Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van az, hogy az abortusz...

Miért van az, hogy az abortusz ellenesek nagy része férfi?

Figyelt kérdés

Ők könnyen pofáznak, nem nekik kell megszülni a csecsemőt. 2, nehogy már ők döntsenek a nők testéről, vicc kategória. Ha nem akarom a gyereket, akkor nem tartom meg, ennyi. Ehhez senkinek semmi köze, főleg nem a hímneműeknek. Ezek a férfiak vannak a legjobban amellett, hogy tiltsák be az abortuszt Magyarországon. Alapból nekik nem is kéne ebbe beleszólási lehetőséget adni. Egyébként, ha be is tiltanák Magyarországon, biztos mindenki megoldaná máshol, aki nem akar gyereket.

Ki mit gondol erről a jelenségről?



2020. nov. 14. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
72%
9 már akkor is kevesebb lenne az abortusz és több a védekezésre fordított energia, ha a nem kívánt gyerek következménye kötelező házasság vagy a jövedelem 50%-nak leadása lenne az anyának. A férfiak jelenleg minimális következménnyel okoskodnak.
2020. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
73%

#4 "#2: Már miért hagyná el egy férfi az abortusztilalom miatt az országot?" - egyszerű, mert allergiás vagyok a diktatúrára, a "rendpárti-értékelvű" szennyre, és a klerikális reakcióra. Elég ok?

#11 "ha a nem kívánt gyerek következménye kötelező házasság" - nem a középkorban élünk... egyébként engem az anyám elég erőszakosan rá akart venni a házasságra... 2 hetet töltött zárt osztályon utána...

Úgyhogy én férfiként abszolút döntés párti vagyok, és meg van a véleményem azokról (ha férfi, ha nő az illető) akiknek egy méhtartalom fontosabb a párjuknál, párkapcsolatuknál.

2020. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
73%
12 nyilván a 11-es kommentem egy utopisztikus elképzelés. Lehetne meg folytatni a sort. Azok neveljék fel a gyerekeket akik támogatják ezt stb stb. A lényeg, hogy akik nagy mellénnyel támogatják az emberek korlátozását, azok nem látnak tovább az orruknál.
2020. nov. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
13%
Nő vagyok, életpárti és nem bigott keresztény. Vannak már gyerekeim, nem ment tönkre a testem és még csak meg se híztam. A szülés pedig tökre kibírható. Azt gondolom, mindenkinek joga van az élethez, aki már megfogant. A védekezést tartom elsődlegesnek, ha valaki nem akar gyereket, ha mégis besikerült, de nem akarja, akkor adja örökbe, adjon neki esélyt.
2020. nov. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
77%
14 akkor mivel már szültél és voltál terhes, tudod, hogy ez mennyi kiesett munkaórával jár, nem beszélve az esetleges táppénzt, kórházi tartózkodást. Tehát ha valaki nem teheti meg anyagilag, hogy megtartsa a gyereket, szerinted hogyan engedhet magának meg egy terhességet anyagilag? Az elmélet amúgy tök szép, de köze nincs a való élethez.
2020. nov. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
76%

#14 "de nem akarja, akkor adja örökbe, adjon neki esélyt." - azt tudod, ugye, hogy ez hamis prófétálás...

1, A nő ugye eleve nem adhatja örökbe egyedül, ha az apaság rendezett - ezzel az összes házas kizárva - vagy folyamatban van a rendezése. Ha egy frissen szült nőt meg akarok szivatni, egyszerűen beadok egy apasági pert, és rögvest ugrott az örökbe adás. A nő szabad döntési jogát kizárólag az AB biztosítja, ez az igazság. Emellett a környezet is sokkal jobban elfogadja az AB-t, akárcsak a jövendő partnerek is. Nem jelent kiesést a munkából, tanulmányokból se. Emellett (ld #12 "egyszerű, mert allergiás vagyok a diktatúrára, a "rendpárti-értékelvű" szennyre, és a klerikális reakcióra") hogy védeném meg azt a gyereket a későbbiek folyamán a "rendpárti-értékelvű" szennytől, és a klerikális reakciótól??? Sehogy, ahogy engem se védett meg senki anno. Úgyhogy én - mint anno örökbe adott - mindenkinek sokkal inkább javasolom az abortuszt adott helyzetben, mint az örökbe adást. Sokkal tisztább megoldás, mindenki számára (az embriót is beleértve.)

2020. nov. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
82%

"A szülés pedig tökre kibírható"


Neked lehet, barátnőm speciel majdnem belehalt a komplikációk miatt, ezentúl bármelyik női ismerősömet kérdem, aki már szült, azt mondják hogy a poklok poklát élték át, olyan fájdalmas volt. De ehhez nem is kell túl sok gógyi, elég végiggondolni, hogy odalent elég szűk a "kijárat" és azon kijön egy 3-4 kilós gyerek. Biztos csudi jó érzés lehet. Ugyan már.

Aki akar és vágyik gyerekre, annak valószínű megéri, no de aki nem?? Annak ebben mi a jó?


"mindenkinek joga van az élethez"


Így van, annak az adott nőnek is joga van az életéhez, testéhez és ahhoz, hogy úgy élje, ahogy neki megfelel. Imádom mikor a nagy életpártiak épp csak a már megszületett, érző lényőket szarják telibe, mert kit érdekel, hogy ő szenved és tönkremegy az élete, hisz egy fejletlen, néhány mm-es, fájdalmat nem érző, életképtelen embrió minden esetben előrébb való a szemükben, mint a már megszületett emberek. Nonszensz.


"akkor adja örökbe"


Ennél bicskanyitogatóbb érv pedig egyszerűen nem létezik. Mi az, hogy hát adja örökbe?! Ép elméjű ember, aki nem akar gyereket, mi a bús p*csának áldozná fel 9 hónapra a testét, esne ki a munkából, kockáztatná a megélhetését és tenné kockáztatrá a saját tesi és lelki épségét??? Mintha a terhesség és a szülés egy kis könnyed semmiség lenne. Még azt is megviseli, aki önszántából vállalta és akarta a gyereket, hát akkor azt hogy megviselné, aki mindezt potyára bevállalja, csak hogy valaki más idegen örökbe fogadhassa. Elég gyerek vár örökbefogadásra, hajrá, lehet menni, nem itt kell szájkaratézni. Arról ne is beszélünk milyen fene jó érzés lesz majd a gyereknek (már ha normális helyre örökbe fogadják), hogy a szülei eldobták és nem kellett nekik..

2020. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
81%

Ja és ajánlom szíves figyelmedbe drága 14 a következő kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Meg lehet nézni mennyi nő nem képes elfogadni a szülés utáni "tropára ment" testét és azt, hogy a férjük már nem kívánják őket vagy hogy szexelnének szerencsétlenek, épp csak nem élvezik. De biztos baromira megéri mindezt bevállalni, úgy hogy még csak nem is akar az ember lánya gyereket... pusztán azért, hogy örökbe adhassa.

2020. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
16%
14-es vagyok, az első várandósságom alatt végig dolgoztam, szülési szabadságra csak a szülés napján mentem el. Ma már a CSED egyébként a nettó teljes fizetés, ez 6 hónapig jár, mellé a családi adókedvezmény, a családi pótlék, 6 hónap után a GYED - ezek 2 évig egész jó pénzek, 2 év után vissza lehet már menni dolgozni, a gyereket bölcsődébe adni. Ha valaki táppénzre kényszerül, az sem tragédia, én a fizetésem 70 %-át kaptam a második várandósságom idejére. Ez a valaki belehal a szülésbe pedig olyan számomra, mint hogy ismerek valakit, aki meghalt autóvezetés közben.. Ennyire ne legyünk naivak! A kórházból normál szülés esetén 3 nap múlva hazaengednek. Az első szülésem amúgy egyáltalán nem fájt, a második az fájt, de semmi kibírhatatlan nem történt, volt már műtétem fájdalmasabb. Ha valaki csak sopánkodik és nem tesz semmit azért, hogy visszanyerje az alakját (itt kérek elnézést azoktól, akiknél mindez kizárólag a hormonokon múlik) és egészségesebben éljen, az ne csodálkozzon azon, hogy "úgy marad". Ha valaki azt érzi, hogy tropára ment, annak ajánlom az intimtornát, otthoni tornát, később a futást, ezek még csak nem is költségesek.
2020. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
81%

Jaj hát azt szinte rögtön gondoltam, hogy te vagy a tökéletes terhesség és szülés ékes minta példája, te végig tudtál dolgozni, neked aztán nem fájt a szülés stb stb. Kár, hogy ez nagyjából a mesékben van így. Szomorú, hogy felnőtt ember ennyire elképesztően korlátolt. Képes vagy felfogni, hogy az ALAPVETŐ különbség az, hogy te AKARTÁL gyereket, míg aki abortuszra megy, az nem? Ez megvan vagy ez már nem megy át?

És azt fel bírod-e fogni, hogy csak azért, mert te végig tudtál dolgozni, nem garancia arra, hogy a másik nem lesz veszélyeztetett terhes első perctől? És nem, nem 70% a táppénz, hanem 50% vagy 60% különféle tényezőktől függően és mondjuk valaki nem szeretne hónapokra potyára kiesni a munkából, kockáztatva ezzel a későbbiekben az állását?

Azt meg hagyjuk, hogy a szülés nem fáj. 99,99%-ban embertelen fájdalmakat élnek át a nők, de hát persze neked csöppet sem okozott fájdalmat egy szűk lyukból kipréselni egy több kilós gyereket, ettől függetlenül a nők döntő többségének igen is fáj, teljesen érthető módon.

Lehet csűrni-csavarni, a terhesség-szülés egy kellemetlen, hosszú és fájdalmas procedúra, megviseli a testet-lelket egyaránt, ezt ugyan lehet tagadni, épp csak felesleges. Még az is szívesen kihagyná az egészet, aki amúgy szeretne gyereket.

Az a te bajod, hogy számodra milyen az, hogy szülés közben van esély a halálra is, mert ez tény, nem pedig vélemény függő. Nyilván nem mindennapos eset, ritkán ugyan, de lazán előfordulhat. Na már most, akinek egyetlen porcikája sem vágyik gyerekre, annak eszébe sem jut ezt bekockáztatni, ennyi.

Mindenkinek joga van a teste felett dönteni, hiába is pörögsz.

2020. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!