Szerintetek is bunkóság bizonyos kor után megkérdezni a nőket, párokat, hogy mégis mikor lesz baba?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van már. 13 éve vagyunk együtt a férjemmel, 5 éve vagyunk házasok. 32 évesek vagyunk.


2 éve sajnos nem jön össze a baba, egészségügyi problémák miatt.


És már annyira elegem van, hogy non-stop jönnek a kérdések, hogy mégis miért halogatjuk a szülést, a karrier nem olyan fontos, inkább kezdjünk bele a babaprojektbe, mindenki osztja az észt, meg hogy ne várjunk addig...stb. Még aki szinte totál idegen, az is. Elegem van. Semmi kedvem boldog-boldogtalan orrára kötni, hogy igenis, akarunk már babát 2 éve, de nem jön össze, meddőségi központba járunk, mégis mi köze hozzá?


És a legrosszabb az, hogy eleve úgy kezdenek el szövegelni, mintha meg sem fordulna a fejükben, hogy lehet nem csak arról van szó, hogy még védekezünk, mert a karrier a fontosabb, és még nem akarunk gyereket, mert amúgy mindig ide lyukadnak ki: Ne várjatok annyit, a karrier megvár! Utazgatni később is lehet! ... stb.


Nagyon zavar.



2017. máj. 2. 09:07
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
0%
Hát kinek mi a jobb. Tesóméknál évekig nem jött, mikor cseszegették ezzel, akkor ő egyszerűen elmondta és nem csak családtagoknak, hogy ez van, orovostól-orvosig járnak, de egyelőre még nem sikerült. Őt nem érdekelte, hogy nincs közük hozzá, mert így békén hagyták, a dolog elterjed és mindneki sokkal tapintatosabb volt. Unokatesóm is így állt hozzá, hogy senkinek semmi köze hozzá, aztán mikor 38 évesen nagy nehezen összejött a gyerek de elvetélt, akkor mikor egy héttel később megkérdezte egy távolabbi rokon, hogy és gyereket nem-e tervez már, akkor meg dührohamot kapott ő is meg a fél család, hogy hogy lehetett ilyen bunkó, épp most vetélt el. De hát ezt honnan kéne tudni? Az emberek ilyen aktuálisnak tűnő témákat kérdezgetnek. Más szinte kap az alkalmon, ha rákérdeznek, hogy részletekbe menően kérdezősködjön. Ráadásul sose lehet tudni, hogy ha elmondod mi a helyzet, akkor nem-e épp olyas valakivel állsz szemben, akinek a szűk ismeretségi körében volt ilyen és akár még jobb orvost is tudnak ajánlani, akihez érdemes elmenni.
2017. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
Javítás: Más szinte kap az alkalmon, ha rákérdeznek, hogy részletekbe menően *elmesélheti* miket próbáltak már és mi van stb.
2017. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Én is sokmindenkinek elmesélem, ha úgy adódik, de ettől még igenis, nagyon zavar, hogy ennyire nincs bennük tapintat, hogy bele sem gondolnak abba, hogy vajon mi miatt nincs baba. Ráadásul 70 %-uk még így, a háttérinformációkkal sem képes leállítani magát, és elkezdi osztani az észt, hogy hát biztos amiatt nem jön össze, mert...(mert rágörcsölsz, mert rosszkor vagytok együtt...stb). Mintha tudnák, hogy mi a baj pontosan...de nem baj, majd ők megmondják a tutit...


Nem biztos, hogy egy évek óta házas párnak csak amiatt nincs gyermeke, mert nem akarnak, és firtatni ezt már szerintem igenis nagy parasztság. Majd esetleg ha akar róla beszélni az illető, akkor fog, én így vagyok ezzel a témával.

2017. máj. 2. 13:10
 24/45 anonim ***** válasza:

Igen bunkóság.én azt utáltam hogy q házassággal jöttek mindig.aztán mikor Kiderült hogy babát várok és elmondtam rokonoknak rögtön azzal jöttek hogy nem lesz esküvő?

De terveztük aztán össze is házasodtunk.azóta nem foglalkozok ilyen hülye emberekkel és le kell őket teremteni hogy semmi közük hozzá!

2017. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
14%

"Ráadásul 70 %-uk még így, a háttérinformációkkal sem képes leállítani magát, és elkezdi osztani az észt, hogy hát biztos amiatt nem jön össze, mert...(mert rágörcsölsz, mert rosszkor vagytok együtt...stb). Mintha tudnák, hogy mi a baj pontosan...de nem baj, majd ők megmondják a tutit..."


De ezzel nem rosszat akarnak. Nekem is volt olyan rokonom, aki teljesen ki volt, hogy két és fél éve semmi, aztán kiderült, hogy egy hónapban 2x szexelnek, de legalább annál a kettőnél se nézik, hogy mikor. Aztán folyton azon aggódott, hogy nekik már sose lesz gyerekük, mert miért nem jön össze. Hát lehet, ha valaki előtt megmondja neki a tutit, hogy mikor kell csinálni azt a gyereket, akkor nem tartott volna addig, érted. Aztán közben mászkáltak spermavizsgálatra, meg mindenféle más orvosokhoz ment a csaj is, de azt soha sehol senki se kérdezte meg tőlük, hogy egyáltalán van-e jókor szex vagy mi van.

2017. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem gondolod, hogy aki meddőségi kezelésekre jár, az már annyit azért csak tud, hogy mikor kell szexelni???


Különben meg igenis, eléggé zavaró, hogy boldog boldogtalan adja nekem a kéretlen tanácsokat, amit legtöbbször nettó hülyeségek, vagy csak annak segítenek, akinek semmi baja. Én sem ajánlgatok rákosoknak c vitamint, mégha nekem jót is tesz....


Aki 2 éve jár már orvoshoz, az csak nem annyira hülye, hogy szex nélkül várják a csodát, az már túl van mindenféle vizsgálaton, akár műtéten is, meg hormoninjekciókon, ne az ossza már az észt, aki ezekről mégcsak nem is hallott a legtöbb esetben, mert vagy szerencsésen nincs ilyen gondja, vagy még nem is akar babát...

2017. máj. 2. 14:49
 27/45 A kérdező kommentje:

egyébként meg ilyen alapon mi is hülyék vagyunk, mert mi sem fogunk valószínűleg odafigyelni már inszemes hónapokban arra, hogy mikor kell összebújni, mert inszem lesz.


Ráadásul nálunk kb 0% az esélye a természetes fogantatásnak, mert pozitív a PCT, amin nem éppen a 2naponta szex fog segíteni.


Szerintem pont emiatt nem kéne sem faggatózni, sem észt osztani, mert talán lehet, hogy jobban vágom a meddőségi témát, gyógynövényeket, kezeléseket, gyógyszereket és teszteket, meg esélyeket, mint a szomszéd marinéni, aki soha életében még csak nem is olvasott ezekről, de a szinte vadidegen volt iskolatárs is lehet jobb lenne, ha 15 év után nem ezzel fáraszta, mikor összefutunk, mikor neki mind a 3 az 1. hónapban összejött...



bocsánat a kifakadásért

2017. máj. 2. 14:54
 28/45 anonim ***** válasza:
40%

Nézd nekem tök mindegy, írtam egy példát, hogy igen ilyen is van. Azért, mert te épp nem vagy olyan hülye, más még lehet. Meg olyan is van, aki évek óta siránkozik, de csak tessék lássék jár el orvosokhoz, mindent félbehagy, aztán csak sóhajtozik tovább, hogy hát nekik nem jön össze. Meg olyan is van, aki a kettőt egyszerre műveli és így tovább.


Ne beszélgess emberekkel akkor vagy nem tudom. Most hogy itt kifakadsz úgy se segít. Miért nem nekik fakadsz ki? Aki kérdezősködik, vagy tanácsot ad, az a legkevésbé se akar megbántani téged, egyszerűen amennyi esze vagy tapasztalata van, ahhoz mérten próbál valamit mondani, hátha véletlen pont az segít.

2017. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
28%

Egyik ismerősöm mindig csak nyugisan mantrázza ugyanazt (őket meg a testvérkérdésekkel bombázzák mindig)

Semelyik kerdezo nem gondolja hogy ezt már szazan megkérdezték elotte, es senki nem feltetelez semmit. Szerintem abszolut nincs bunkosagnak szanva



Ismerosomet elnezve ahogy csak mantrazza mindig ugyanazt(egynek akarunk inkabb mindent megadni) nem is ertem miert kell ezen háborogni


Egy elado pl szazszor is simán elismetli egy nap ugyanazt

2017. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Épen az zavar, hogy rohadtul nem akarom mindenkinek az orrára kötni sem a meddőséggel kapcsolatos fájdalmamat, sem ezt az egész kálváriát, vizsgálatokat, éppen hol tartunk, sem semmit.

Vannak barátnőim, akik tudják, ha kérdezik, szívesen el is mesélem, és van, hogy tanácsot is kérek, tudnak-e orvost, vagy akármi, na de az, hogy tényleg lépten nyomon mostanában azt hallom, hogy biztosan azért nincs még gyerek, mert én karrierista vagyok, meg biztos nem akarunk lemondani a buliról, utazásról...stb, aztán mikor összefutok valakivel az utcán, akit 10enx éve nem is láttam már, és ő is feljogosítva érzi magát, hogy ossza az észt a gyerekcsinálással kapcsolatban, hát az már tényleg kiveri nálam a biztosítékot.


Amikor látom valakin, hogy pl. el van hízva, akkor nem kezdem el mondani neki 1 perc után, hogy milyen jó konditermek vannak, stb. Tiszteletben tartom őt, és lehet hogy szegény tornázik, csak pajzsmirigybeteg. Ez is hasonló.

2017. máj. 2. 15:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!