Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy alulműködés -...

Annta kérdése:

Pajzsmirigy alulműködés - fura helyzet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tavaly április elején 4,6-os tsh-val és negatív pajzsmirigyultrahang lelettel kezdtünk neki a gyerekvállalásnak. Gyógyszert nem szedtem, mert a doktorúr azt mondta, nem kell. 1 éven keresztül nem jött a baba. Elmentem kivizsgáltatni magam, s hát a tsh-m 5,8 lett. A t3-am és a t4-em teljesen jó. Visszamentem az endodokihoz, mondtam neki mi a helyzet, levetetett egy anti tpo-ra és koleszterin-re vizsgálandó vért, s két hónappal későbbre adott időpontot. A nőgyógyász szerint be kell állnia az értékemnek, 2 alá kell, hogy menjen. Azt mondta, addig védekezzünk. A párom szerint nem para, ne védekezzünk. Nem tudom, mit tegyek. Már kicsit több, mint egy hónapja iszom a galaj teát. Remélem segít.
2014. máj. 22. 20:04
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Jól döntöttél, okos gondolatok! ;)

Remélem találsz egy jó dokit.

Nekem az alulműködés az első baba után jött ki, 8 hetes volt a terhesség. Utóbbi babábál minden be volt állítva, 24 hetes volt a kislányom.

Gertőzés okozta a vetélést legutóbb, bármennyire is vigyáztam magamra. Bárhol összeszedhetsz olyesmit. Nem tudod kivédeni, és ez óriási fájdalom volt, mire megszültem, és tudatosult bennem, hogy nem lesz augusztusban gyerekem. :(

Szóval amit tudsz, védj ki!

Sok sikert!!! :)

2014. máj. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. máj. 27. 08:47
 23/50 anonim ***** válasza:

Teljesen jó ötlet a galaj! ne hagyd magad eltántorítani. Undi és lassan hat, de megéri.

Igen, az élethez kiváló az 5,8 is, csak a babásodáshoz nem, egyetértek a nőgyógyásszal. Voltál vhol azóta?

2014. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
Szia utolsó! Még azóta nem voltam sehol, csak iszom a teákat és szedem a vitaminokat. Jól érzem magam. Védekezünk, és ha lejárt a 3 hónapos teakúra, megyek vérvételre. Megnézetem a tsh-m, meg a teljes vérképem is mostmár. Ha minden oké, jöhet a babapróba újra, ha vmi nem jó, akkor ott az endodoki. Ha lesz fejlemény, írok. Köszi az érdeklődést, jól esett!
2014. jún. 7. 13:01
 25/50 anonim ***** válasza:

Butaságot csinálsz, de te tudod. Semmilyen csodaszer nem hat az autoimmun pajzsmirigy gyulladásra. Illetve egyetlen, az pedig a szelén. Ezt azonban az orvossal egyeztetni kell. (adagját)

Nem a TSH-t kell kezelni, hanem a problémát. Ez nálad két féle lehet. Vagy jódhiány, vagy gyulladás. Csak speckó laborral lehet kideríteni. Más a kezelése mind a kettőnek. Ha jódhiány okozza az alulműködést, akkor jódot kell pótolni, ha gyulladás, akkor tilos jódot szedni. A tea egyikre sem hat. Ahelyett, hogy beállítanátok az értékeidet, feleslegesen töltöd a drága időt.

2014. jún. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
Ja és a teljes vérképből nem derül ki, hogy mi okozza a pajzsmirigy problémát. Csakis enodkrinológus kérheti azokat a speciális laborokat le, amiből kiderül. Anti-tpo, anti-thyreoglobulin, TRAK. Sima háziorvos, nem nézetheti meg. A korábbi leleteid alapján indokolt beutalót adnia szakorvoshoz (aki érti is a dolgát).
2014. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:
Oké, oké, de beutalóval mentem az endokrinológushoz és miután levetette az anti tpo-ra a vért, két hónappal rá adott időpontot. Ha máshoz megyek, az is leveteti, aztán ha meglesz az eredmény, visszahív, de ki tudja, ő is mennyire rá, és én nem mondhatom, hogy doktor úr, nekem ez sietős. És ha máshoz megyek, az pénz. És most annyit nem tudok kiadni sajnos. Na nem azért, hogy most valaki sajnáljon! Egyet tudok tenni, he elég bátor vagyok, de az szerintem hülyeség. Felhívni az endokrinológiát, hogy nincs e meg az eredmény és nem e tudhatom meg hamarabb, de szerintem azt csak a doki kapja meg és csak ő mondhatja meg. Hát, nem egyszerű.
2014. jún. 7. 19:49
 28/50 A kérdező kommentje:
Egyébként szelént is szedek. A jódról meg annyit, hogy amikor még nem sejtettem a problémát, igyekeztem femibion800-al feltölteni a szervezetem, hogy minél egészségesebb "környezetbe" jöhessen a baba, s abban van jód. Amíg szedtem, felkúszott az érték a leletek szerint, de nem nagyon. Most azt nem szedem.
2014. jún. 7. 19:52
 29/50 anonim válasza:
Ha jó orvost kerestek én Kecskemétre járok a Meditres egészségházba Dr. Naszódy Péterhez. Kedves, mindent elmagyarázz értelmes szavakkal és még nem is drága. 7000Ft elöször, utána a kontrollokon csak 5000 Ft. Ő nem csak simán nézi a labort és kész. Engem ugyanúgy elküldött vércukor és inzulin terhelésre is,ami szerintem fontos egy ilyen betegségnél.
2014. jún. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:
Nos, ma mentem vissza a dokihoz. Ezerszer kedvesebb volt, mint múltkor. Talán jobb lábbal kelt. Adott letroxot. Egy hétig felet, utána egészet, azaz 50-et kell szednem. Szeptemberben kontroll. Addig védekezés. Nembaj, kijárom az egyetemet, s akkor szülhetek, babázhatok, amit csak akarok. :-)
2014. júl. 22. 09:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!