Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondolnátok egy abortuszon...

Mit gondolnátok egy abortuszon túlesett nőről?

Figyelt kérdés

Jelenleg másodéves vagyok, védekezés mellett estem teherbe egy több éves viszont nagyon instabil kapcsolatban. Nem vagyunk komolytalanok..csak még nagyon fiatalok. Nekem még fősuli mellett nincs fizetésem, a pasim pedig nem támogatná, hogy felneveljük ezért abortusz mellett döntöttem de félek a következményektől. Ti megvetnétek az ismerősötöket ha kiderülne róla ez?

Az igazság az, hogy meg tudnám szülni de derékbavágná a karrieremet és mivel még sosem dolgoztam (adózott fizetés) csak tanultam nem igazán kapnék gyermekneveléshez támogatást sem. A párommal rövid úton szétmennénk baba után azaz apa nélkül nőne fel.

Titkoljam?

Szégyenkeznem kell?

Ti mit tennétek hasonló helyzetben?


2020. febr. 22. 16:54
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:
10es, úgy gondolom egy 40 éves már nem azért nem vállal gyereket mert nem engedheti meg hanem mert nem kényelmes vagy nem áll olyan kapcsolatban. Nálam más a helyzet, nincs megtakarításom, stabil kapcsolatom sem végzettségem. Egy baba nem hobbi hanem komoly felelősség és szeretnék ehhez mérten cselekedni majd ha tervezetten esek teherbe
2020. febr. 22. 17:59
 12/49 anonim ***** válasza:
18%

"Nem derül ki senki számára, ha te nem beszélsz róla!"


Ez nem igaz. A későbbi párjának (akivel már tényleg gyereket tervez) jobb ha elmondja. A terhesség gondozós papírokbol ugyanis kiderül az ilyesmi. Persze tudom, majd rejtegeti a férje elől azt is...



Kérdező: ha pusztán a véleményem érdekel mi biztos nem vetettük volna el sose. Oké, nekünk mindig csak akkor lett gyerekünk mikor akartuk (akkor viszont szinte azonnal, mind a háromszor), de ha másként alakul akkor is megoldottuk volna, mert az ab nem megoldás.

2020. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
5%

Semmiképp sem kell szégyenkezned. Annak mondod el, akinek szeretnéd.


(Ha később szeretnél babát, akkor a terhes kiskönyvben jelezni kell/lehet a korábbi terhességet. Akkor is, ha művi vetéléssel lett megszakítva. Emiatt a a majdani védőnőnek és nőgyógyásznak elmondanám, illetve az akkori páromnak.)

2020. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
23%

Ne kösd más orrára. Igazából csak az számít, amit azok gondolnak majd, akiknek fontos vagy, másoknak meg miért mondanád el.

Egyébként tudtommal van diplomás gyed, a pasidtól meg behajtják a gyerektartást akkor is, ha nem akarja elismerni, persze ez sem sok, de nem semmi. Egy barátnőm megoldotta egyedülállóként, bár nagyszülői támogatással, hogy lediplomázott, gyerek ment bölcsibe, ő meg dolgozott. Később talált új párt is, aztán 40 évesen, mikor több barátnőnk, aki nem talált párt vagy inkább karriert épített, végül lombikra járt, meg már önjáró gimis gyereke volt. Persze nem kötelező ez a forgatókönyv, de gondold át, melyik út az értékesebb/vállalhatóbb/fontosabb... stb. számodra.

2020. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
29%

A terhes gondozasi papirrol akkor derul ki ha elmondja...

Am meg miert kellene a kovetkezo pasi al ezt megosztani?

Nekem nem tudja es nem is all szandekomba elmondani meet semmi koze hozza. Az en teszem es kesz!


A kesobbi gyerekvalalast nem befolyasolja az abortusz ellenben a evekig szedett fogamzasgatloval!

2020. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
57%
"Mit gondolnátok egy abortuszon túlesett nőről?"- semmi különöset Kérdező, szerintem tök érdektelen infó, hogy egy nőnek volt-e abortusza, vgy nem.
2020. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
59%

Semmit nem gondolok, nem az én dolgom. Egyáltalán nincs, amiért szégyenkezz, ez a te tested, a te életed.

És de, aki nem akar gyereket, akarata ellenére lett terhes, ráadásul SEMMILYEN körülmény nem adott, ami elengedhetetlen egy gyerekhez, mint pl anyagi háttér, stabil kapcsolat, munka, bevétel stb stb, ott igen is megoldás az abortusz!!

Az viszont baromi felelőtlen "megoldás", hogy úgy szül bele valaki a nagy világba, hogy a csupasz seggén kívül más egyebet nem tud felmutatni, de hát "majd úgyis lesz valahogy". Bravó. Ennél nagyon is jobb megoldás az abortusz, főleg ha ehhez ugye társul, hogy az illető amúgy sem akart gyereket.

A jövőbeli párjának pedig véletlenül sem kell elmondja, ugyanis ez totálisan magánügy, semmi köze neki ahhoz, hogy a kérdezőnek X éve volt egy abja. Az rá és a kapcsolatukra semmiféle befolyással/hatással nincs.

2020. febr. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
46%

Semmit nem gondolok, ez magánügy és abszolút nem lesz senki sem kevesebb vagy értéktelebb attól, hogy abortusza volt.

Ellenben én azokat a nőket vetem meg mélységesen és nem hogy nőként, még ember számba se igen tudom őt venni (lásd drága 16os), aki egy abortusz alapján elítéli a másikat. Olyan embereket, akikről semmit nem tud, fingja nincs miért ment abra, csak egyből ítélkezik és azt hiszi, hogy ő bármivel is többet ér, csak mert neki nem volt abortusza.. Na ennél kevesebb gusztustalanabb dolog van. Sokkal inkább egy olyan nő, akinek volt abja, semmint egy ilyen undorító ítélkező, ösztönlény aki szerint csak az a jó, ha mindenki ész nélkül potyogtat.

2020. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó vagyok, nem a 16osra, hanem nyilván a 19re értettem.
2020. febr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
18%
20, ahogy neked is, úgy nekem is jogom van a véleményemhez. Hidegen hagy, hogy ki vet meg ezért.
2020. febr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!