Nem lehet gyerekem, hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatal vagyok és most tudtam meg. Soha nem tudtam elképzelni egy gyerek nélkül a jövőmet, hogyan dolgozzam fel?

16L



2019. júl. 23. 01:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


18 éves koromba azt mondta az orvosom, hogy nem lehet gyerekem. Ma itt fekszik mellettem a 2 hónapos kislányom. Nekem ezzel kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy túl gyorsan mondják ki az orvosok valakinek, hogy nem lehet gyereke. Van olyan anyuka akinek ezt mondták és 8 éven belül született 4 gyereke. Fiatal vagy még a tested nő és változik (hormonálisan is). Majd ha odérsz a “babaprojekthez” akkor kezdj el ezzel foglalkozni.


22L

2019. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
Több olyan ismerősöm is esett teherbe természetes úton, akinek azt mondták, hogy nem lehet gyereke. Volt, akinek a lombikot is esélytelennek tartották.
2019. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
84%

Szia, először is, sajnálom, tudom, mit érzel, nekem 14 évesen derült ki - burtális horomoneredmények és meg nem jövő menstruáció miatt -, hogy a petefészkeim helyén (helyett) valami csíkgonád van, a méhem pedig fejletlen, fele akkora sincs, mint kellene egy terhességhez, ráadásul a pajzsmirigy-értékeim sem a legjobbak. A terveim az átlagos, boldog, családos jövőről (férj-gyerek-ház-autó-kutya-macska) egy pillanat alatt le lettek húzva a wc-n. Most 29 vagyok, és én is keresem a választ, hogyan lehetne ezt feldolgozni, ennyi év alatt sem sikerült...:(


Nem tudom, nálad mi áll a héttérben, mi a diagnózis, mert ezerféle ok állhat a háttérben, és közülük elég sok probléma (endometriózis, PCOS, elzáródott petevezető, stb.) elég jól kezelhető, végső esetben akár külföldön petesejtdonor vagy béranya által. (Plusz az örökbefogadás is opció lehet, de hosszadalmas, megalázó procedúra, főleg, ha nincs hozzá egy támogató házastárs.)


Sajnos a feldolgozáshoz csak a szokásos közhelyeket tudom én is felhozni (tanulás, karrier, alkotás/művészet, hobbi, utazás, buli, élmények, jótékonykodás/önkénteskedés, esetleg háziállat, és/vagy gyerekekkel kapcsolatos foglalkozás), de ha nagyon vágysz majd gyerekre, sajnos mindig lesz valami hiányérzet.


Sok erőt, és a legjobbakat kívánom neked!

2019. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

PCOS vagyok, ezért nem lehet gyerekem

2019. júl. 23. 13:28
 15/25 anonim ***** válasza:
87%

Egyik baratnom is PCOS-s, gyogyszereket szed ra, es elso probalkozasra teherbe esett.

(Nekem elvileg semmi bajom az orvosok szerint, megis mar 3 eve nem sikerul a baba.)

Szoval jobb ha vedekezel, amig nem szeretnel babat.

2019. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%
Rengeteg nő esik teherbe PCOS-sel. Védekezz...
2019. júl. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
84%

A PCOS nem garantált meddőség!

Nagyon sok nő tud teherbe esni PCOS mellett is!

Ne keseredj el, nincs még veszve semmi.

2019. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy vagy meddő a PCOstől. Ki mondta ezt neked?


Ha orvos, akkor sürgősen cseréld le! Rengeteg a PCO-s beteg. Azt hiszem nekem is az van, a laborok alapján. 14 hetes terhes vagyok, spontán fogant.

2019. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%

Ne viccelj. Pcos vagyok második gyermekemet várom... Annyi hogy kezelni kell, diéta gyógyszer sport...

Nem volt könnyű de sikerült! Úgyhogy ha szeretnél majd babát keress fel egy jó endokrinologust aki rendbe tudja tenni a hormonokat és nem lesz itt gond...

2019. júl. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
84%
Egyik legjobb barátnőm is pcos beteg. Neki februárban született a babája.
2019. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!