Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Csak én vagyok érzékeny vagy...

Csak én vagyok érzékeny vagy ez tényleg tapintatlanság?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy van egy gyönyörű szép 8 hetes kislányom, aki nehézkesen érkezett hozzánk (IR és pajzsmirigyakulműködés okozta anovuláció miatt). 2 évig próbálkoztunk, ami tudom más párokhoz képest rövid idő. Viszont többször előfordult már, hogy ezt meghallva azt a választ kaptam szintén kismamáktól, hogy “oh hát nekünk elsőre összejött” meg “elég volt csak rám néznie a páromnak” stb.


Ez csak engem zavar? Talán ez verseny, kinek jön össze könnyebben? Egy rákos betegnek is azt mondanák, hogy “oh én teljesen egészséges vagyok”?


2018. okt. 28. 21:18
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
28%
7-es válaszolóval értek egyet
2018. okt. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
35%
7es vagyok. 0% a válaszom? ...nem csak nagyzolnak, de még milyen önérzetesek is... :P
2018. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem csak kicsit vagy érzékeny. Vannak ilyen anyukák, az én ismerősi körömben is, akik kérkednek vele, ha valami simábban vagy hamarabb megy a babával kapcsolatban.

Én nem foglalkozom vele. Legutóbb az volt terítéken, hogy az én babámat megviseli a fogzás, az illetőét nem. De mivel ez nem érdem, a dicsekvést is hülyeségnek tartom. Persze a véleményem megvan arról, aki ilyenben verseng.

Te is gondolj arra, hogy értelmetlen megjegyzések ezek, és így kezeld őket.

Gratulálok a babához!

2018. okt. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen egészséges pár vagyunk, két és fél év után jött össze a babának.Amikor megszületett megszűntek a küzdelmes hónapok, évek rossz érzései.Engem soha nem zavart, hogy másnak előbb összejött a baba.Sokszor szerencse kérdése is.Soha nem éreztem ,, áldozatnak" magam azért, hogy később sikerült.Gyere te is ki ebből a szerepből,mert van egy 8 hetes kislányod és nem a múlton kell ilyenkor már szomorkodni, hanem megélni az örömöt, hogy már Van és volt értelme varni rá.
2018. okt. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ezen már nincs értelme rugózni, ha hosszabb idő alatt is, de végül született egy egészséges babád. Ha valakivel beszélgetsz erről akkor nincs abban semmi rossz ha elmondja, neki mikor és hogyan sikerült, ez nem azt jelenti hogy bárki úgy gondolná hogy emiatt Te kevesebbet érsz, csak egyszerűen beszélgettek róla.

Nekem az első baba valóban első hónapban összejött, a második pedig a 3.ban, de ezt sosem mondanám olyannak aki régóta sikertelenül próbálkozik mert az valóban tapintatlanság. De egy másik anyukának minden további nélkül megmondom ha szóba kerül, hiszen mindkettőnknek ott van a gyermeke, az előzmények már nem lényegesek.

2018. okt. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%

Én pont fordítva voltam szülés után.

3 ágyas szobában voltunk, az egyik anyukának a negyetik inszem sikerült, a másik kezeletlen "nem emlékszem milyen" betegség miatt többször elvetélt.

És ott voltam én, aki úgy berúgott szalagavatón, hogy kirókázott egyetlen szem fogamzásgátlót, és ennyi elég volt, hogy teherbe essen.

Úgy éreztem nem érdemlem meg a lányomat. :/

A játszótéri szuperanyukra tényleg készülj, valahogy mindenhol ott vannak, mindent jobban tudnak és a lehető legkedvesebben jelzik felsőbbrendűségüket. :D

2018. okt. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
72%

Azaz a szövegkörnyezet: te felhozod és megsértődsz, ha nem az a válasz, "ó, én még nálad is többet vártam"? :)

Gondold már végig, te vagy a túlérzékeny.

Egyébként 9 hónap terhesség után már annak is semmi az az 1 hét, akinek elsőre összejött. Nem kell itt "felvágni" vele, hogy ti milyen kitartóak és türelmesek vagytok. :D

2018. okt. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon nem az a helyzet, mint egy rákosnál, és ha ezt nem érted, nincs miről beszélni.


Nem verseny, de ha te elmondhatod, nehezen sikerült, akkor neki nincs joga elmondani, hogy neki könnyen? Hazudjon valamit inkább, tényleg ez az elvárásod?

2018. okt. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
59%

Túlreagálod...az ember beszélget...te mondod 2 év, én mondom 2 hónap.Ezen megsértődni???

Később te mondod 2 foga van, én mondom az enyémnek 4...mit kéne mondani?Hogy lehet ezt személyes sértésnek venni?

2018. okt. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
48%

Azért ez nem teljesen olyan mint a fogzásról beszélgetni. Érzékenyebb téma éveket várni egy babára, a sok izgalom, elkeseredettség, szomorúság felőrli az embert. Persze utána már ez "nem számit" hisz megszületik a pici, de akkor is. Ha egy olyan anyukával beszélgetsz akinek pl fogyatékos a gyereke, akkor se vágod rá, hogy az ó enyém egészséges (bibibiiii!).

Igen, egyrészt egyéni érzékenységtől is függ, de a másik részéről meg ez intelligencia kérdése.

2018. okt. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!