Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van az, hogy az abortusz...

Miért van az, hogy az abortusz ellenesek nagy része férfi?

Figyelt kérdés

Ők könnyen pofáznak, nem nekik kell megszülni a csecsemőt. 2, nehogy már ők döntsenek a nők testéről, vicc kategória. Ha nem akarom a gyereket, akkor nem tartom meg, ennyi. Ehhez senkinek semmi köze, főleg nem a hímneműeknek. Ezek a férfiak vannak a legjobban amellett, hogy tiltsák be az abortuszt Magyarországon. Alapból nekik nem is kéne ebbe beleszólási lehetőséget adni. Egyébként, ha be is tiltanák Magyarországon, biztos mindenki megoldaná máshol, aki nem akar gyereket.

Ki mit gondol erről a jelenségről?



2020. nov. 14. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
20%
Legyünk őszinték, egy nem kívánt terhességhez vagy nagyon felelőtlennek vagy extra bugyutának kell lenni (most a megerőszakolt nőket hagyjuk, mert ők egy elenyésző hányad, meg a gyógyszer mellett.. hát persze). Jó esetben, a felek megbeszélik a védekezést, de ennél is szerencsésebb, ha az ember megtesz mindent saját maga, ha nem akar gyereket, nem a másiktól várja. (Akit átvernek, azt sajnálom, de nem a gyerek tehet róla, miért nem nézte meg jobban, kivel fekszik le vagy ha nem nézte meg, miért nem védekezett ő maga??) De ha már ott az élet, akkor meg vállaljon felelősséget érte. Az abortusz is okozhat testi-lelki fájdalmakat, poszttraumás stresszt, akár évekkel később is, meg teherbeesési nehézségeket, amikor már akarna valaki.
2020. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
75%

Legyünk őszinték, nem létezik 100%-os védelem, ritkán ugyan, de előfordulhat, hogy emellett is terhes marad az ember. Továbbá nem mellékes megjegyezni, hogy az emberek hibáznak, mert senki sem tökéletes és igen, megeshet hogy valakit elragad a hév pl egy átmulatott este után, kimarad a védekezés és van olyan peches, hogy teherbe esik egyetlen alkalomtól. Már miért kéne bárkit is egy egész életre azzal büntetni, hogy nem kívánt gyereket varrunk a nyakába? Fel nem foghatom, de tényleg.

Gondolod aki meg rendszeresen cs*eszik védekezni, az annyira megbízható és felelősségteljes ember, hogy felneveljen egy gyereket, főleg ha még csak nem is akarja? Hát persze.


"Akit átvernek, azt sajnálom, de nem a gyerek tehet róla"


Ahogy nem is az adott illető tehet róla, ha valóban átverték, szóval ismét nem értem miért a már meglévő, érző embert kellene szívatni. Tudod van mikor hosszú évek után is képesek emberek meglepni a párjukat és képesek olyat meglépni, amit soha nem is hittél volna róluk. Csak, mert valaki rossz ember ismerő vagy jóhiszemű, még nem kell egy életre megszívatni.


"ha már ott az élet, akkor meg vállaljon felelősséget érte. "


Őszintén érdekelne, te egész pontosan kinek képzeled magad, hogy megmond ki és miért vállaljon felelősséget? De tényleg. Hogy jön bárki ahhoz, hogy megmondja a másiknak miért kellene felelősséget vállalnia és milyen módon kellene azt tennie?!

Tehát akkor, ha én azt mondom egy terhes nőnek, hogy legyen már felelősségteljes, a föld így is túl van népesedve és menjen szépen el abortuszra, akkor nekem ehhez minden jogom megvan? Hisz ha a nagy "életvédők" beleszólhatnak a másik méhével kapcsolatos döntésekbe, akkor ez fordítva is így van, nem de? :) Vagy ez csak addig terjed, amíg ti azt jónak látjátok? Oké.


Aki nem akar gyereket és 100%-ig biztos is a döntésében, az nem fogja megbánni az abortuszt. Számtalan abortuszon átesett nővel volt már dolgom életem során, egyetlen egyet nem tudok mondani, aki kicsit is megbánta volna, hogy abra ment, sőt! Egy terhesség-szülés pedig 100x jobban megviseli egy nő testét és szervezetét, lehet mondani bármit, ez tény! Sokkal jobban igénybe veszi az a 9 hónap és a szülés a tested, mint egy max fél órás kis műtét. Szülés után is ott van a szülés utáni depresszió, ami sokkal nagyobb arányban jelentkezik, mint az abortuszon átesetteknél a poszttraumás stressz. A szülésnek is lehetnek maradandó szövődményei és egy szülésbe még mindig sokkal, de sokkal nagyobb arányban lehet belehalni, mint egy abortuszba. És hát azért azt se felejtsük el, hogy bizony a gyerekvállalást is meg lehet bánni, mint ahogy sok nő bánja is.

És ha már választani kell, hogy egy műtétet bánjak-e meg vagy azt, hogy akaratom ellenére rám erőszakolnak egy gyereket, akkor köszi, de ezerszer inkább bánjam az abortuszt, semmint hogy ott legyen a nap 24 órájában egy gyerek hosszú éveken át, akit el kell látnom és aki pluszban még emlékeztet is minden egyes nap újra és újra életem rossz döntésére. De hát biztos van, aki szereti sanyargatni magát.


De kezdem parttalannak érezni ezt a "vitát", mert fegyvertelen ember ellen, aki ráadásul még végtelenül korlátolt és szűk látókörű, azzal elég nehéz érdemen beszélni. Aki nem képes felnőtt ember létére felfogni, hogy miért megy egy nem kívánt terhesség esetén az illető abortuszra, ahelyett hogy 9 hónapig szenvedne a terhességgel, majd alávetné magát egy borzalmasan fájdalmas szülésnek, plusz kockáztatja a saját testi-lelki épségét, az állását és a megélhetését, azzal nem lehet mit kezdeni.

2020. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
15%

Eufemizmus hibának gondolni, ha valaki nincs tisztában az alapvető biológiával és hihetetlennek tartom, komolyan, hogy a nők egy részének fogalma sincs arról, hogy mikor van az ovulációjuk, azaz ha ennyire irtóznak a csírától - vagy mit is mondtál, akkor azokon a napokon el kellene kerülni a szexet. Igen, van amikor elszakad az óvszer, ilyenek, de ez elenyésző hányad és itt kanyarodnék vissza arra, hogy aki nem akar gyereket, az ne a másiktól várja el a védekezést. Az abortusz nem védekezés.


Én pedig rengeteg olyan nőt ismerek, akik megbánták az abortuszt, de olyat egyet sem, aki a besikerült terhességet megtartotta és megbánta a döntését.


Akkor visszakérdezek: Te kinek képzeled magad, hogy döntéspártiságodat hangsúlyozva, arra buzdítasz másokat, hogy vetessék csak el nyugodtan azt a megfogant életet, ami a testükben növekszik?


Hosszú évek után is képesek egymást megszívatni e téren.. No annyira azért nem, tekintve, hogy a gyerekvállalás ideje és lehetősége korlátozott. Azaz, 45 pluszosan már jó eséllyel nem fog tudni olyan könnyen gyereket csináltatni magának egy nő, ha feltétlen ki akar szúrni a palival.


Egyébként tudtad, hogy Lenin legalizálta először az abortuszt? Az elvtársad. Ha már személyeskedni próbálsz, éppenséggel te vagy a korlátolt és szűk látókörű, hogy megoldást látsz egy nyilvánvaló téveszmére alapozva, ugyanis én még soha senkit nem láttam és még csak hírből sem hallottam, aki szívesen ment volna abortuszra.

2020. nov. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
18%
Ez a "mi hasznom belőle, ha gyereket szülök?" a másik kedvencem. Nos, ha mindenki mindig csak a saját hasznát nézné, akkor rég kihalt volna az emberiség. Nem azt mondom, hogy önző szemlélettel nem lehet elevickélni egy darabig, de előbb-utóbb ez a kígyó bizony a farkába harap. Na ez az igazi korlátolt szemlélet, hogy csak én járjak jól egyedül.
2020. nov. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
71%

#31 "Legyünk őszinték, egy nem kívánt terhességhez vagy nagyon felelőtlennek vagy extra bugyutának kell lenni" - fenéket, elég hozzá egy sima pech... persze ennek belátásához ismerni kellene a Pearl index definicióját...

" de ennél is szerencsésebb, ha az ember megtesz mindent saját maga, ha nem akar gyereket, nem a másiktól várja. (Akit átvernek, azt sajnálom, de nem a gyerek tehet róla, miért nem nézte meg jobban, kivel fekszik le vagy ha nem nézte meg, miért nem védekezett ő maga??)"

Na el is jutottunk a védekezzen mindenki duplatriplán-hoz... nehogy már élvezni merje a szexet...

"De ha már ott az élet, akkor meg vállaljon felelősséget érte." - ja, tehát mindenki akkor szexeljen, ha már önellátó, és csak olyannal, akivel el tudna képzelni egy közös gyereket...

Hát, ha valaki pont ilyen életre vágyik, az éljen így nyugodtan. Én biztos nem szúrnám el az életem ilyen agybeteg elvárásoknak megfeleléssel.


"Az abortusz is okozhat testi-lelki fájdalmakat, poszttraumás stresszt, akár évekkel később is, meg teherbeesési nehézségeket, amikor már akarna valaki." - hogyne, persze... az ember háta közepére sem kívánt gyerek meg ezerszer annyi "testi-lelki fájdalmakat, poszttraumás stresszt, akár évekkel később is" - lévén, hogy az AB-on csak egyszer kell átesni, a nem kívánt utód meg állandóan ott van, és folyamatos jelenben mérgezi az ember életét évtizedekig.

Szóval én zat gondolom, hogy persze, egy egészséges határig a pár védekezzen az általuk preferált módon, ha meg pechük van, pont erre való a művi abortusz.

2020. nov. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
73%

"Én pedig rengeteg olyan nőt ismerek, akik megbánták az abortuszt, de olyat egyet sem, aki a besikerült terhességet megtartotta és megbánta a döntését."

khmmm... pl:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2020. nov. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
79%

Jaj 33, ha butaság és korlátoltság fájna, te már ordítanál. 🤦🏻‍♀️


Azt szinte rögtön gondoltam, hogy szerinted az emberek nem hibáznak és aki csak egyszer is kihagyja a védekezést, az nincs tisztában a biológiával. Megnyugtatlak, többségük tisztában van vele, épp csak reménykedik hogy egyetlen alkalommal pont vele ez nem történhet meg. Nem, nem helyes, alapvető lenne normálisan védekezni, de nem, azt sem tartom helyesnek, hogy ha már megtörtént a gond, akkor felhatalmazva érezzem magam a privát magánügyeinek beleszólásába.


Azt is sejtettem, hogy te csak olyan nőket ismersz, akik megbánták az abortuszt és egy olyat sem, aki a szülést bánta volna meg...🙂 Elég csak itt a gyakorin szétnézned egy kicsit, számtalan “megbántam, hogy szültem”, “elegem van a gyerekemből” című kérdést fogsz találni és kétség nem fér hozzá, hogy rengeteg nő ezt melyen elnyomja magában, mert “ciki” megbánni, hogy gyereket vállaltál, az emberek megvetnének, így inkább szép csendben szenvednek.


“ Akkor visszakérdezek: Te kinek képzeled magad, hogy döntéspártiságodat hangsúlyozva, arra buzdítasz másokat, hogy vetessék csak el nyugodtan azt a megfogant életet, ami a testükben növekszik?”


Húha, van baj rendesen a szövegértelmezési képeségeiddel.

Mutasd már meg te normálatlan, hol buzdítottam bárkit is arra, hogy menjen abortuszra?!? SEHOL! Én veled ellentétben nem turkálok idegenek méhében és nem vajkalok a magánéletükben, én a szabad döntés híve vagyok, legyen ez a megtartás vagy legyen ez az abortusz!! Te vagy az, aki sokadjára is közlöd, hogy aki már egyszer teherbe esett, az igen is vállalja a felelősséget és bssza tönkre az egész életét akár, mert te így gondolod jónak. Erre kérdeztem, hogy akkor a döntés pártiak is odamehetnek a terhesekhez, abortuszra terelgetve őket? Vagy azon egyből felháborodsz? De hat a választ meg is kaptam, hisz szerinted neked jogodban áll mást utasítgatni a saját életét illetően, ha viszont fordítva csinálja ezt valaki, az máris nem tetszik.


“No annyira azért nem, tekintve, hogy a gyerekvállalás ideje és lehetősége korlátozott.”


Ja, szóval akik húszas éveik elején, közepén házasodnak, azoknak nincs még durván jó 10-15 évük arra, hogy teherbe essenek és arra, hogy kiderüljön félreismerték a párjukat. Oke, inkább nem kommentálom.


“éppenséggel te vagy a korlátolt és szűk látókörű”


:DDDDDD Röhög a vakbelem. Mondja ezt az az ember, aki a nőket két lábon járó inkubátornak tartja, aki rá akar erőszakolni nem kívánt gyerekeket idegen nőkre, meg aki úgy alapjáraton úgy gondolja neki joga van már megszületett, érző, vágyakkal rendelkező emberek élete felett dönteni. Van baj a toronyban. :D

Ezzel szemben én azért lennék “korlátolt”, mert nem szólnék bele SENKI életébe és nem mászok bele senki méhébe, hanem minden emberre rábíznám, hogy SZABADON DÖNTSÖN. Legyen az terhesség-szülés vagy legyen az abortusz. Ez az, amire te soha nem leszel képes, a te nem létező tudásod csak annyira terjed ki, hogy mindenki tartsa meg a gyereket, nem számít ha nem akarják, nem számít ha tönkrevágják az egész hátralevő életüket, nem számít ha nem lesz kenyérre pénz, ahogy az sem, ha a gyerek lelki sérült lesz, nem gond. A lényeg, hogy kibújhasson az anyjából. Nonszensz.


“ Nos, ha mindenki mindig csak a saját hasznát nézné”


Az, hogy emberek nem akarnak gyereket és nem vágyik egyetlen porcikájuk sem ekkora felelősségre, nem bírják a gyerekbőgést, nem akarnak semmit, ami a gyerekvállalással jár, az minden, csak nem önzőség és nem a “kizárólag a magam érdekének nézése”! Szabad emberek vagyunk, hadd legyen már meg mindenkinek a joga eldönteni, hogy vállal-e gyereket vagy sem! Még így is több ember akar gyereket, mint amennyi nem, de annál gusztustalanabb és korlátoltabb nézet a világon nincs, mint azt hinni, minden nő tenyészkanca és minden nőnek kötelessége szeretni a kölköket és vígan szülni. Fogd végre fel: aki NEM akar gyereket, az nem fogja kihordani, nem fogja megszulni, nem fogja magát az egész fájdalmas procedúrának alávetni, mert egyszerűen NINCS a világon semmi, ami őt ezért kárpótolná és ami őt boldoggá tenné eme döntése kapcsán. Aki akarta a gyereket, annak kárpótlásként a sok szenvedésért ott lesz a gyereke, na de aki a háta közepére sem kívánta?! Annak mi a jóban ebben az egészben? Semmi! Ez az, amit képtelen vagy felfogni, és ez rendkívül sajnálatos. Az hogy léteznek még ilyen végtelenül korlátolt emberek, akik meg akarják a másiknak szabni, hogyan és miként éljék az életüket és aki csak azt tartja helyes és elfogadható útnak, amit ő maga annak tart...

Szánalmas.


De semmi gond, ez csak és kizárólag a te saját szegénységi bizonyítványod. Szerencsére a magadfajta “én mindenkinél jobban tudom, hogy ki mit akar és én mindenkinek megszabom, hogy miért vállaljon felelősséget” típusú diktátoroknak az életben nem lesz ebbe beleszólásuk. :)

Aki nem akarja megtartani a terhességet, az ezután is ugyanúgy el fog menni abortuszra, te meg nyugodtan csapkodd magad a hír hallatán földhöz. :D

2020. nov. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 A kérdező kommentje:
#33 hiába vergődsz, senki nem fogja a te semmit erő véleményed miatt megtartani a kölköt, amikor nem akarja. Hidd el, a legkevésbé sem számít a véleményed.
2020. nov. 21. 12:06
 39/68 anonim ***** válasza:
17%

Nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolkodik a világon, kifejezetten üdvözlöm, hogy rengeteg országban szigorították az abortuszt az elmúlt - mondjuk 5 évben. Tehát az általad korlátoltnak és egyedülállónak tartott véleményemről még a végén kiderül, hogy baromira nem vagyok egyedül, javaslom olvasgass picit a pro-life aktivizmusról, nem árt az.


Férfi létedre tisztában vagy vele, milyen a szülés és milyen az abortusz. Hát hogyne. 😂😂😂


Az is életszerű, hogy a nők, akikkel viszonyod volt, elmesélték pont neked, pont akkor az abortuszuk történetét. Nekem is volt kalandom, ilyen téma elő sem jött, ha kapcsolatról van szó, az más.

2020. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
70%

"Nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolkodik a világon, kifejezetten üdvözlöm, hogy rengeteg országban szigorították az abortuszt az elmúlt - mondjuk 5 évben" - hogyne, az USA Bible-belt részén, meg a lengyeleknél... olyan helyeken, ahol tombol a klerikális reakció. Ezzel szemben ott, ahol népszavazás döntött, mint Írország, ott felszabadult a nők méhe, meg a szexualítás a középkori éj-sötétből... nem is győztek vinyítani a magzatvédők... (meg Észak-Írország, az USA normálisabb tagállamai.)

Szerencsére ez még Magyarországon nagyjából normális, leszámítva a 8 éves korig való szülői belevau-t meg a tablettás módszer agyatlan tiltását... hála a döglött csótány által sem megválasztott nyomoronc KDNP-nek.

2020. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!