Más is érezte úgy, hogy körülötte mindenki terhes, pont akkor, amikor ő is szeretne gyereket? És ezzel együtt egy kis keserűséget is?

Figyelt kérdés

15 hónapja próbálkozok teherbe esni, eddig sikertelenül. De sokkal régebb óta, 3-4 éve vágyok már egy babára, csak most lettek meg a körülmények hozzá. Kivizsgálások tartanak. A férjemnek tökéletes lesz a sperma eredménye, nálam is szabályos ciklus van, nincs pco-m, se ir-em. Most várok átjárhatóságira.

Januárban szült a szomszédasszonyunk. Azt is már nehezen emésztettek meg, irigy voltam, nem tudtam igazán örülni neki. Ma meg megláttam a szemben lakó öreg néni menyét, hatalmas hassal. Amikor megláttam olyan volt, mintha kést döfködnének a szívembe. Nem mondtam neki semmit, nem kérdeztem a gyerekről, szinte láthatatlan volt a számomra, mert fáj volna kérdezni róla. Bemenve a lakásba azonnal elbőgtem magam. Miért pont ilyenkor lesz mindenki terhes a közelemben? Eddig nem is voltak itt gyerekek. Tudom, hogy nem ellenem irányul, és nem azért terhesek, hogy kicsesszenek velem, de valamiért azt érzem, hogy ezzel engem bántanak és ez egy kicseszés velem, hogy nem elég, hogy nem jön össze a baba, még mások boldogságát is néznem kell.

Aki sosem volt hasonló helyzetben, kismama, anyuka, akinek azonnal összejött, és nem tudja milyen ez, attól nem kérek önző dögös kommenteket.


2023. jún. 1. 18:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
70%
Nekem elsőre lett baba,de egy időben q házasságunk nem volt a toppon,akkor piszok irigy voltam azokra a szerelmes parokra akik még gondtalanul szerelmesek és bezzeg nem tudják mi jöhet házasság után. Van ilyen ,az ember tud irigy lenni más boldogságára mert ugye sajnáljuk magunkat,főleg ez az önsajnálat elmélyül ha nem merjük mással megosztani. Nálam pszichológus segített.
2023. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 A kérdező kommentje:
#10 tök érdekes, mert az én baráti köröm még nem vállal gyereket, sokuknak eszében sincs, elköteleződni sem. (20-as évek vége, 30-as eleje, én 28 vagyok) Úgyhogy nálunk annyira nem tudom megfigyelni ezt. De a szomszédságban eddig egy gyerek sem volt, most meg halmozódnak ide a fiatal párok. Kihaltak az öregek. Az a nő, aki januárban szült, ők is örökölt lakásba jöttek. Akkor a szembe szomszéd néninek is a 2 40+ agglegény fia most állapodott meg. Ugye az egyiküknél van a terhes csaj, akit ma láttam és kiborított. A másik meg nyáron fog esküdni. És azon sem lepődnék meg, ha annál a párnál is előbb lenne már gyerek, mint nálunk. :( Mindehol piff-puff összejön. A kollégáim már idősebbek, náluk azért nincsenek ilyen hírek. Ott inkább az unokák érkezéséről hallok. Nem mondom, azt is fáj hallani, de legalább nem látom őket, nem kell foglakoznom velük.
2023. jún. 1. 21:30
 13/88 anonim ***** válasza:
77%

Ilyenkor jobban odafigyel erre az ember..

Én pl a reklámba is azt láttam,tv be utcán stbstb mindenhol kismamák

A munkahelyemen én akartam csak babát ,előttem 4en mentek szülni..

Nagyon nehezen visaltem belevoltam betegedve..

Teis rÁvagy feszülve ahogy én voltam

Mikor "elengedtem következò hónapba már boldogan sétáltam az utcán kismamaként.

2023. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 anonim ***** válasza:
90%
Ja ez majdnem 3 évembe telt 13#
2023. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
86%

Ha rajta vagy a témán, jobban észre is veszed a terhes nőket. De lehet valamiféle ciklikusság is, mert az utcánkban kb. 10 évig egyetlen gyerek sem született, aztán előtte/utána volt olyan időszak, amikor több is. Pl. 3 velem egykorú gyerek is volt. Egyszerűen a lakók akkor értek a gyerekszülős időszakukba.

Nekem inkább olyan volt, hogy amikor elvetéltem, a szomszéd és az egyik barátunk is velem egy idős terhes volt (+ volt még valaki, aki 2 héttel előttem vetélt el). A növekvő pocakjukat látva sokszor eszembe jutott, hogy időben én is ott tartanék. Aztán végül, 2 év után csak összejött nekünk is.

2023. jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt nem tudhatod hogy másnak mennyit kellett várni rá. Másrészt az hogy másnak összejött vagy sem, attól neked nem lesz se könnyebb se nehezebb.

A szíved azért szorul össze, és azért sírsz mert félsz és haragszol magadra és dühös vagy, amiért neked nem sikerül pedig annyira vágysz rá. Érthető, de ne hagyd ezt a keserűséget eluralkodni. Legyél kicsit türelmesebb magadhoz is, bízzál magatokban és az orvostudományban is, nagyon sok mindenkinek segítenek, és neked nincs okod azt feltételezni hogy valami nagy baj van amin ne lehetne gyorsan segíteni. És majd te leszel a következő kismama, aki miatt valaki más fog sírni, akkor arról mit gondolsz majd? Te sem szeretnéd elrejteni az örömödet, a kisbabádat azért mert másnak még várnia kell rá.

2023. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 A kérdező kommentje:

Nem is mondtam, hogy rejtsék el. Én sem fogom, minden percét ki fogom élvezni majd, ezt már eldöntöttem, és büszkén fogok nagy pocakkal járkálni.

De nem is mondtam, hogy ez elítélendő. Csak hogy nekem ez belül fáj, annak ellenére, hogy ahogy írtam is, tudom, hogy nem ellenem szól, hanem maguknak akarnak gyereket. Csak ezt másképp érzi az ember, amikor nem jön össze.

Ha meg miattam sírna valaki, tudnám min megy keresztül. Nem ítélném el.

2023. jún. 2. 00:08
 18/88 A kérdező kommentje:

Amúgy a leírt esetekben mindkét helyen tudom, hogy azonnal összejött. A januárban szült nő 2022 elején jött össze a párjával. Konkrétan pár hónap után teherbe esett, azt is megkockáztatom, hogy becsúszott. Terhesen is vették el. Kicsit viccesnek tartom, hogy mást csak megszagolnak, és teherbe is esik, én meg már nagyon vágyom rá, mindene meglenne a picinek és mindent meg is teszünk azért, hogy legyen, de hónapról hónapra csalódok. Most is 8-9 napom van a nemvártig, de szinte érzem, hogy ez sem lesz a mi hónapunk.

A szembe szomszéd menye is tavaly szeptemberben házasodott, és nyáron fog szülni. Lehet, hogy esküvő előtt is akarták már, ezt nem tudom. De szerintem nem. Az átlag pár annak ideje körül kezd próbálkozni, hogy házasodott. Nyilván nem verseny, csak azért ahogy mondtad is, magamra vagyok mérges, amiért másnak ilyen hamar megy.

2023. jún. 2. 00:13
 19/88 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, nekünk 1,5 év után jött össze, és ugyanazt éreztem mint te. Remélem nemsokára nektek is összejön. Utána tényleg sikerült kielveznem minden percét, csodás varandosagom volt!


De pont ugyanígy éreztem... Nekem 6 hónap után volt egy anembryomolam, ez lelkileg nagyon meg viselt hosszú hónapokig. Kórházban dolgozom, covid idején történt. Masnao, miutan kiderült, hogy nem egészséges a terhesség, először az egyik nővér beszélt nekem arról, ki terhes a kórházban. Aztán egy páciensek, aki kivizsgálásra jött, nálam érdeklődött, hol van az aneszteziológiai rendelő, mert a felesége a 9.honapban van, és szülés előtt oda is mennie kell a kért EDA miatt. Ezek után a kollégáim nézegettek az akkor először látott covid antigénes teszteket, konstatalva, hogy jeee, úgy néz ki, mint a terhességi teszt. A reggeli gyűlésen a főnővér telefont kapott, ahol az egyik nővér bejelentette, hogy terhes és tappenzen marad (terhessége alatt bejárt néha, hát én sem tudtam ranézni se, se beszélni vele, se gratulálni neki.... Csak már mikor megszuletett a baba... Ugyanakkor kellett volna az én babámnak is születni....). És dél körül, mikor mindannyiunknak az osztályról ekvegeztek a covid-tesztet (hónapokig hetente teszteltek kötelezően), akkor az egyik nővér viccesen megegyezte felém, hogy csak egy csík van a tesztemen, nem vagyok terhes.

Ez így mint pár óra leforgasa alatt.


Nagyon, nagyon rosszul viseltem lelkileg, és haragudtam, hogy másoknak van gyerekük, nekünk meg nincs. Vagy ahogy más is írta, inkább ez a fájdalmas, maró tehetetlenség és vágy, amit éreztem.


A missed abom körüli hónapban 4emberrol tudtam meg, hogy gyereket vár. Pár hónappal később a tesóm is terhes lett.

Nekünk végül további 1 év után sikerült, pont akkor, mikor a meddőségiben közölték, hogy a friss sperma-vizsgálat eredményei meg az endometriozisom miatt inszemmel ne is próbálkozzunk, lombikot javasolnak. Na ez után 15nappal később lett pozitív a tesztem. Szóval teljesen spontán sikerült, és itt szuszog mellettem 11 hónaposan.

2023. jún. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
85%
2 evet vartam, hullamhegyekkel-volgyekkel. Mikor baratnom bejelentette telefonon, hogy jon naluk a masodik, gratulaltam, es miutan letettuk, sirtam. Voltak olyan melypontjaim is, hogy azt mondtam, inkabb vedekezzunk, es hagyjuk a francba, minthogy minden honapban szembesuljek a sikertelenseggel. Vegul aztan csak nem hagytuk, egyszer kesett ket hetet, mar hanyingert, mindent bekepzeltem, kezdtunk nagyon orulni (tesztelni nem mertem 2 hetig, majd teszteltem megis, negativ lett, masnap megjott). Arra jo volt az ott akkor, hogy rajojjek, hogy megiscsak nagyon szeretnem. Utana meg egyszer megjott, aztan mar nem.
2023. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!