Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Csak szerintem igazságtalan?...

Csak szerintem igazságtalan? Hogy lehet hogy nekik lehet nekem nem?

Figyelt kérdés

Van súlyfeleslegem, pcos is van, de már kezeltetem. Az orvos szerint le kell fogynom, csak akkor fogok teherbe esni.

De mégis, hogy lehet az, hogy tőlem 2-3x nagyobb darab nők is terhesek lesznek, nekik nem kellett lefogyni? Vagy ők genetikailag kövérek vagy mi az oka, hogy sokkal nagyobb súlyú nők is terhesek lesznek? Olyan elkeserítő.


Van itt olyan aki szintén nagy súllyal lett terhes? Mennyivel?


2018. jún. 22. 09:57
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
71%

Én 87 kg voltam, és mielőtt elkezdtünk próbálkozni a babával magamtól, orvosi javaslat nélkül úgy döntöttem hogy lefogyok, hogy egészségesen essék teherbe. Leadtam 15 kg-t, utána kezdtünk próbálkozni, első hónapban terhes lettem, rá 2 évvel a második babával az 5.hónapban. Ha lefogysz azzal minő szempontból csak nyersz, úgyhogy nem értem mi a probléma.

Nem tudhatod amúgy a 150 kilós nő hogyan, mennyi idő után esett teherbe, és az is biztos hogy veszélyesebb rá nézve a terhesség (30-as bmi felett alapból veszélyeztetett terhesnek vesznek). Ezt ne irigyeld szerintem.

2018. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó, te ismered azt,hogy akinek nem inge....nem is folytatom.Gyerekes vagy hogy igy felhúztad magad az írásomon😀.Én nem sértődtem meg, nevetséges ahogy viselkedsz.Szegény kérdező így is maga alatt van, nem a kövérségről kell neki előadást tartani, hanem egy kis bíztatásra és támogatasra van szüksége.
2018. jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
16%
19-es és 21-es vagyok, a sértődős 20-asnak szánom 😁🤘
2018. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
16%
Közben írtak, szóval a 19-es és 22-es voltam, és a 20-as válaszolónák szántam "akinek nem inge..." szöveget.
2018. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
49%

úgy hogy lehet hogy "csak" kövérek, míg neked van egy betegséged: pcos

amúgy ha annyira gyereket akarsz, akkor tegyél érte, diétázz, mozogj! könnyebb rinyálni

2018. jún. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
39%

Az egyik ismerősöm szintén pcos, de "csak" 55kg. A másik barátnőmnek nem tudják miért nem jön össze.

A pcosnak diétázni kellett és testmozgást javasolt az orvos. Ő minden nap munka után elment futni. A másik barátnőm 2-3 naponta csatlakozott hozzá. Én előtte nemrég szültem így amikor a Férjem vigyázott a babára akkor csatlakoztam hozzájuk. Kb. 1 év után

A pcos túl van a 12. héten a másik 5 hónapos terhes.

Nem hisztiztek, hogy másnak miért nekik miért nem. Javaslom te is állj össze vkivel (akár fórumokon keress hasonló problémákkal küzdő embert) és kezd el. Csak a kezdet nehéz, aztán vágyni fogsz a mozgásra.

2018. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
64%

Vélhetően nem betegség miatt túlsúlyosak.


A te problemád a hormonjaidra is hatnak, az esetek többségében a súlyra is( mint írták nem minden pcos "kövér)

A problémádon sokat javítana, ha fogynál..


Nem a túlsúly az oka, hogy nem esel teherbe, hanme az amin a súlycsökkenes segítene.


Érted a különbséget?


Egébként ez tényleg olyan, mint a disco ruhatárban tele*** 16 éves csaj tuti terhes lesz...de az x éve próbálkozó rendezett körülmények közt elő huszonéves végein járó nem. Aztán meg az előbbi megy is abortuszra..

Nah ez nem igazságos, mégis gyakori, és megsincs értelme keresegni rajta.

Tegyel meg mindent, amut az orvos javasol, vagy kérj másodvélemenyt, és ne másokon keseregj. A saját lelkiállapotodat tedd , rendbe, mert az nagyobb akadály, mint a pcos..


Egyébkent én 75 kg vagyok...sosem mondta senki, hogy túlsúlyos lennék..sőt.. Csak mert 80kg-ot irtal ezert írom le..


Szerintem kimondottan csinos, nőies alkatom van.. 70kg alá szerettem volna lemenni a baba előtt, nem jött össze, nem tettem eleget..


Egyébként 65 kg körül a vérképemen mindig volt valami, ami nem volt rendben..

Most 39+5 hetesen 88 kg vagyok

2018. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
56%

27-es, a túlsúly nem az, ami a szépérzékednek nem tetszik, hanem a testre rárakódott zsír. 75 kg-nál egy 172 cm-es nőnél is 10 kg hájról beszélünk. Ezt te is tudod, ezért akartál lefogyni, csak nem tettél érte eleget-te is írod.


Tudom, mert 65 kg vagyok és 172 cm, 38-40-es, M-es ruhaméret. Ne relativizáljuk a testünkön lévő fölösleges zsírt, az egészségünknek érthatunk vele.


20-as voltam.

2018. jún. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!