Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Csak szerintem igazságtalan?...

Csak szerintem igazságtalan? Hogy lehet hogy nekik lehet nekem nem?

Figyelt kérdés

Van súlyfeleslegem, pcos is van, de már kezeltetem. Az orvos szerint le kell fogynom, csak akkor fogok teherbe esni.

De mégis, hogy lehet az, hogy tőlem 2-3x nagyobb darab nők is terhesek lesznek, nekik nem kellett lefogyni? Vagy ők genetikailag kövérek vagy mi az oka, hogy sokkal nagyobb súlyú nők is terhesek lesznek? Olyan elkeserítő.


Van itt olyan aki szintén nagy súllyal lett terhes? Mennyivel?


2018. jún. 22. 09:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%

A mások terhessége a te testedre semmilyen hatással nincs. Annyit jelent csak, hogy ennyire még (!) nem tette tönkre a testüket a kövérségbetegség.


Te is kövér vagy, diétázol, helyesen. Lefogyni mindenkinek kell, azért, hogy ne haljon meg korábban, mint az egészséges emberek, hogy ne legyen fájó dereka, porckorongsérve, ízületi gyulladása, cukra, magas vérnyomása, infarktusa, koszorúér-betegsége, szív- és keringési problémái, metabolikus szindrómája, zsírmája, a kövérek több rákbetegséget nagyobb eséllyel kapnak meg, és a mentális betegségek is gyakoribbak közöttük. Plusz nem tudnak aktív lenni, öltözködni, izzad, stb.


A kövérek egészségben eltöltött éveinek száma sokkal alacsonyabb, mint a nem kövéreké.


Nálad a pcos-sel van a baj, amit most kezelnek.


De attól, hogy más így vagy úgy van, neked sem több, sem kevesebb nem lesz. Foglalkozz saját magaddal, ne másokkal. A lelkednek is jobbat tesz majd.

2018. jún. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%

10-es, a 11-es vagyok.


A pszichológusok azt szokták mondani, hogy szorítsd ökölbe a kezed, görcsösen! És amikor ez megvan, próbálj meg megfogni egy poharat! Ugye, hogy nem fog menni? Ez a baj a görcsösséggel: a nagy akarat elveszi a lehetőséget a testtől, elviszi a fókuszt.

2018. jún. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm 10-es, jól esett a válaszod.


Volt pár ismerősöm, akik fiatalon haltak meg, a férjem pl gerincproblémás pedig nem kövér. Anyukám sem kövér, pedig izületi problémai vannak, és jó pár rákos beteget is ismerek akik nem kövérek. Ma már mindenkinek van valami nyűgje, ez régen nem csak a kövérek betegsége amit felsoroltál 11-es. Ne érts félre, nem helyeslem a kövérséget, nem erről van szó, csak x idő sikertelenség után megkérdezi az ember lánya, ha xy-nak összejött 150 kg-osan is, akkor nekem miért nem jön össze 80 kilóval, mert elvileg le kell fogynom hozzá.

2018. jún. 22. 10:30
 14/28 anonim ***** válasza:
71%

Logikus: nem mindegy, mi okozza a kövérséget! Valakinél az hogy sokat zabál. Valakinél meg hormongond. A sok zabálás nem akadályozza a terhesseget, a hormonzavar igen. De ez csak egy példa, a pcos is ilyen.

Erre nem gondoltál? Pedig kézenfekvő. A 150 kilós valószínűleg "egészséges" (azaz a kövérség mögött nincs szervi vagy más hiba), csak lusta és rengeteget eszik. Attól még terhes simán lehet.

2018. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, a 11-12-es vagyok.


Az, hogy nem kövéren is lehet betegségeket kapni, az nem jelenti azt, hogy a kövérségbetegség nem teszi tönkre a testet és nem hal meg hamarabb, mint ameddig élhetett volna. Ezt magyarázni butaság, hogy de izéke is beteg, pedig nem kövér. Nem, neki másik életmódbetegsége van. Képzeld el, ha még kövér IS lenne! tetszik, nem tetszik, orvosi tényeket írtam a kövérségről. A 80 kg meg 15-20 kg háj a testeden, nonstop.


Képzelj el 15 kiló lisztet egymásra rakva. Annyi. Add le, és jobb lesz neked tőle.A szerveidnek. És tényleg ne foglalkozz másokkal, semmi értelme. Attól sem állapotos, sem boldog nem leszel.

2018. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem próbáld inkább a pozitív oldalát nézni. 1-el több motiváló tényeződ van arra, hogy fogyj.


Én egyetemen híztam el, bizony a saját lustaság és helytelen étrend miatt. Évek óta próbáltam visszaszerezni az alakomat (pedig én is "csak" 75 kilós voltam) és nem sikerült. Edzőterem, étrendváltás nem segített, így bekerültem egy ördögi körbe. Sikertelen fogyási kísérlet, csalódás, újra stresszevés, még több súlygond.


Mikor tavaly év végén kiderült, hogy PCOS és IR és pajzsmirigy alul működés is van a háttérben (amit nyilván az egészségtelen életmód generált) az volt az utolsó csepp. Megkaptam a szükséges kezelést (gyógyszerek), rátaláltam az egészségi állapotomnak megfelelő diétára, és végre sikeresen elkezdtem fogyni. Ráadásul lelkesebben tartottam be az étrendet is, hiszen volt egy cél a szemem előtt. Most 27 hetes kismamaként, egyáltalán nem fáj és lemondás, hogy nem eszek csokit, lisztet, cukrot, mert arra gondolok, ezt a babám és a saját egészségemért teszem.

Az meg, hogy más cigaretta és erős túlsúly mellett egészségesen kihord egy terhességet, miközben én nap mint nap küzdök a cukrommal és nem győzöm monitorozni magam nem érdekel. Jobban érzem magam mióta egészségesen élek, és tudom, hogy a picinek is ez a legjobb. Nekem ez többet ad mint, hogy más helyzetével foglalkozzak.

2018. jún. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
77%

Nagy túlsúlyom van gyerekkorom óta. Ingázik a súlyom, de sose voltam vékony.

Nyugi, nekem is az volt az első, amit mondott a doki, hogy fogyjak le, mert sose fogok teherbe esni. Ennek ellenére attól is terhes maradtam, ha csak a férjemmel megbeszéltük, hogy most jöhet...

Nálam is egész biztosan van oka a túlsúlynak, de nem találják. Így kezelés híján marad az a megoldás, hogy nincs megoldás. Fogyni csak abnormálisan kevés kalória mellett tudok, mozgás mellett. Így viszont elapad a tejem.

De legalább mindenki rúg rajtam egy jó nagyot, hogy lusta disznó vagyok, aki állandóan zabál, attól hízik, és ezek szerint terhesnek se illik lennem. Betegnek kéne lennem, de nem vagyok az eléggé. Szuper.

2018. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
84%
Mert Te ires vagy ami csak akkor fog javulni, ha tartod az ir diétát és attol fogyni fogsz.
2018. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező!Teljesen megértem mit érzel.Amúgy meg örülök, hogy itt a gyakorin mindeni 50 kilós, modell alkat, az egészség mintaképe és abban élik ki magukat hogy a kicsit teltebbe belerúgjanak.Ne foglalkozz ezekkel a "kedves" emberekkel.Ha a doki azt mondta hogy a diéta segithet, akkor fogadd meg a tanácsát, ne kattogj azon hogy a másikkal mi van.Én átérzem a dolgot mert 72 kilósan nem esem teherbe már 7 hónapja, a 145 kilós ismerösöm a 3. babájával terhes aki csak besikerült.Én is voltam kivizsgálásokon, nincs semmilyen problémám, se hormon, se IR, se PCOS se semmi, baba mégsincs.Én is diétázom, sokat mozgok, szedek vitaminokat, búzacsírát eszem és várom a csodát.Kitartást és mielőbb babát kívánok Neked!
2018. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
45%

19-es, ki rúgott bele a kérdezőbe?


Én írtam a kövérségről, és a fogyásról, és én írtam le a görcsös példát is. Mi volt benne belerúgás pontosan?


Csak, hogy tisztázzuk: nem vagyok "modell-alkat". Azt ugyanis nem adják csak úgy, senkinek. Hízásra hajlamos vagyok, a szüleim is elhízottak. Ezért sportolok és ezért nem eszem meg akármit, és mert szakmabeli vagyok, JÓ SZÁNDÉKBÓL írtam a kérdezőnek, amit írtam. Semmi gonosz nem volt benne.


Az, hogy te érintve érzed magad, és megsértődsz a tényeken, azt magadban kell tisztába tenned. A kérdezőnek pedig azért kell még most lefogynia azt a 15 kg zsírt, mert az nagyon könnyen lehet 25 meg 35, és azt már sokkal nehezebb lesz. És a születendő gyerekének is egészséges anyára, majd egészséges nagyanyára lesz szüksége.


Ha ezt te bántásnak éled meg, akkor azt kell mondjam, hogy a hiba a te készülékedben van.

2018. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!