebb. Vannak köztük már kismamák is, huszonévesek. Ha zavarna, akkor szerinted miért lennék ilyen csoportban?

A rosszindulat zavar. Tudom, hogy leszek még terhes, aminek értelmszerűen nagyon fogok örülni. Az viszont valóban zavar, hogy bár, a környezetemben nem találkozom rosszindulattal, nem tudok majd felszállni egy buszra úgy, hogy ne legyen egy hisztis liba, aki vágja a pofákat, vagy csak gyiken/otthon, akárhol pufog, hogy hogy mer terhes lenni, amikor én nem vagyok. Nem feltétlenül a kérdező, a kérdező csak az egyik képviselője, annak a típusnak, akikkel én nem tudok azonosulni, idegesít. Szóval jól érzed, van, ami zavar, de nem az, amit te gondolsz.

(Először, azt hiszem #10 kommentemben tök normálisan válaszoltam neki, pedig a főkérdésében bemutatott álláspontjával tudtam azonosulni, de ott még viszonylag kulturáltan leírta az érzéseit, amihez termeszetesen joga van. A biztosítékot a további kommentjei verték ki, ami már túlmutat a normalitáson.)

#56

2023. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 A kérdező kommentje:

“Az viszont valóban zavar, hogy bár, a környezetemben nem találkozom rosszindulattal, nem tudok majd felszállni egy buszra úgy, hogy ne legyen egy hisztis liba, aki vágja a pofákat, vagy csak gyiken/otthon, akárhol pufog, hogy hogy mer terhes lenni, amikor én nem vagyok. Nem feltétlenül a kérdező, a kérdező csak az egyik képviselője, annak a típusnak, akikkel én nem tudok azonosulni, idegesít. Szóval jól érzed, van, ami zavar, de nem az, amit te gondolsz.”


És még arról tartott nekem előadást, hogy mit érdekelnek engem az idegenek. Nem is tudom, akkor őt miért érdekelné egy “random hisztis liba”.

Tiszta ellentmondás. Miért kell minden kérdést széttrollkodni ?

2023. jún. 4. 13:52
 63/88 A kérdező kommentje:
Bár igaz, azt írtam, hogy befejezem, de a #10 kommented óta mit írtam olyan undorítót és kulturálatlant, ami ennyi indulatot váltott ki belőled? Te libázol, te gyanúsítasz agybajjal és feltételezed, hogy gyereket fogok ölni. Ha visszakeresel, maximum ezekre írhattam valami erősebb választ.
2023. jún. 4. 13:54
 64/88 anonim ***** válasza:
25%

#62! Nincs ellentmondás. Te úgy foglalkozol idegenekkel, hogy feléd nem érkezik tőlük semmi ellenségeskedés. Ők neked nem ártanak, nem azért terhesek, hogy te szarul érezd magad. Én úgy foglalkoznék, ha irányulna felém ellenségeskedés minden ok nélkül. Nem érzed a különbséget?

Pont te forgatod ki a másik szavát. Nem azt írtam, hogy undorító dolgokat írtál. Viszont kulturáltan ilyen szinten más emberek nemi életében turkálni, ahogy te tetted a szomszédod, meg szomszédod rokonai kapcsán. Vagy, ahogy annak a válaszolónak írtál, aki segíteni akart, hogy ne őrülj meg teljesen. Mintha valami bűnt követett volna el, mert szerinted túl gyorsan teherbe esett.

Igen, a libát tartom, ez libás viselkedés. Agybajt nem írtam. Attól, hogy pszichológust javasoltam, nem gondolom, hogy agybajos lennél. A saját érdeked, hogy segítsen elfogadni, hogy még nincs gyereked, mert láthatóan egyedül nem megy, csak egyre jobban le fogod húzni magad. Egyáltalán nem gondolom, hogy a pszichológus ördögtől való lenne. Az, hogy csecsemőt ölnél, nyilvávalóan túlzás. De a kérdés ma is él. Ha veszteség nélkül ilyen rosszul viseled, hogy másnak sikerül, mi lenne, ha még veszteség is érne? Nem, nem gondolom, hogy a gyermektelenség nem probléma, csak a vetélés, de az tény, hogy egy veszteség felfokozottabb érzelmekkel jár, ha érted. Amit anélkül érzel, az olyankor erősebbé válik. Nem valószínű, hogy megölnél valakit, de minél nagyobb a veszteség, és minél közelebbi ismerősöknek barátoknak van azzal egyidőben "nyeresége", annál nagyobb a fájdalom és ha már most ilyen indulataid vannak, az csak erősebb lenne. Ezért lenne jobb NEKED, ha még most visszafordítanád és megtanulnád kezelni.

Vannak dolgok, amit nem te irányítasz. Pl.könnyen mondod most, hogy a barátnőd megért. Mert tudod, hogy nem akar gyereket. Nincs mire irigykedned. De bármikor megtörténhetne az is, hogy hopp, becsúszott és akkor már megtartja. A szomszédod iránti gyűlöletnek a százszorosát éreznéd. Erre gondoltam, hogy nem normális, hogy minden kapcsolatodat a másik gyerekvállalása irányít. Te ezt nem tudod kezelni, addig vagy nyugodt, amúgy úgy van, ahogy neked jó. De mivel nem te irányítod, bármikor változhat.

Ha te szeretsz ezen pörögni folyton, te dolgod, szerintem jobb megtanulni kezelni.

#61

2023. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 A kérdező kommentje:

“Te úgy foglalkozol idegenekkel, hogy feléd nem érkezik tőlük semmi ellenségeskedés. Ők neked nem ártanak, nem azért terhesek, hogy te szarul érezd magad. Én úgy foglalkoznék, ha irányulna felém ellenségeskedés minden ok nélkül. Nem érzed a különbséget?”

Kicsit sem ellenségeskedek többet, mint te. Nem ártok nekik, nem bántom őket , csak magamban érzek, amit érzek. Hát az érzéseimért már hadd ne kelljen elnézést kérnem. Ha tudnád, hogy hány embernek vannak ellenérzése veled szemben, akikkel napi szinten beszélgetsz (lefogadom, hogy van ilyen, mert mindenkinek van ilyen embere), akkor rosszul lennél.

Te is eldöntötted előre, hogy lesz “pár liba”, holott még te sem tartasz ott, hogy terhes vagy. Gázlángolás, ahogyan már írták. Csak a te problémád létezik. Csak te, csak te, csak te. Most írok csúnyát, és ez tényleg csúnya lesz, így el sem kell mondanod, hogy az, mert magam is tudom: Ilyen hozzáállás mellett azt sem csodálom, ha azért vágysz 20 évre a gyerekre próbálkozás nélkül, mert nincs aki elviselne párkapcsolat szinten.


Ne próbáld kimagyarázni. Nem a közeli barátokról írtál. Megkérdezted, hogy megölöm-e a szomszéd csecsemőjét? Ne ferdíts! De nyugodj meg, nem ölöm meg. Eszembe se jutna ilyen. (Ahogyan másét se.)

“A szomszédod iránti gyűlöletnek a százszorosát éreznéd“-Megint csak feltételezel. De igen, megértene. Megértené azt is, ha hanyagolnám emiatt. Beszéltem egy időben egy másik lánnyal, akinek van már gyereke. Neki a legjobb barátnője volt sokáig próbálkozó. Amíg nem esett teherbe, addig ignorálta a barátnő gyerekét. Erre csak annyit mondott a csaj, hogy örül, hogy a másik lány is végre terhes lett, mert így újra barátok tudnak lenni. Nem csak a saját érzelmeidet kell nézni, hanem azt is, hogy a másik min megy keresztül. Ha terhes lennék, főleg ezek után, amiket átéltem, és egy barátnőm nem szeretne velem beszélni hasonló okokból, tudnám, hogy min megy át, és ha nem kérdez, nem is nyomnám le a torkán a baba témát.

2023. jún. 4. 15:07
 66/88 anonim ***** válasza:
25%

#65! Természetesen az érzéseidért nem kell elnézést kérned. A viselkedésed bántó. Pl.mit csinálsz, ha a kolleganőd mutat egy képet az újszülött unokájáról? Elfordulsz?😂 Nehogy azt hidd, hogy senki nem látja, ha bunkó vagy. Mivel nem tudja a hátteret, csak azt látja, hogy ellenséges vagy vele ok nélkül.

"Ha tudnád, hogy hány embernek vannak ellenérzése veled szemben, akikkel napi szinten beszélgetsz (lefogadom, hogy van ilyen, mert mindenkinek van ilyen embere), akkor rosszul lennél." Ez így van, tudom. Személyesen nem zavar. Általánosságban zavar, hogy léteznek emberek, akik irigységből képesek BÁRKIT utálni, aki nem ártott nekik.

" Te is eldöntötted előre, hogy lesz “pár liba”, holott még te sem tartasz ott, hogy terhes vagy." Én nem tartok ott, és? Attól még nem te vagy az egyetlen ilyen, akit "láttam". Mivel már kb.mindenki szült körülöttem, volt alkalmam megtapasztalni. Pont, hogy nem gondolom, hogy én, én, én. Nem én leszek az első nő a Földön, aki szül.

"Ilyen hozzáállás mellett azt sem csodálom, ha azért vágysz 20 évre a gyerekre próbálkozás nélkül, mert nincs aki elviselne párkapcsolat szinten." Ez nem talált, de egyáltalán nem zavar, ha ezt gondolod, te dolgod. Ennél az alap attitűdöd a gyerek témában sokkal csúnyább.

"Ne próbáld kimagyarázni. Nem a közeli barátokról írtál. Megkérdezted, hogy megölöm-e a szomszéd csecsemőjét? Ne ferdíts!" Itt egy kis szövegértési problémát vélek felfedezni. Minél közelebbi az ismerettség ÉS minél nagyobb a veszteséged. Ha az egyik nő, attól IS erősödik a negatív érzés. HA mindkettő, akkor még jobban.

"Beszéltem egy időben egy másik lánnyal, akinek van már gyereke. Neki a legjobb barátnője volt sokáig próbálkozó. Amíg nem esett teherbe, addig ignorálta a barátnő gyerekét. Erre csak annyit mondott a csaj, hogy örül, hogy a másik lány is végre terhes lett, mert így újra barátok tudnak lenni." Ez is egy általánosítás. Egyetlen emberrel beszéltél. Nézd meg, hány baráti kapcsolat megy tönkre pusztán attól, hogy az egyik szül. Az se kell hozzá, hogy a másik akarjon gyereket. Nézz szét bátran csak itt a gyiken. Te most feltételezel valamit, ki hogy viselkedne adott helyzetben, amiben még nem voltál. Én tapasztalatot írtam, amit már átéltem.

2023. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 anonim ***** válasza:
15%
60#-al egyetértek én is. Érdekes amiket írogat itt ez a válaszolgató, ráadásul játssza itt a pszichológust pedig távol van tőle, sajnos.Én a kivizsgálás alatt úgy tudtam,akinek egy éve nem jön össze meddőnek hívják akkor is,ha utána lehet még gyereke. Még a diagnózis is ez volt a kivizsgálásos papíromon akkoriban. Inkább ide javasolnék egy pszichológust,mert sajnos láthatóan te nem tudod feldolgozni. Az írásból totál ez jön le és a pontjaidból ítélve másnak is. Érdekes olyan is írt ide,akinek nem vetélése volt,hanem születés utáni tragédia,ami azért megrázóbb,de ő sem állt bele a kérdezőbe. Nem rajta vezette le a napi feszkót. Ezzel nem a tragédiád kisebbítem,mindenkinek a sajátja a legnagyobb,neked az, másnak pedig más. A kérdezőnrk is megvan a sajátja. Nekem is van barátnőm,aki mostmár 40 felett van, feladták már rég. Több lombikon átmentek,egy sikerült,aminél 11 hetesen elvetélt. Ne hidd már,hogy más vagy ő nem érezte azt,amit a kérdező. Ő is kerülte sokáig a terhes nőket, sőt minden meddőségi ismerősöm is, mivel muszáj volt valahogy elfogadnia a saját lelki válságát,ez pedig csak úgy ment nekik,ha kerülték egy ideig ezeket az embereket. Pedig járt pszichológushoz is,akkor is így tudott ezzel csak megküzdeni magában. Ettől még nem bántott senkit,nem volt gyerekgyilkos,meg ilyen irracionális dolgok is,amiket ráhúztál a kérdezőre. Libás viselkedés,ez is mi már.:D
2023. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 A kérdező kommentje:

#66 Mit csinálok, ha mutat egy képet? Megjegyzem, hogy helyes, aranyos, szép. Majd lezárom a témát. Nem fordulok el, nem vagyok bunkó. Csak amennyire lehet, kerülöm az ilyen helyzeteket. De, azt hiszem, hogy nem látja senki, mert nem is vagyok bunkó. Mondjuk egyébként sem vagyok egy nagy kérdezősködő, minden lében kanál ember. Más témáknál is előfordul, hogy hozzá sem szólok. Szóval, megint csak olyat kérdezel be, amiről egy szót sem írtam. Mondjuk sejtem, hogy onnan származik eme fantáziád, hogy azt írtam, hogy a terhes nőtől elfordultam. Igen, elfordultam és igyekeztem be a lakásba. De ha leállított volna, megszólított volna, esetleg a terhességről mondana valamit, nem lennék bunkó. Rövidre zárnám, és bemennék a lakásomba.


Szóval, téged személyesen nem zavar, hogy ellenérzésük van az embereknek veled szemben, de egy névtelen oldalon így kihoz a sodrodból, ha számodra teljesen idegen emberekkel kapcsolatban nyilatkoztam, amit tettem. Ez furcsa.


Igen, nem én vagyok az egyetlen, akinek fáj, ha nem lehet gyereke. Az a természetes reakció, ha ilyenkor nem sikítasz az örömtől egy babahír hallatán. TAPASZTALATBÓL, igen TAPASZTALATBÓL (rosszul ne legyél), mondom, hogy 100 meg egy nő megy azon keresztül, amin én, és 100 meg egy nő kerüli az ilyen helyzeteket. Szoktam sorstársakkal beszélgetni.


Amit te tapsztaltál, az is csak néhány tapasztalat. Nézz szét, nem csak az létezik, amit te látsz és tapasztalsz.

2023. jún. 4. 16:11
 69/88 A kérdező kommentje:
#67 Pontosan! Nem hiába meddőségi centrum az olyan intézmények neve, ahol segítenek a pároknak teherbe esni. Mégis sok lombik/inszem bébit csinálnak meddő pároknak.
2023. jún. 4. 16:12
 70/88 anonim ***** válasza:
40%

#67! Jól tudtad. 35 év alatt 1 év, fölötte pedig fél év. De nem azért, mert egy 35 éves "meddőbb", mint egy fiatalabb, hanem, mert HA kiderül, hogy az, kevesebb ideje lesz a további kezelésekre. Kapaszkodj meg, igen, én is járok meddőségibe, hogy megnyugodjál, az én papíromon is az van, tehát orvosi értelemben meddő vagyok. De vicces, hogy te látatlanban mindent tudsz rólam. Képzeld, 4hónap után kerültem oda, az 5.hónapban lettem terhes. Akkor szerinted, ha nem mentem volna el, akkor nem vagyok meddő, de ha elmegyek, akkor igen? Érdekes.

Gyengébbek kedvéért utoljára összefoglalom, mit írtam. Minden embernek joga van a saját érzéseihez, ok nélkül ellenségesen viselkedni SZERINTEM nincs joga, ettől még szerinted lehet attól is, mivel különböző emberek vagyunk. ÉN rohadtul nem tudok azonosulni ezzel a dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitással, ezért én ezeket az embereket nem tudom sajnálni, idegesítenek. Nekem is jogom van a saját érzéseimhez. Attól te nyugodtan sajnálhatod, mivel különböző emberek vagyunk.

Egyetlen egyszer se írtam olyat, hogy a vetélés megrázóbb. Az, hogy te nem tudod értelmezni, az legyen a te bajod. Azt írtam, hogy ott van egy gyászfolyamat, ahogy a 40 éves barátnődnél is van, mert LEZÁRULT. A kérdezőnél nem. Ezt nem én találtam ki, hanem egy tény, hogy a gyászhoz veszteség kell. Baromira nem azt jelenti, amire kiforgatjátok és amiken csámcsogtok itt 2 napja. Nem vagyok hajlandó tovább vitázni, mert az egész nem szól másról, mint arról, hogy amit kiforgattok, miközben egy szóval se mondtam, leírjátok még 100x. Nekem ez unalmas. Engem a kérdező nyomora ilyen szinten nem érdekel, hogy napokig foglalkozzak vele.

2023. jún. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!