Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Csak szerintem igazságtalan?...

Csak szerintem igazságtalan? Hogy lehet hogy nekik lehet nekem nem?

Figyelt kérdés

Van súlyfeleslegem, pcos is van, de már kezeltetem. Az orvos szerint le kell fogynom, csak akkor fogok teherbe esni.

De mégis, hogy lehet az, hogy tőlem 2-3x nagyobb darab nők is terhesek lesznek, nekik nem kellett lefogyni? Vagy ők genetikailag kövérek vagy mi az oka, hogy sokkal nagyobb súlyú nők is terhesek lesznek? Olyan elkeserítő.


Van itt olyan aki szintén nagy súllyal lett terhes? Mennyivel?


2018. jún. 22. 09:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
38%
Tegyel panaszt a hivatalban.
2018. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Marha vicces vagy!
2018. jún. 22. 10:05
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy érdemes lenne másik doki véleményét is kikérni.
2018. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Rengeteg nőnek be kell tartania a diétát, hogy egyáltalán teherbe essen. Inkább örülj, hogy meg van rá az esély és csak ennyit kell tenni. Ártani nem fog, már csak magad miatt sem.
2018. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
64%
Te meg valoszinuleg marha kover. Es ahelyett, hogy egeszseges szeretnel lenni azert, hogy gyereked lehessen inkabb azon sirankozol hogy mas kover noknek lehet gyerekuk.
2018. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nekem nem probléma a diéta. Valamit félre értettél. Csak elgondolkoztam, ha nekem elvégre le kell fogyni, hogy terhes lehessek, akkor az akkora nő aki már-már szinte folyik, az hogy terhes ráadásul ikrekkel? :(
2018. jún. 22. 10:09
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem itt nem a túlsúlyoddal van az alapvető probléma, hanem a pcos-sel. Nem feltétlenül akkor fogsz teherbe esni, ha lefogysz, hanem ha rendbe jön a pco-d. Bár a kettő valamennyire összefügg, mert ugye ilyenkor erősen ajánlott a diéta és a sport is.

A pco nem csak nagy súlyú embereket érint, több barátnőm van, aki 50 kg-osan pco-s.

2018. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%
Miert, ha nekik sem sikerulne te boldogabb lennel? Foglalkozz magaddal, es ne idegeskedj. Konnyebb lenne es amugy sincs semmi ertelme.
2018. jún. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%

Pco-s vagyok.32 éves koromig 45 kg voltam ami épp csak ütötte a normál súlyt.37 éves koromra 56kg lettem.Azzal meg már túlsúlyosnak számítottam, nekiálltam máshogy táplálkozni, többet mozogni és terhes lettem..pedig már leírtak bennünket, hogy nekünk nem lesz.50kg-al estem teherbe.Megéri tenni magadért is, mert azzal, hogy fogyókúrázol,mozogsz nemcsak nagyobb esélyed lesz a teherbe esésre, hanem egészségesebb édesanyja lehetsz a leendő gyermekeidnek.Igen, valahol igazságtalan, hogy van akinek fogynia kell van akinek meg nem, de szerintem ha ez ember nagyon akarja a babát akkor minden tőle telhetőt elkövet.Most, hogy megvan a picink még több mindenről kell lemondani ,mint előtte..Az alvásról, arról, hogy az ember nyugiba megnéz egy filmet, hogy akármikor akármit lehet csinálni..De nagyon megéri!

Alakíts a gondolataidon.Ne sajnáld magad,hanem tedd amit kell.

Persze azt nem mondom, hogy ne keress másik orvost és kérj egy második véleményt, de attól még ha fittebb leszel és egészségesen táplálkozol nem dől össze a világ és te is jobban érzed majd magad a bőrödbe.

Minden jót kívánok.

2018. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Lehet itt túlsúlyra meg pcos-re fogni a sikertelenségedet, de alapvetően a mentalitásoddal van baj, és amíg ezen nem tudsz változtatni, addig nem is fog összejönni, akármit csinálsz. Én is sokszor kérdeztem, hogy lehet, hogy szar kapcsolatba, dohányosoknak, alkoholistáknak, egy éjszakás kalandból, stb. fogannak meg sorra a babák, nekünk meg jó házasságban, cigi és pia nélküli élettel, évek alatt sem. Kiborultam minden barátnőm gólyahírén. Aztán volt egy pont, amikor azt mondtam, elég. Ha nem lesz babánk, akkor nem lesz, de ezt nem befolyásolja az, hoy a szomszéd csajt elkapták a discoban és abból van a lánya, a másik meg a dohányboltban hagyja a teljes fizetését, mégis van 3 gyereke. 2 hónap múlva terhes lettem. Aztán lekötött a baba, mi szerettük egymást a férjemmel, nem figyeltünk semmire, és 2. hónapban megfogant a kicsi.


Ne másokkal foglalkozz, csak saját magatokkal!

2018. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!