Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elutasítjátok az abortuszt?...

Elutasítjátok az abortuszt? Vagy elfogadjátok?

Figyelt kérdés
Szerintem egyenlő a gyilkossággal, a babának joga van az élethez. Az anyának pedig nincs joga elvenni az életét. Akkor sem, ha az ő gyermeke.
2020. jún. 9. 14:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/127 anonim ***** válasza:
83%
Azt ítélem el, aki ezt kb. fogamzásgátlóként használja, hiába jutott idáig továbbra se figyel a védekezésre és emiatt nem egy, nem két, hanem több abortusza is van. Egyébként pedig nem ítélem el, szerintem a felnőtt nő élete és mentális egészsége fontosabb, mint egy sejtcsomóé.
2020. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/127 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok. Kérdező, nem, ha kicsit is értetted volna amit írtam. A SZÜLŐK FELELŐSSÉGE, mert ha a gyermek életképtelen lesz, akkor egész életükben azt az életképtelen gyermeküket kell gondozni. És mi van, ha a szülők meghalnak? Oké, hogy vannak már ilyen gondozók, de milyen lehet azzal a tudattal élni és meghalni, hogy van egy olyan gyermeked, aki mit sem tud magáról? Azt, hogy él, hogy vannak szülei? Van ismerősöm, akinek súlyos fogyatékos a gyermeke, mégis vállalta, nagyon tisztelem emiatt. De van, aki nem biztos hogy fogja vállalni. És ez az ő keresztje lesz, neked ahhoz - kivéve ha rólad van szó - semmi, de az égvilágon semmi közöd nem lesz.

Nem azt mondom, hogy az abortusz mellett vagyok, és hogy mindig az a helyes dolog, de ez mindenkinek a maga felelőssége, főleg ezekben az esetekben. És ahhoz, hogy beleszólj mások életébe, kritizáld, jogod nem lesz.

2020. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/127 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy ez a kérdés azért van, mert unatkozol?

Azért kérdezted, hogy itt vitatkozzon mindenki, akinek eltérő a véleménye?

2020. jún. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/127 anonim ***** válasza:
87%

#12: ITT a pont! 100%-ig igazad van.


Amúgy tipikus prvokátor kérdés...

2020. jún. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/127 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, hogy nagyon fiatal vagy és azért írsz ilyen butaságokat.

A 12 évest nyilván megeröszakolják, hiába nem ő tehet róla, ő lesz terhes, neki kell elvetetni, vagy megszülni a babát.

Azt meg véletlen se gondold, hogy mindig minden olyan egyszerű, én egy ritka betegség miatt évekig kérdezgettem az orvosokat, hogy mi lenne ha terhes lennék, azt mondták nem tudják, de azt egyik sem mondta, hogy ne vállaljak gyereket, úgyhogy vállaltam, épphogy sikerült túlélni, a nőgyógyász azt mondta ha kicsit korábban jövök hozzá elvetette volna a babát, mert túl kockázatosnak látta. Majdnem a 30. héten megcsászároztak, kb. egy félreértés miatt. Ezeket azért írom, hogy nem minden ilyen egyértelmű az életben, mint ahogyan te gondolod, lehet 16 évesen én is ilyen sarkosan gondolkodtam, mint te, fognak még meglepetések érni az életben.

2020. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/127 anonim ***** válasza:
93%
Vagy troll kérdés vagy csak nagyon buta vagy. Itt mindenki elfogadta a véleményedet senki nem vitatkozott vele ők is leírták a sajátjukat. Azokat is elfogadta mindenki csak te egyedül problémázol itt mások véleményén. Ha kíváncsi vagy valaki véleményére kérdezd meg hallgasd azokat meg és kész. Ne azt bizonygasd, hogy egy megerőszakolt 12 éves lánynak bűn lenne elvetetni a gyerekét, mert mindig van felelős és egy zigóta már önálló élet csak táplálni kell. A világ sajnos nem fekete-fehér, hogy van jó meg rossz hanem bonyolult és ezt nem értik meg sokan.
2020. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/127 anonim ***** válasza:
83%

Ha betegséggel születne elvetetném. Ha betegen születne lemondanék róla.

Jelenleg párom kártyáján 100 ezer forint van, az enyémen 500 ezer. Nincs saját házunk, lakásunk. Ha teherbe esnék most, ha beteg lenne a gyerek ha egészséges, azonnal elvetetném. És nem éreznék bűntudatot miatta. Nekem az a "gyerek", míg életképtelen fejlődési állapotban van, és érzelmi szál sem fűz hozzá, és tudom hogy xar gyerekkora lenne, nem több, mint egy parazita, ami a testemből él.

És egy életképtelen fejlődésében levő lénynek nincs joga az én, már kiteljesedett létezésemet befolyásolni, megváltoztatni, ha én nem akarom.

2020. jún. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/127 A kérdező kommentje:

#11

"Egyébként pedig nem ítélem el, szerintem a felnőtt nő élete és mentális egészsége fontosabb, mint egy sejtcsomóé."

Sejtcsomó... szégyelhetnéd magad!

#12

"...milyen lehet azzal a tudattal élni és meghalni, hogy van egy olyan gyermeked, aki mit sem tud magáról?"

Milyen lehet azzal a tudattal élni, hogy a saját gyermekemet meggyilkoltam, konkrétan lekapartattam a méhfalamról, és még csak az esélyt sem adtam meg neki, hogy megszülessen? Szerintem ez sokkal szrabb érzés, mint az, hogy tisztességgel felnevelem, annak ellenére is, hogy beteg. Vagy ha beteg, akkor inkább nem kell? Akkor inkább eldobom és meggyilkolom? Fura egy felfogás az ilyen...

"Van ismerősöm, akinek súlyos fogyatékos a gyermeke, mégis vállalta, nagyon tisztelem emiatt."

És mennyivel jobb neki azzal a tudattal élni, hogy nem gyilkolta meg a gyermekét!

"De van, aki nem biztos hogy fogja vállalni. És ez az ő keresztje lesz, neked ahhoz - kivéve ha rólad van szó - semmi, de az égvilágon semmi közöd nem lesz."

Nem is arról van szó, hogy bármi közöm lenne hozzá. Én csak azokat az életeket sajnálom, amiket azért ontottak ki, mert vagy felelőtlenségből (szülőéből vagy gyermekéből) lett egy baba, vagy úgy fogják fel, hogy "ha beteg lesz, akkor inkább megölöm, még mielőtt világra jön".

#15

"A 12 évest nyilván megeröszakolják, hiába nem ő tehet róla, ő lesz terhes, neki kell elvetetni, vagy megszülni a babát."

Ne vicceljünk már könyörgöm! Egy 12 éves gyermeknek felügyelet alatt a helye, nem ott, ahol simán megerőszakolhatják.

"én egy ritka betegség miatt évekig kérdezgettem az orvosokat, hogy mi lenne ha terhes lennék, azt mondták nem tudják, de azt egyik sem mondta, hogy ne vállaljak gyereket"

És innentől kezdve a felelősség a Tied. Ha egyértelmű lett volna, hogy nem lesz belőle baj, akkor az orvos nem azt mondta volna, hogy "nem tudom". Tisztában voltál a kockázattal, mégis vállaltad. A felelősség a Tied, senki másé.

2020. jún. 9. 15:53
 19/127 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem is egyedül azzal van baj ha valaki védekezés helyett használja. Nyilván az lenne a legjobb ha a védekezésnek lenne egy megfelelő kultúrája, ha kellőképpen elterjedt lenne és így nem lennének nem kívánt terhességek.

De ezerszer inkább egy abortusz mint egy szar családban, rossz körülmények között, alkalmatlan szülőkkel felnevelni egy gyereket. A társadalom szempontjából is sokkal pozitívabb ha minél kevesebb olyan gyerek születik akit nem is akartak a szüleik. Érdemes például megnézni azt a sokat rejtegetett kutatást ami több évtized távlatában vizsgálja, hogy milyen pozitív hatásokkal jár a nem akart gyerekek számának csökkenése és mennyivel kisebb lett a bűnözési ráta. Azok után az időszakok után amikor betiltották az abortuszt sokkal nagyobb lett a bűnözés. Hiszen azok a családok akik nem is akarták a gyereket nem tudták megfelelő értékek szerint, szeretetben felnevelni és ennek komoly deviancia lett a következménye.

Elég pszichológiában jártasnak lenni ahhoz, hogy valaki ne ítélje el az abortuszt. De az is bőven elég ha valaki olyan helyen nő fel ahol kulturális gátja van az abortusznak és látja, hogy mennyi alkalmatlan szülő cseszi szét egy életre a gyerekét akit nem is akart.

2020. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/127 anonim ***** válasza:
100%
Egy 12 éves bőven járhat már egyedül iskolába. Ha az úton megerőszakolják, az a lány hibája? Remélem, hogy troll vagy. Vedd már észre, hogy senki nem ért veled egyet.
2020. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!