Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondolnátok egy abortuszon...

Mit gondolnátok egy abortuszon túlesett nőről?

Figyelt kérdés

Jelenleg másodéves vagyok, védekezés mellett estem teherbe egy több éves viszont nagyon instabil kapcsolatban. Nem vagyunk komolytalanok..csak még nagyon fiatalok. Nekem még fősuli mellett nincs fizetésem, a pasim pedig nem támogatná, hogy felneveljük ezért abortusz mellett döntöttem de félek a következményektől. Ti megvetnétek az ismerősötöket ha kiderülne róla ez?

Az igazság az, hogy meg tudnám szülni de derékbavágná a karrieremet és mivel még sosem dolgoztam (adózott fizetés) csak tanultam nem igazán kapnék gyermekneveléshez támogatást sem. A párommal rövid úton szétmennénk baba után azaz apa nélkül nőne fel.

Titkoljam?

Szégyenkeznem kell?

Ti mit tennétek hasonló helyzetben?


2020. febr. 22. 16:54
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tanulok, ezért ösztöndíjat is kapok ami havonta 51 ezer Ft, ebből fizetem a kollégiumot és az egészségügyi kiadásokat. néha tudok félretenni havi párezer forintot, azt eddig ruhára költöttem
2020. febr. 23. 15:52
 32/49 anonim ***** válasza:
68%

#29 Válaszra sem meltatlak, túl ostoba vagy hozzá sajnos. :(

A szüleinek semmi köze ahhoz, hogy a lányuk felelőtlenül gyereket szülne! Amit a szülei keresnek, az NEM a kérdező bevétele. :(

Az, hogy a nyomorba meg tudná szülni, még nem jelenti, hogy ez a felelős és ésszerű döntés. Mert hogy nem az. :(

Attól még, hogy minden mondatod végére szomorú smiley-t teszel, továbbra is baromságokat hordasz össze. :(

És most végre leírta a kérdező is, hogy a szülei nem tudják/fogják támogatni, tehát a kérdés ismét: MIBŐL FOGJA FELNEVELNI? Abból a nulla Ft-ból, amivel rendelkezik? Aha, oké.

2020. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:
35ös! Miért gondolod így? Kifejted?
2020. febr. 23. 17:10
 34/49 anonim ***** válasza:
25%
Gondolod, hogy természetes dolog az abortusz? Nem adsz esélyt egy embernek az életre. Úgy döntesz, ahogy akarsz, de büszke nem lehetsz rá, az biztos. Helyedben titkolnám, csak az esetleges férj jelölteknek mondanám. Nekik joguk van tudni, milyen erkölcsi értékrenddel rendelkezik a nő, akitől akarnak valamit. Nem minden férfi akar anyának ilyen nőt. Ezt is vállalnod kell, mindennek következménye van.
2020. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
35%
Kedves Kérdező! :) Szerintem az abortusz a legszörnyűbb dolog - a nőknek is. Nagyon elítélem az abortuszt, mint tettet, viszont az abortuszon átesett nőt nem. A tettet el kell választani az embertől. Nem vetném meg ezért az ismerősömet - inkább sajnálnám. Egy értékes embernek tartanám annak ellenére is, hogy hibázott-egy nehéz helyzetben. Szerintem mások véleménye lehet a legkisebb probléma abortusz után... Én a helyedben megtartanám és segítő szervezetekhez fordulnék, ami nem szégyen. Illetve vannak támogatások, amik alanyi jogon járnak, tehát akkor is, ha nem dolgoztál: pl. családi pótlék, egészségpénztár, GYES. Nem biztos, hogy szétmennétek a pároddal. Lehet félévet passziváltatni a főiskolán, a HÖK-nél pedig egyszeri támogatást is adnak, ami persze nem jelent milliókat, de jól jöhet. Minden jót kívánok! :)
2020. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
58%

Nem azért "kell titkolni" úgymond, mert szégyenkeznie kellene miatta, hanem mert ez totálisan magánügy!! Senkire nem tartozik. Nem, a jövendőbeli párjára sem! Ugyanúgy ahogy nem híreszteled, hogy tegnap este szexeltél a pasiddal vagy épp az előbb kaksiztál, ezek intim, magánügyek.

Nem kell beszámolnia a jövőbeli férjének sem, hogy anno olyan élethelyzetbe került, ahol az abortusz volt a helyes döntés. Ha csak ő maga nem akarja elmondani. Értelmes férfi magasról teszik rá, hogy X éve, amikor ő még képben sem volt, a barátnőjének volt egy abja. Na bumm, ez nem ekkora tragédia, mint amilyennek némelyek próbálják beállítani. Teljesen legális, kis műtét és véletlenül sem gyilkosság és társai.

A kérdező helyzetében pedig teljes egyértelműen az abortusz a racionális döntés, ugyanis az égvilágon semmilyen körülmény nem adott. Nincs külön lakhatása, a kapcsolata instabil, a fickója elmondása szerint elhagyná, márpedig ő ismeri és nem mi, továbbá a leglényegesebb: nincs bevétele! Nem dolgozik, soha nem is dolgozott mégis mi a fenéből tartaná el?? Persze van, aki nyugodt szívvel szül segélyekre, de értelmes felnőtt nem vállal gyereket úgy, hogy pl életében nem dolgozott még és semmi bevétele.

Amúgy az a 112 700 Ft az bruttó összeg, azért ezt ne felejtsük el hozzátenni. Továbbá minimum 57 000 Ft gyerektartás??? Hát ezen irtó jót röhögtem. :D:D

Ne beszélj már ekkora vadbaromságokat és ne vezesd felre, az életben nem fog 57 ezret kapni, egy gyerekre örülhet ha kap 25 ezret és akkor lehet sokat mondtam...


Lényeg a lényeg kérdező, te is pontosan érzed és tudod hogy ez nem az a helyzet, amibe gyereket kéne szülni. Nem kell szégyenkezned sem, néhány fanatikus nyilván világ vége, hatalmas bűnnek tekinti az abortuszt, de hát ez legyen az ő saját problémájuk, senkit nem érdekel. :)

2020. febr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező!

Az abortuszon átesett nőket én inkább sajnálom, nem pedig megvetem, mert kényszerből cselekedtek: vagy a társadalom, szülők, párjának elvárásai szerint cselekszik, mi ez ha nem erőszak a várandós nővel szemben?

Hallgass a lelkiismeretedre!

És itt még nem nagyon hangzott el:

Azt írtad, meg tudnád szülni de az anyagiak...

Pont Neked találtak ki a diplomás gyedet!!


Itt van minden info

[link]


A baba két éves koráig tehát minimum havi 114.000 Ft-ot kapsz, aztán

Jár az egyszeri anyasági támogatás is, önkormányzata válogatja de a legtöbb helyen szinten az onkori is ad egyszeri támogatást + a HÖk is. Ráadásul szociális ösztöndíjat is lehet igényelni a sima mellé.

Ha nem megy a babázás és a tanulás egyszerre, akkor passzivaltass, de igazából még minél kisebb a baba, annál könnyebb mellette tanulni.

Aztán bolcsibe is lehet majd adni, ugyanis a nappali tagozaton való tanulással is ugyanúgy kötelesek felvenni a gyerkőcöt mintha dolgoznál.

Mire pedig dolgozni fogsz, addigra a kislányod/kisfiad már nagy ovis lesz.


Szerintem ezek elég jó kilátások!

Írj nyugodtan privit, ha tudok segíteni!

2020. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
17%

Bocsi előző vagyok;

Csak a rend kedvéért elírtam a GYED összeget, nem 114, hanem 112.

De a családi adókedvezmény érvényesíthető rá! Így a bruttó és a nettó elég közel kerül egymáshoz..

2020. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
60%

Elég jó kilátás 100%-ig segélyre szülni?? 🤦🏼‍♀️👏 Ez igen, fejlődünk mit ne mondjak.

A diplomás gyednel a 112 eFt tovabbra is BRUTTÓ, szóval nem kéne azt írni, hogy annyit kapna, mert nem. Kb 75 ezer nettóról beszélünk. Plusz 13 700 Ft csp egyedülállóknak es kb 20 ezer Gyt. Durván 110 ezer. Na már most ebből nem lehet 2 embert eltartani, főleg hogy az egyik ebből egy újszülött plusz még lakást bérelni és rezsit fizetni! Ugyanis azt nem gondolhatja senki sem komolyan, hogy majd az anyja nyakára szül a kérdező. Alapvető a külön lakhatás. Márpedig bárhogy osztod- szorzod, ennyi pénzből nem jön ki minden. Egyszerűen őrültség így gyereket szülni. Tönkrevágná az egész életét ilyen fiatalon.

Normáliséknál meg alapjáraton sem divat segélyre szülni, se úgy hogy éppen hogy forint fillérre minden ki van számolva, aztán ha közbejön valami váratlan kiadás, akkor pl enni már nem lesz amit. No komment, ez minden csak nem jó kilátás és nem is ideális körülmény egy gyerekhez.

2020. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
74%

Igen kapsz segelyt!

Es aztán mindig!!! csoró leszel!

Edesanyám egyedul vállat hogy engem mar ne vetessen el.

Munka mellett diplomaztam nagyon nehezen es anyagi okok miatt nem az orvosin...ez kevésbé romantikus mar mint a bababbaba babuci

2020. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!