Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti hogyan bírjátok ki, hogy...

Ti hogyan bírjátok ki, hogy látjátok, ahogy mindenkinek akit ismertek babája lesz, csak nektek nem?

Figyelt kérdés

Az ismerőseim felének már meg van a saját családja, babája, van akinek több gyereke is van. És én pedig csak itt vagyok, évek óta próbálkozunk, és semmi. Nem tudok boldog lenni már senkiért, akinek sikerült a baba. Már nem is reménykedek, hogy nekünk valaha is lesz gyerekünk. Úgy érzem, hogy azért, mert nem vagyok képes arra, amire minden nőnek képesnek kéne lennie, azaz gyermeket szülni, már nem is vagyok igazi nő.

Ez megmérgezi a kapcsolatunkat is lassan. Már az együttlétekhez sincs kedvem. Teljesen depressziós vagyok.

Inszeminációra, lombikra nincs pénzünk.

Úgy érzem, semmit nem ér az életem, és a férjem jobban tenné, ha elhagyna, és keresne egy új feleséget, aki képes neki megadni azt, amire vágyik.

Teljesen kilátástalannak látom a helyzetet.

Van még valaki, aki így érez, mint én? Vagy egyedül vagyok teljesen?


2015. jan. 23. 19:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

én is ugyanígy éreztem, mint Te! 2 évig vártunk, mire sikerült. mindenféle vizsgálat, sehol nem találtak semmit. csak a szokásos szöveg, ne görcsöljek rá a témára! hogy ne görcsöljön az ember, ha babát szeretne. körülöttem is boldog, boldogtalan terhes volt. aztán végre nekünk is sikerült, de elvetéltem. szörnyű volt, hetekig sírtam. aztán pár hónap és újra sikerült. már elmúlt 1 éves a babám :)

kistesót szeretnénk, de ő se akar könnyen jönni :( persze, ismerős, aki semmiképp se akar még egy gyereket még, a férje meg pláne nem, mert ettől az egytől is kivan, hogy mennyit vinnyog, hát, egyszeri nemvédekezés, és terhes....

2015. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, az kimaradt,h utólag, tényleg most volt itt az ideje a gyerekvállalásnak. a legjobbkor jött a baba, de ezt a 2 éves várakozás alatt nehéz volt elfogadni, hogy miért nem jön már :(
2015. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Hidd el,nem vagy egyedül.


Nálunk más a helyzet, mert én beteg vagyok, ezért nem lehet gyerekünk soha. Ezért nem szülhetek.:( Amúgy már lassan 3 éve hogy nem védekezünk. A bajommal nem nagyon tud mit kezdeni a doki. Szedem az ilyenkor szokásos gyógyszereket, egyet még váltott is másikra, másikból többet írt fel stb, de csak rosszul vagyok tőle, de baba az nincs....


Az én ismerőseim is, ketten terhesek, van akinek 3 gyereke van már. Van akinek 2 , a legtöbbnek 1. Olyan is van akik kapkodva költöztek össze mert jött a gyerek...ki lehet találni mennyire volt tervezett.


Ezzel már volt időm megbékélni, hogy egyre több embernek lesz gyereke körülöttem...már megszoktam.

Az a nehéz amikor távolabbi rokon, régi ismerős belekontárkodik a magánéletünkbe és elkezd kíváncsiskodni, hogy mikor lesz gyerekünk, vagy elejt valami megjegyzést házassági évfordulón, évfordulón a közös képünk alatt...ilyesmi. Na ez az amit utálok!


Egyébként nekem az segített, segít, hogy előveszem a gyerek nélküli lét jó oldalait. :)

Járjatok el szórakozni barátokkal, szervezzetek a pároddal kettesben programokat, menjetek koncertre, vagy ahová szerettek járni, foglalkozzatok a hobbitokkal stb.


Nem szabad hagyni hogy ez rámenjen a kapcsolatotokra. Annál csak erősebb a szerelmetek, minthogy ilyesmi miatt szétmenjetek! Attól a probléma még nem oldódik meg.

Lehet élvezni az életet gyerek nélkül is, csak tudatosítani kell magadban, hogy nem a gyerek az élet egyetlen értelme, és ha nem jön össze, attól még ugyanúgy 100%-ig teljes értékű ember vagy.

Én is az után jutottam el erre a szintre gondolkodásban, miután feladtam a reményt, hogy valaha babánk lesz. Nem reménykedve jobban érzem magam. Van egy férjem aki szeret, ennek ellenére is velem akar lenni. Nekem ez mindennél fontosabb! Nem sok férfi maradna a párjával ilyen esetben.


Ha valaki rákérdez, megmondom hogy nem tervezünk gyereket, és ezzel lezárom a dolgot. A részletekhez senkinek semmi köze.

2015. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!