Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit éreztetek mikor megtudtáto...

Mit éreztetek mikor megtudtátok, hogy csak lombikkal van esélyetek a babára?

Figyelt kérdés

Én hétfőn kaptam a hìrt, miszerint..idézem : "Ez lombik lesz"! Nagyon elkeseredtem, de igazából csak a fájdalom és lelki megterhelés miatt. Valamint aggódom...sikerül-e?!

Bár elvégzik a meddőségi vizsgálatokat, velünk.. ismét és körültekintőbben de orvosom szerint, lombik nélkül nem lesz esélyünk. Èn 30 vagyok, Férjem 42.



2018. nov. 27. 16:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam csak a többi kommentedet is, jóságos ég, rettenetes dolgokon mentél keresztül, őszintén sajnálom. :(Remélem, hogy ha belevágtok a lombikba, az meghozza nektek a sikert! Talán tényleg ez lesz a ti utatok, és ha bejárjátok, úgy fogjátok érezni, megérte, így kellett történnie, és a sok szenvedésért kárpótol majd egy tündéri picurka. :).

A lombik mellett elvileg kisebb esélye van a méhen kívülinek, hiszen elvileg eleve a "célba" juttatják az embriót, kisebb az esélye, hogy innen elkóboroljon, mint hogy a természetes útvonalán haladva "akadjon el". Szívből kívánom, hogy ne legyen semmi baj.

2018. nov. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nem tartom ördögtől valónak a lombikot..sőt, alig várom, hogy a karunkban tarthassuk a gyermekünket. Nem is vágyom másra. Magától az eljàrás menetétől valóban tartok..nem nagyon bírom a fájdalmat és félek egy esetleges allergiától, stb.! Bár erős a szervezetem. Nagy bennem az akarás. A lelki részétől meg csak azért tartok, hogy nehogy a sok vàrakozás, talán rossz hírek, stb. kikészìtsen. Az első babánk elvesztése után, egy évig voltam depressziós. Nem akarom újra. Maga a hír megérintett. Sírtam. De legbelül, itthon megemésztve rájöttem..elébe megyek a lombiknak. Kezet fogok a lombikkal és igen!!!, Nekem is lesz gyermekem. Mert másképp nem lehet!!!


Valóban 3* voltam terhes, mind a három babát elvesztettük. Elsőt a 9. héten, utána a 20. héten a lányunk, aztán 1 hónapja a harmadik babát a 6. héten. Utolsó babánkkal nem tudtuk a terhességet, mert az akkori orvosom méhgyulladással kezelt. Műtét után mondta a mostani orvosom, hogy nem volt semmi baja a méhemnek! Nagyműtétem volt. Két órát műtöttek. Otthonról vitt el a mentő. Mire beértünk már az egész testem erősen görcsölt és én légúti sokkban voltam. Kettő liter vér volt a hasamban. Operáció utàn lélegeztetőre kapcsoltak és intenzìven voltam. Négy egységnyi vért kaptam...

Orvosom azt mondta, amikor felnyitott, akkor hirtelen azt sem tudtam mit csináljon velem, hogy életben maradjak! Két órahosszán múlt az életem....

Szóval....én már mindenféle fájdalomtól rettegek... :(


Azt nagyon sajnálom amit át kell élned! Nem is tudom, hogy bírod, de nagyon erős vagy! Tiszta szìvvel kívánom, hogy legyetek szülők, ti is! <3

2018. nov. 28. 10:07
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak lombikkal lehet gyerekünk,alacsony sp.szám miatt.Kb egy évig kezelték a férjemet,és meg voltam rola gyözödve,hogy sikerülni fog,de nem sikerült..amikor az orvos kimondta,hogy ez lombik lesz....én teljesen szétestem...de pár nap mulva elfogadtam,feldolgoztam,olyan szinten,hogy igen ahogy valaki itt irta is,végre megtaláltuk az utat.Amitöl rettegtem és még mindig rettegek,az a kudarc.Mi most kezdjük majd az elsöt.Mostmár el sem tudom képzelni,hogy máshogy legyen :-)
2018. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Sok sikert! Nekünk van fél évünk még..utána meddőségi vizsgálat. Aztán szerintem kezdhetjük a legelején. Tb támogatottan szeretnénk majd, szóval készülök a hosszú várólistára..
2018. nov. 28. 13:13
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én fájdalmat éreztem, habár számítottam rá, mivel ha eddig nem sikerült, annak nyilván oka van. De közben örültem is hogy kiderült mia baj, és hogy erre van megoldás. Csak erre szabad gondolni, hogy van megoldás.

Mindenesetre ne várjatok túl sokat mert egyrészt sajnos az idő mindenki felett telik, másrészt 1éves várólisták vannak.

2018. nov. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#8

Én eleve nem anyaságra születtem: olyan méhfejlődési rendellenességem volt, hogy egy műtétsorozat nélkül soha, még lombikkal sem lehetett volna gyerekem.

Csak lombikkal tudok teherbeesni.

A méh problémáim miatt komoly gondok vannak nálam a kihordással is... Éppenhogy meg tudták menteni a kislányomat.

És természetes úton megszülni sem tudtam- bár ez a legkevesebb.

Nekünk az orvostudomány adott gyermeket; pontosabban az orvosunk, aki ezt magas színvonalon képviseli.

Nagyon hálásak vagyunk Neki, és annak is, hogy olyan korba születtünk bele, hogy mi is kaphattunk esélyt a gyermekáldásra. Nem érdekel, hogy hogyan; csak az a fontos, hogy most itt van, és bearanyozza minden napunkat!

2018. nov. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk sokat várni! Fél évet kötelezően kell megvárnunk, utána kell mennünk a meddőségi kivizsgálásokra. És aztán az ott kapott eredményekkel lépünk tovább a lombik felé!

Kedves utolsó! Neked gratulálok, hogy kitartottál. 😇

2018. nov. 29. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!