Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Csak én vagyok érzékeny vagy...

Csak én vagyok érzékeny vagy ez tényleg tapintatlanság?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy van egy gyönyörű szép 8 hetes kislányom, aki nehézkesen érkezett hozzánk (IR és pajzsmirigyakulműködés okozta anovuláció miatt). 2 évig próbálkoztunk, ami tudom más párokhoz képest rövid idő. Viszont többször előfordult már, hogy ezt meghallva azt a választ kaptam szintén kismamáktól, hogy “oh hát nekünk elsőre összejött” meg “elég volt csak rám néznie a páromnak” stb.


Ez csak engem zavar? Talán ez verseny, kinek jön össze könnyebben? Egy rákos betegnek is azt mondanák, hogy “oh én teljesen egészséges vagyok”?


2018. okt. 28. 21:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

20-as, ami érzékenyen érint, azt nem hozom fel.

A kérdező írja, hogy ő kezdett róla beszélgetést. Akkor hol jogos megsértődnie?


Ha ez úgy zajlott volna, hogy várakozás közben megkérdezi valaki tőle, hogy "és nektek mennyi idő volt? Mert nekünk elsőre összejött." Az sértő lett volna és tapintatlan. Ez viszont nem.

2018. okt. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
29%

Hölgyeim! 8 hete szült!

Ilyenkor még szanaszét vannak a hormonok, és ezt mindenki máshogy reagálja.

Anno első gyereknél halódtam a banánért, de nem hozott a férjem, mondván "csak barnulós volt, te meg a zöldet szereted"

Erre beduzzogtam, mert nem figyelmességnek vettem (az volt), hanem úgy jött le nekem, hogy finnyásnak nevezett.

És napokig kattogtam rajta.

:D

2018. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Félreértetek, nem rágódom rajta, de akkor ott abban a pillanatban rosszul esett. Az, hogy én hoztam fel témának talán olyan szempontból nem igaz, hogy csak egy fél mondattal utaltam rá, miközben arról beszéltünk a szintén 40+ hetes kismamákkal, hogy de jó lenne már szülni.


Egyébként ez a csajszi szülés közben szanaszéjjel repedt, pedig volt gátmetszés is, de amikor ezt elpanaszolta nekem én nem azzal válaszoltam, hogy “ó hát nekem meg teljes gátvédelemmel bújt ki a pici és egy szem varratom sincs”... pont azért, mert nem akartam, hogy bárki azt higyje, hogy egy olyan dologgal hencegek, amire abszolut nem volt befolyásom, a természet alakította így, ahogy neki is.

2018. okt. 29. 18:24
 24/24 anonim ***** válasza:
Először is gratulálok a babádhoz! Szerintem is érzékeny vagy picit. Elmondom nálam hogy történt: két éve úgy feküdtem a műtőasztalon, hogy azért imádkoztam maradjon meg mindkét petefészkem. Már akkor akartam babát, de nem volt olyan a helyzet. Aztán volt akivel próbálkoztunk viszonylag rövid ideig, nem történt semmi. Kiújult a betegségem, lett más nőgyógyászati bajom is, közölték, hogy én jelen pillanatban ne számítsak spontán teherbeesésre, annyira a jövőben sem kell reménykedni. Teljesen letettem róla, baromi nehéz volt, megismerkedtem valakivel, összebújtunk egyetlen egyszer és terhes vagyok. Más ilyen bajjal évekig lombikozik/soha nem lesz gyereke. Én egy csodának élem meg,hogy ez a baba ilyen körülmények között itt van, és ha valaki meg fogja kérdezni, nem fogom titkolni, hogy ő is úgy jött, hogy "csak rám kellett nézni" Nekem ez ugyanolyan csoda, mint neked az, hogy két év után jött össze, mert előtte próbálkozás nélkül is úgy éreztem magam, mint akitől elvették az utolsó reményt is, műtét után fél évig sírva néztem gyerekre is, hogy nekem sosem lesz. Maximálisan átérzem azoknak a nőknek a helyzetét, akiknek ugyanez a bajuk, mint nekem, és évekig próbálkoznak, sok műtéten esnek át, de attól még nem gondolom, hogy nekem majd titkolnom, szégyellnem kellene ezt, ha szóba kerül. Nekem pl. a műtét után egy olyan lány története adott minimális reményt, akinek szintén azt mondták, hogy nem lehet babája, és váratlanul összejött neki.
2018. okt. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!