Szerintetek is bunkóság bizonyos kor után megkérdezni a nőket, párokat, hogy mégis mikor lesz baba?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van már. 13 éve vagyunk együtt a férjemmel, 5 éve vagyunk házasok. 32 évesek vagyunk.


2 éve sajnos nem jön össze a baba, egészségügyi problémák miatt.


És már annyira elegem van, hogy non-stop jönnek a kérdések, hogy mégis miért halogatjuk a szülést, a karrier nem olyan fontos, inkább kezdjünk bele a babaprojektbe, mindenki osztja az észt, meg hogy ne várjunk addig...stb. Még aki szinte totál idegen, az is. Elegem van. Semmi kedvem boldog-boldogtalan orrára kötni, hogy igenis, akarunk már babát 2 éve, de nem jön össze, meddőségi központba járunk, mégis mi köze hozzá?


És a legrosszabb az, hogy eleve úgy kezdenek el szövegelni, mintha meg sem fordulna a fejükben, hogy lehet nem csak arról van szó, hogy még védekezünk, mert a karrier a fontosabb, és még nem akarunk gyereket, mert amúgy mindig ide lyukadnak ki: Ne várjatok annyit, a karrier megvár! Utazgatni később is lehet! ... stb.


Nagyon zavar.



2017. máj. 2. 09:07
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
59%
10-es, ezzel nem értek egyet. Ha nem jön a baba és mindenki ezzel izélget, hogy mikor lesz már, sokkal rosszabb mint ha már van és róla kérdezgetnek. Mert valóban ez lesz, ahogy mondod. De akinek nincs, de szeretne, az már szeretne azoknál a kérdéseknél tartani. Te is tapintatlan vagy.
2017. máj. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
58%
10, tőlem se a postás, se a közértes nem kérdezett ilyet, egyébként pedig az sem épp kedves, hogy neki nem jön össze, te meg nyavalyogsz ilyen piti kezelhető dolog miatt neki, mikor gondolom ő most ezeket a dolgokat sokkal szívesebben hallgatná.
2017. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen átérzem. 5 éve vagyunk házasok mi is, és sok.sok próbálkozás után lettem terhes, ami a harmadik lombikkal sikerült. Egy ideig próbáltam terelni ha valaki feltette a "na és baba?" kérdést.


Ezt az egyik kiborulásom után írtam:


[link]

2017. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
82%

Tudom mit érzel kérdező... :(

Nagyon bunkóság szerintem is.

Férjem 43, én 36. 9 éve vagyunk együtt. Közösen neveljük a férjem 11 éves fiát. /előző felesége elhunyt/

De a lényeg, hogy tőlünk is mindig megkérdezik, hogy mikor lesz közös baba, nem kellene Levinek kistestvér, stb...

Persze ők nem tudják, hogy 2 közös babát veszítettünk el...

Az első picit 9 hetesen 4 éve, a másodikat 14 hetesen tavaly... :(

Nagyon rosszak ezek a kérdések, főleg amikor Levit kérdezgetik, mert Ő is szeretett volna testvért.

Mi most már letettünk a baba témáról és ezt meg is mondom az ismerősöknek, általában a korunkra hivatkozva, mert nem szeretnék magyarázkodni nekik.

Kérdező, Nektek minden jót kívánok és remélem mielőbb összejön a baba. Jó egészséget kívánok!

2017. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Elolvastam a blogbejegyzésedet, 13-as, és összeszorul a szívem tőle, csak úgy, mint a 14-es veszteségeitől.


Mi inszeminációra készününk, most lesz az első. Remélem, meghozza a sikert. Egyébként igen, eléggé rossz érzés, hogy jópofát kell vágni mindenhez, pl hugom kitalálta, hogy ő májusi gyereket akar, ezért úgy akarnak majd próbálkozni. Fel sem merül benne, hogy nem megy mindig ez olyan könnyen. Bár lehet, csak én vagyok ennyira elcseszett :(

2017. máj. 2. 10:26
 16/45 anonim ***** válasza:
100%

Én is megértelek, és teljesen át is érzem. Sajnos ezzel szembesülök én is nap, mint nap...

Mi 6 éve próbálkozunk, de ezt én már inkább küzdelemnek szoktam hívni. Én 33, párom 42 éves. Eddig 9 műtét, 3 inszemináció és 3 lombik van a hátam mögött. Az utolsó lombikunk sikerült; ikrek lettek, de 20 hetesen elvesztettük őket... Ezek után minden egyes ilyen kérdés felér egy eleven nyúzással.

Ha valaki tapintatosabban rákérdez, hogy van-e már gyerekünk; csak annyit szoktam szomorúan válaszolni, hogy 'sajnos még nincs...' Ebből szoktak érteni.

2017. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
66%

Ismerek egy nőt, / szerintem nem százas/ büszkén híreszteli, hogy ő addig szereti a gyerekeit, míg kicsik...

Most szülte a negyediket. 12, 10, 8 és 1 hónapos lesz a pici.

Mind a 4 gyereke áprilisi, mert ő csak áprilisi gyerekeket akart és ki is számolta, hogy mikor szeretkezzenek.

Nálam az ilyen dolgok verik a biztosítékot... És igen, bevallom, kicsit irigy is vagyok, hogy nekik csak így összejött.


Drukkolok Nektek kérdező.

2017. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
71%

A 12, 10, és 8 az év akart leni, csak kihagytam.

Sajnállak #16 váaszoló :(

2017. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
76%

Ez a kérdés mindig bunkóság, hacsak nem a legközelebbi csaladtag vagy a legjobb barát teszi fel. Soha nem tudatja az ember, hogy mi van a háttérben. Egy épp vetélésen atesett nőt, vagy egy évek óta lombikra járót igencsak meg lehet vele bántani.

A legjobb az, ha elengeded a füled mellett és egészen másról kezdesz vele beszélni. Ha rakerdez újra, akkor még kozlod, hogy semmi köze hozzá, ez magánügy és ott hagyod

2017. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
81%

Igen, hatalmas bunkóság! Nem illik belemászni más magánéletébe, a gyermekvállalás pedig az! Mondd meg, hogy majd ha jönni akar a baba vagy kérdezz vissza.

Tőlünk is mindenki kérdezte, hogy mikor jön már a baba, hiszen házasok vagyunk, van lakásunk, munkánk stb. Amikor megszületett akkor meg az volt a baj, hogy miért vállaltunk gyereket, tervezett volt-e. Még meg se szültem, de már mikor jön a kistesó? A szoptatom-e, van-e elég tejem pedig egy örök kérdés, még a tömött buszon a vadidegen öregnéni is megkérdezi. Szokj hozzá Kérdező az emberek kíváncsiak és semmi nem jó nekik. Sok szerencsét kívánok Nektek!

2017. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!