Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egyke gyerek téma, vélemények?

Egyke gyerek téma, vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 1 kisfiam, aki hamarosan 2 éves lesz. Mostanság gyakran felmerül nálunk a kistestvér téma, és borzasztóan nehéz helyzetben vagyok. A kisfiammal való terhességem sajnos nagyon problémás volt, koraszülött volt és nagyon kicsi súllyal született. Ennek az oka a preeklampsia volt (magas vérnyomás), és simán benne van a pakliban, hogy második terhességnél is előjön. Nagyon-nagyon nehezen tudtam feldolgozni a történteket, talán a mai napig sem. Nagyon félek egy újabb terhességtől, ha csak magamat venném számításba biztosan nem vállalnék több babát, hisz össze teszem a két kezem, hogy ez az egy gyerekem is egészséges és túléltük mindketten a várandósságot-szülést. Viszont ha arra gondolok, hogy nem lesz a fiamnak testvérje, akkor megszakad a szívem. Mi hàrman vagyunk tesók, a mai napig nagyon szoros a kapcsolatunk, imádom őket és nagyon rossz érzés lenne, ha a fiam nem tapasztalhatná ezt meg. Vannak egyébként unokatesói akikkel szinte egyidősek és pár utcàra lakunk egymástól, nyilván én mindent megtennék, hogy nagyon szoros kapcsolatot ápoljon velük, testvérként szeressék egymást, de ez persze nem csak rajtam múlik. Vannak a felnőtt társaságunkban egykék, és őszintén annyira furák. Mindannyiuk kicsit önző, csak saját maga érdekli, fogalmuk sincs milyen osztozni, annyira félek, hogy a fiam is ilyen lenne. Viszont egy második baba borzasztó nagy kockázat...

Ne haragudjatok, hogy ennyire hosszú lett!



márc. 2. 16:07
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem túlmisztifikálod a tesótémát. Vannak korabeli unokatesói.

Leírod, hogy ha csak magadat nézed, nem kockáztatnál. Hát pedig pont magadat kell nézned.

Ha nincs tesója, nem is tudja, miről marad le. De ha veled valami történik a terhesség alatt, ő esetleg anya nélkül nő fel. Vagy lesz egy nem egészséges testvére, aki miatt ő kevesebb figyelmet kap, a család széthullik... Megéri ez azért, mert hátha jóban lesz a tesójával?

márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

1: Nagyon köszi a válaszod, ebből a szempontból még nem vizsgáltam a témát!


Csak mindig az jut eszembe, hogy talán a 2.terhességnél nem jönne elő a baj... és akkor én lennék a legboldogabb, hogy bevállaltam a 2.gyereket. Csak hát ezt nem lehet előre tudni, hogy hogyan alakul :(

márc. 2. 16:18
 3/44 anonim ***** válasza:
92%
Én örülök hogy egyke vagyok, nem is szeretnék testvért.
márc. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Van egy barátnőm, aki szintén ezt mondja. Nekem erre mindig az a válaszom: mert nem tudod milyen ha van 😀
márc. 2. 16:22
 5/44 anonim ***** válasza:
82%
Semmi hátránya nem lesz abból, ha nem lesz testvére. Nekem sincs és örülök, hogy úgy nőttem fel, hogy senkivel nem kellett civakodnom, verekednem, a szobámon osztoznom.
márc. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, nekem erre csak az a válaszom, hogy te meg nem tudod, milyen ha nincs :-D
márc. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Ez igaz! 😂
márc. 2. 16:28
 8/44 anonim ***** válasza:
77%
Én ahány testvérpárt, esetleg testvérhármast ismerek, vagy utálják egymást, vagy szimplán nem beszélnek.
márc. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
54%

Örökbefogadás felmerül?


Nekem is van testvérem, és örülök, hogy van. De a saját életed ne kockáztasd, rád nagyobb szüksége van a gyerekednek.

márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyon jól tudom milyen ha van testvérem, nem mondhatom életem legjobb élményének.....
márc. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!