Más is érezte úgy, hogy körülötte mindenki terhes, pont akkor, amikor ő is szeretne gyereket? És ezzel együtt egy kis keserűséget is?

Figyelt kérdés

15 hónapja próbálkozok teherbe esni, eddig sikertelenül. De sokkal régebb óta, 3-4 éve vágyok már egy babára, csak most lettek meg a körülmények hozzá. Kivizsgálások tartanak. A férjemnek tökéletes lesz a sperma eredménye, nálam is szabályos ciklus van, nincs pco-m, se ir-em. Most várok átjárhatóságira.

Januárban szült a szomszédasszonyunk. Azt is már nehezen emésztettek meg, irigy voltam, nem tudtam igazán örülni neki. Ma meg megláttam a szemben lakó öreg néni menyét, hatalmas hassal. Amikor megláttam olyan volt, mintha kést döfködnének a szívembe. Nem mondtam neki semmit, nem kérdeztem a gyerekről, szinte láthatatlan volt a számomra, mert fáj volna kérdezni róla. Bemenve a lakásba azonnal elbőgtem magam. Miért pont ilyenkor lesz mindenki terhes a közelemben? Eddig nem is voltak itt gyerekek. Tudom, hogy nem ellenem irányul, és nem azért terhesek, hogy kicsesszenek velem, de valamiért azt érzem, hogy ezzel engem bántanak és ez egy kicseszés velem, hogy nem elég, hogy nem jön össze a baba, még mások boldogságát is néznem kell.

Aki sosem volt hasonló helyzetben, kismama, anyuka, akinek azonnal összejött, és nem tudja milyen ez, attól nem kérek önző dögös kommenteket.


2023. jún. 1. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 anonim ***** válasza:
71%
30# Ez hogy jön egy babát mindennél jobban vágyó kérdezőhöz?
2023. jún. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/88 anonim ***** válasza:
34%

Ne irigyeld, mert azzal.csak magadnak ártasz. Ruhát meg pláne ne vegyél előre, így csak folyton emlékezteted magad erre a keserűségre hogy nem lehet.

Kicsit most engedd ezt el,menjetek nyaralni a pároddal és örülj hogy van szerelmed,más meg ezt irigyli akik még a vakrandiig jutottak csak el. Próbálj annak örülni amid van és ki tudja ha ezt elengeded és nem stresszelsz lehet össze is jön a baba.

Nem szép dolog,de ma hajnali 3-ig ringattam egy fogfájós babát és 2 hete szó szerint nem aludtam eg, percet sem,imádom a babámat de azért ha tudom hogy ennyi éjzsakázast jelent akkor előtte jól kinyaralom magam,épp ezért amíg nem jön össze addig is csinálj olyan dolgokat amiket gyerekeskenként nem tudnál megtenni.

Élvezd a nyarat,borozgass Olaszországban vagy csak ugorjatok le a balcsira egy balatonsoundra q lényeg élvezd az életet,lehet hogy ez segít majd az anyasághoz,kitartást és remélem összejön.

2023. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:
58%

"már vettem pár semleges dolgot a gyereknek, néhány semleges színű rugi, csörgő, ilyenek."


Nem túl jó ötlet. Saját tapasztalat. Én is vettem egy bodyt, még a próbálkozásaink első időszakában, mert a felirata épp a munkahelyemhez kötődött, jópofa volt.

Aztán az évek alatt, amikor kiborultam, sokszor elővettem, pl. sikertelen inszeminációk után, vagy mikor visszaléptünk az örökbefogadástól. Hányszor pottyant rá a könnyem...

Aztán kb. a 3. sikertelen évünkben egyszer csak kimostam, és elhatároztam, hogy annak a kolléganőmnek adom, aki legközelebb teherbeesik.

Így is lett. Jó volt megszabadulni tőle, egy idő után - bár nem hiszek ebben - egy rossz ómennek tekintettem.


Rá 5 évre született kisfiunk. Csak félidős terhesen vettem neki cuccokat.

2023. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 A kérdező kommentje:

“Nem szép dolog,de ma hajnali 3-ig ringattam egy fogfájós babát“

Tudom, hogy nem rosszból írtad, de ez nem segít.

Amikor gyereket akartál, te is miért nem borozgattál Olaszországban? Mert nem azt akartad, hanem a gyereket. Ezzel én is pont így vagyok. Jobban örülnék a gyereknek, mint “kiélvezni” az egyedüllétet.

De köszönöm!

2023. jún. 3. 14:22
 35/88 anonim ***** válasza:
35%

Az élet nagyon szemét tud lenni ilyen szempontból.

Én két csoportra voltam/vagyok irigy, bár az egyikre igazán csúnya dolog, tudom:

1. Akik spontán elvetélnek, megúszva ezzel a műtétet, akár úgy, hogy nem is tudják, hogy terhesek voltak

2. Akik viszonylag időben és nem túl nehezen megtalálják azt a társat, akivel elég jól összeillenek és működnek a legtöbb dologban, van vagy legalább az elején volt szerelem, vonzódnak egymáshoz, meg minden, ami csak kell

Naná, hogy folyton ők kerülnek az orrom elé, és nem nyugtat meg, hogy másban pedig én vagyok szerencsésebb.

2023. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:
45%

Azért nem borozgattam Olaszországban,mert jött a covid. Pont mentünk volna Japánba amikor beütött a covid és utána lett egy karantén babánk... hidd el ha rágörcsölsz pláne nem lesz gyerek( tudományosan bizonyított hogy a stressz hormonok gátolják a megtermékenyítést). Te most csak a gügyögést látod és ezért belebolondulsz a dologba,de hidd el a gyerekvállalás nem olyan cukormazas. Már a terhesség is kész kín volt,aztán jöttek az éjszakázások amik azóta is tartanak kB 2 éve. Plusz allergiás lett mindenre,folyton gasztróshoz járunk, mindig beteg most meg aggódjatok hogy kapunk e allergiára papírt bölcsi előtt. A hajam felé kihullott terhesség alatt,a császárhegem mai napig fáj a mellem meg úgy lóg hogy utálok tükörbe nézni. Most fogzik és véresre harapja a mellbimbómat,leszoktatni még nem tudom. Ja terhesség alatt cukorbeteg lettem és magamnak kellett kitalálni mit csináljak mert az sztk egy fos,ahogy a gyerekorvos is egy nímand nálunk,most is én jöttem rá magán orvossal hogy azért nem kakil a gyerek mert allergiás,gyerekdoki meg csak a szilvát hajtogatta...

Nem panaszképp írom csak azért hogy lásd a másik oldalát is a dolognak.

Azért vágysz erre mert csak a pirospozsgas arccal ringatás képe lebeg előtted ahol mosolyogva sétálsz a babakocsival,pedig van ott dévénytorna,allergia,betegségek hada,fogzás,sírás mert ő is sír stb.

De nem hibáztatlak, terhesség előtt sőt alatt én is azt hittem hogy minden milyen csudi jó lesz😅

2023. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 A kérdező kommentje:

“Azért vágysz erre mert csak a pirospozsgas arccal ringatás képe lebeg előtted ahol mosolyogva sétálsz a babakocsival,pedig van ott dévénytorna,allergia,betegségek hada,fogzás,sírás mert ő is sír stb.”

De ezeket pont te sem tudtad. Mert ha tudtad volna, lehet a karantén-baba sem lett volna. Szóval, érted. Te is vágytál azért arra a gyerekre.

Amúgy tisztában vagyok vele, hogy mivel jár egy gyerek, de ha mindenki azonnal a kínra gondolna, kihalna az emberiség. Nyilván az örömök miatt vágyik mindneki a gyermekvállalásra, a többi meg jön vele, és szeretetből, meg muszájból meg lesz oldva, ha saját gyerekről van szó.

Szóval ez nem tud elrettenteni. Amúgy megyünk nyaralni, ha terhes lennék, akkor is mennénk, de sokkal szívesebben lemondanék róla, ha cserében lenne egy gyerekem.

2023. jún. 3. 18:40
 38/88 A kérdező kommentje:
Egyébként ha csak a stressz gátolná, már babakocsit tologatnék, mert az elején nem görcsöltem rá. Csak ha nyilván valakinek évekig nem jön össze, az nem fogja mosollyal tűrni.
2023. jún. 3. 18:42
 39/88 anonim ***** válasza:
34%
Most sincs értelme rágörcsölni mert így éveket és emberi kapcsolatokat pocsékolsz el az életedből, hisz mi történik ha görcsölsz és minden babás embert meg baba témát kizársz? Jobban érzed magad? Nem. Teherbe esel? Nem. Helyedben pszichológushoz járnék,nem vennék babaholmikat és élném az életem,közben persze lombik stb de továbbra is élvezném az életet és nem szakítanék meg kapcsolatokat csak azért mert terhes lett.
2023. jún. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 A kérdező kommentje:

Egyébként jobban érzem magam, ha kizárom a babás embereket. Csúnya dolog, de jobban. Ha hetekig nem látok/hallok hasonlót sokkal jobban érzem magam, visszatér a jó hangulatom.

A pszichológus tervben van.

2023. jún. 3. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!