Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy alulműködés -...

Annta kérdése:

Pajzsmirigy alulműködés - fura helyzet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tavaly április elején 4,6-os tsh-val és negatív pajzsmirigyultrahang lelettel kezdtünk neki a gyerekvállalásnak. Gyógyszert nem szedtem, mert a doktorúr azt mondta, nem kell. 1 éven keresztül nem jött a baba. Elmentem kivizsgáltatni magam, s hát a tsh-m 5,8 lett. A t3-am és a t4-em teljesen jó. Visszamentem az endodokihoz, mondtam neki mi a helyzet, levetetett egy anti tpo-ra és koleszterin-re vizsgálandó vért, s két hónappal későbbre adott időpontot. A nőgyógyász szerint be kell állnia az értékemnek, 2 alá kell, hogy menjen. Azt mondta, addig védekezzünk. A párom szerint nem para, ne védekezzünk. Nem tudom, mit tegyek. Már kicsit több, mint egy hónapja iszom a galaj teát. Remélem segít.
2014. máj. 22. 20:04
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
5-os vagyok. Pecsieknek Dr. Nagy Zsuzsannat ajanlom.
2014. máj. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
Manka, neked írtam Tüűt. :)
2014. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

"Ha a TSH emelkedett, de a T3 és a T4 normál tartományban van, a kezelést akkor célszerű elkezdeni, ha a TSH magasabb, mint 10 mU/l, vagy ha klinikai tünetek vannak jelen."

Ezt találtam a házipatika.com-on. Ez alapján talán mégsem olyan buta (sőt!) a dokim. Csak azt nem tudom, hogy a baba egy éven belüli nem összejövetele meg az összevissza menses nem e klinikai tünet az én esetemben... Persze azt sem tudjuk, hogy mi mi miatt van, de ha meg teherbe esek ilyen értékkel...

Talán teával meg vitaminokkal és tornázással kéne gyógyítanom magam, meg hinni, bízni és imádkozni...

2014. máj. 26. 19:02
 14/50 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Imádkozz, olvasgass a neten, én szedem továbbra is a pótló gyógyszert.

(Olvass annak is utána, hogy ha a hipotalamuszt túlpörgeti a pajzsmirigy, milyen teendői vannak!)

2014. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os! Kissé cinikusnak érzem az utolsó hozzászólásodat. Talán ezzel cselekvésre akarsz késztetni: egy új endodoki keresésére. De nekem sajnos nincs olyan keresetem. Ha lenne, már indulnék is. Így viszont, ha nincs egy hamarabb is fogadó és a problémámra reagáló nem magán orvos, kénytelen leszek várni. Hidd el, nem fölösleges se a netet olvasgatni, se imádkozni. Ha nem olvasgatnám a netet, rá nem jöttem volna, hogy oka lehet a várakozásomnak a pajzsmirigyem, s a nőgyógyásztól sem kértem volna az egyéb vizsgálatok mellett a tsh vizsgálatát.

Mindenesetre köszönöm, hogy írtál. Örülök, hogy te kaptál gyógyszert és sikerült a baba. Remélem az én sorsom is jobbra fordul. Pénz nélkül nem hiszem, hogy "követelhetek" bármit is. :(

Ha csak egyszer kéne elmenni a MensMentisbe, talán, de nem hinném, hogy az elég lenne... meg ugye az ellenőrzések, stb.

2014. máj. 26. 20:37
 16/50 anonim ***** válasza:

Ne irigyelj, mert 3 hete meghalt, csak nem akartam odaírni! És ne kérj elnézést, nem tudhattad, én nem írtam, mert nem a témához kapcsolódik.

Nekem egyszer megnézte a vért, volt pajzsmirigy UH, kaptam gyógyszert, azóta ingyen csinálják évente az ellenőrzést.

2014. máj. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
Kiegészítem, hogy a háziorovsom ad beutalót, SZTK-ba, így ingyenes természetesen, nem a divatos Mens Mentisben.
2014. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a baj, hogy semmit sem tudsz... az interneten óriási baromságok vannak fenn, de én linkelek neked hiteles szakembert és hiteles oldalt, hogy picit ebből is tájékozódj!

A terhesség az elejétől kezdve óriási terhet ró a pajzsmirigyre és, ha a baba nem kap elég pajzsmirigy hormont, mert te teázgatsz és nem pótolod azt, ami hiányzik, akkor minimum szellemi fogyatékos lesz, rosszabb esetben elhal az első pár hétben.

A 10-es TSH már nagyon magas, a legújabb protokoll 2,5 alatti értékekről beszél. Évek óta vagyok pajzsmirigy beteg, emellett egészségügyben dolgozom.

A hormon, amit felírnak teljesen természetes szer, nem vegyszer és nem gyógyszer. Olyan, mint a cukorbetegnek az inzulin, ami nélkül meghal. Semmivel sem pótolható. Semmiféle természetgyógyászati humbukkal, semmi teával és táplálék kiegészítővel.

A szubklinikus, vagy a manifeszt alulműködés oka fiatal nőknél legtöbbször autoimmun folyamat következménye, ami speciális laboreltérésekkel jár. Ezek az immunrekaciók pedig szépen lassan elpusztítják a pajzsmirigy sejtjeit. Ha a sejtek elpusztulnak, nincs, ami termelje a pajzsmirigyhormont, enélkül pedig összeomlik az anyagcsere. Elpusztult sejtet pótolni még nem tudnak, visszanöveszteni sem, ezért kell a kívülről bevitt hormonpótlás.

Vetélést sajnos okozhatnak ezek az immunfolyamatok is, hiába jók az értékek, de szar értékek biztosan gondot okoznak. Küldöm a linket, amit érdemes olvasgatni, ne a jött ment cikkeket olvasd, aminek még a szerzője is kétes, nem csak a tartalma...

Dr Balázs Csaba nagyon nagy szaktekintély az endokrinológusok között, a magyar endokrin társaság vezetője, számos tudomyányos cikk publikátora, orvosi egyetemek oktatója.


[link]

2014. máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

6-os: Sajnálom a babát! Kívánom, hogy mihamarabb sikerüljön fogannod és egy egészséges szép magzatot kihordanod!


Utolsó: Azt hiszem a semmit nem tudáson már túl vagyok. A teázgatást csak addig gondoltam, míg gyógyszert nem kapok, elnézést, hogy nem voltam egyértelmű. A linkelt oldalt megnéztem, bár korábban is olvasgattam már.

Az én érdeklődésem központjában jelenleg az áll, hogy miért magas a tsh-m, miközben elég hormont termel a szervezetem (erre utal a megfelelő t3 és t4).

Úgy döntöttünk, védekezünk, míg helyre nem áll a érték. Nem teszünk ki ilyen veszélyeknek (amiket leírtál) egy új kis életet.

A teákra csak azért vagyok rákattanva, mert ezt elolvastam: [link]

Tudom, a teák mellett vitaminokat is szedett, lehet, hogy én is megpróbálom. Meglátom, mennyire bírja a pénztárcám. És ismétlem, csak addig, amíg gyógyszert nem kapok.


Minden választ ismét köszönök, főleg azoknak, akik több napon át kitartottak és újra meg újra írtak! :)

2014. máj. 27. 06:25
 20/50 anonim ***** válasza:
Egy ideig komoenzalt a pajzsmirigy működése ugy, hogy tobb thireoid stimuláló hormon képződik az agyban. A TSH-t ugyanis az agy termeli nem a pajzsmirigy. Ha a pusztulás olyan mértékű, hogy a kompenzalas sem segít, akkor kezenek romlani a pajzsmirigy hormonok. Arra kell vigyázni, hogy ez ne a terhesség alatt történjen. A gyógyszer jb 2-3 hét, mire hat, addig gond lehet a terhességgel. Védekezzetek, amug az orvos nem állítja ve az értékeket. Olyan dokihoz Menj, aki képződik rendszeresen, az hogy kórházi, vagy magán édes mindegy. A szaktudást nem az határozza meg.
2014. máj. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!