Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egyke gyerek téma, vélemények?

Egyke gyerek téma, vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 1 kisfiam, aki hamarosan 2 éves lesz. Mostanság gyakran felmerül nálunk a kistestvér téma, és borzasztóan nehéz helyzetben vagyok. A kisfiammal való terhességem sajnos nagyon problémás volt, koraszülött volt és nagyon kicsi súllyal született. Ennek az oka a preeklampsia volt (magas vérnyomás), és simán benne van a pakliban, hogy második terhességnél is előjön. Nagyon-nagyon nehezen tudtam feldolgozni a történteket, talán a mai napig sem. Nagyon félek egy újabb terhességtől, ha csak magamat venném számításba biztosan nem vállalnék több babát, hisz össze teszem a két kezem, hogy ez az egy gyerekem is egészséges és túléltük mindketten a várandósságot-szülést. Viszont ha arra gondolok, hogy nem lesz a fiamnak testvérje, akkor megszakad a szívem. Mi hàrman vagyunk tesók, a mai napig nagyon szoros a kapcsolatunk, imádom őket és nagyon rossz érzés lenne, ha a fiam nem tapasztalhatná ezt meg. Vannak egyébként unokatesói akikkel szinte egyidősek és pár utcàra lakunk egymástól, nyilván én mindent megtennék, hogy nagyon szoros kapcsolatot ápoljon velük, testvérként szeressék egymást, de ez persze nem csak rajtam múlik. Vannak a felnőtt társaságunkban egykék, és őszintén annyira furák. Mindannyiuk kicsit önző, csak saját maga érdekli, fogalmuk sincs milyen osztozni, annyira félek, hogy a fiam is ilyen lenne. Viszont egy második baba borzasztó nagy kockázat...

Ne haragudjatok, hogy ennyire hosszú lett!



márc. 2. 16:07
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
35%

Te vágysz még egy gyerekre, vagy csak a gyerekednek akarsz kistesót?

Egyébként teljesen megértelek. Egyke vagyok, és gyűlölöm ezt. Már gyerekként is tudtam, hogy nekem több gyerekem lesz. Ha a te helyedben lennék, akkor is bevállalnám, de csak ha valóban vágysz is rá, mert elsősorban magadnak szülsz gyereket, nem a fiadnak tesót.

márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
85%

A testvérrel vagy egy ajándékot adsz neki vagy egy örök ellenséget. Tudom, ez kicsit gonoszan hangzik, de igaz. Nem is mindig múlik a nevelésen. Anyukám és a tesója imádták egymást, ezért mi is ketten vagyunk a bátyámmal. Anyukám jól nevelt minket, a bátyám szimplán nem tudta elviselni, hogy nem egyke, ezért pici kora óta kínzott, bántott engem, a mai napig ott tesz nekem keresztbe ahogyan tud. Nem is mindenkinek való testvér. Sőt, akinek való, ott meg lehet, hogy a második gyerek lesz olyan természet, hogy nem jönnek ki jól.

Igen, lehet, hogy lehetne egy örök szövetségese, ha vállalnátok még egy babát, de ha nem, akkor meg kizárod annak a lehetőségét, hogy utálják egymást.

Hidd el, nem fog hiányt szenvedni, mert nem is tudja milyen egy testvér. Te tudod, és jó a kapcsolatod velük, ezért akarod neki. Ő viszont meglesz anélkül is. Egyre többen vállalnak egy gyereket, akár anyagi problémák miatt, akár kicsit “önzésből.”

Nekem is csak egy gyerekem lesz, nem szeretnék majd többet.

márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
20%
Huh, de le van pontozva, aki szerint a testvériség értékes dolog. Talán divat lett utálni?
márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
83%

#13 én is le lettem, pedig nem magasztaltam a testvérséget. Mert vagy jó, vagy nem.

Valaki mindig berobban, és lepontoz. #12 voltam.

márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
84%
#4 én meg azt szoktam mondani annak, aki szomorú az egykesége miatt, hogy csak azért, mert nem tudja milyen rossz, amikor van. :D
márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
87%

#4


Én például tudom, mert 2 is van, de bár lettem volna egyke! A fiam az marad. 😁

A kiskori legjobb barátnőm is egyke, ő szeretett egyke lenni.

márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
84%
Ne tesót szülj, hanem egy másik gyereket. Ha annyira vágysz rá, hogy vállalnád a kockázatot, akkor vágjatok bele, de azért ne, hogy legyen kivel játszani a nagynak. Ez a kicsivel szemben nem fair.
márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
86%

"Egyke vagyok, és gyűlölöm ezt. Már gyerekként is tudtam, hogy nekem több gyerekem lesz."


Anyám is ezt vallotta, lett is 3 gyereke, de kár volt... Sosem tudták apámmal jól kezelni a dolgot. Folyamatos megkülönböztetés, követlezetlenség, igazságtalanságok, sorolhatnám. Mi, a gyerekek meg folyamatosan a figyelemért tepertünk náluk, egymást áskálva. Nagy, boldog család... 🙄

márc. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
85%
Mi is hárman vagyunk testvérek, nem vagyunk haragban vagy hasonló, de semmi közös témánk, érdeklödésünk sincs, semmivel sem jobb, hogy vannak, nincs elönye.
márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
60%

Nekem nincs testvérem, de most nagyon hiányzik. Itt vannak a szüleim, akik elváltak, mindkettő az én felelősségem lett...olyan jó lenne egy testvér, akivel megoszthatnám a feladatokat.


Nekem 3 gyerekem van, az első születése után (11 óra vajúdás, semmi érzéstelenítés, kezdő orvos), azt mondtam, soha többet. Mégis lett még kettő.

Azt mondják minden várandósság más, és valóban így van. A harmadik babámnál inzulinos cukros lettem, mégis úgy érzem, szülnék még, ha lenne lehetőségem (41 vagyok, már nem fogok). Nekem megnyugvás, hogy ha mi már nem leszünk, Ők itt maradnak egymásnak. Jó testvérek (17, 12 és 2 évesek)!

márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!