Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van az, hogy az abortusz...

Miért van az, hogy az abortusz ellenesek nagy része férfi?

Figyelt kérdés

Ők könnyen pofáznak, nem nekik kell megszülni a csecsemőt. 2, nehogy már ők döntsenek a nők testéről, vicc kategória. Ha nem akarom a gyereket, akkor nem tartom meg, ennyi. Ehhez senkinek semmi köze, főleg nem a hímneműeknek. Ezek a férfiak vannak a legjobban amellett, hogy tiltsák be az abortuszt Magyarországon. Alapból nekik nem is kéne ebbe beleszólási lehetőséget adni. Egyébként, ha be is tiltanák Magyarországon, biztos mindenki megoldaná máshol, aki nem akar gyereket.

Ki mit gondol erről a jelenségről?



2020. nov. 14. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
21%
Ja, hogy egyet sem. Úgy beszélsz a szülésről meg a terhességről, mint valami betegségről vagy rendellenességről, holott ez az élet rendje, te is így jöttél létre és még hány ember van a világon? Ha ennyire rossz lenne ez az egész folyamat, mint ahogy leírtad, nem akadna olyan nő, aki ennek kitenné magát, azaz szépen lassan kihalna az emberiség. A nők döntési szabadságának emlegetése egy csapda, mert elhiteti velük azt a fajta szabadságot, ami nagyon könnyen visszaüthet, nem egy testi és lelki szenvedést okozva, akár évekkel később is, amikor gyereket akarnak, vagy akarnának.. Minden tiszteletem azé, aki ha azt mondja, nem tudja vállalni a gyereket, nem eldobja az életét, hanem örökbe adja, ezáltal esélyt biztosít neki is és másoknak is, egy jobb életre. Aláírom, hogy ez egy "látható" folyamat, tehát a társadalmi megbélyegzés is jelen lehet, de én ezt helytelennek érzem és azt is elhiszem, hogy néha nehéz leszakadni arról, hogy mit gondolnak mások, de igazából nem kellene, hogy ennyire számítson.
2020. nov. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
32%
Ez a "méhtartalom" meg tényleg ultragáz. Mintha te nem az lettél volna egykoron. Meg mindenki más is. Nem értem, komolyan, hogy egyesek mit gondolnak a saját fogantatásukról, világra jövetelükről stb. Leginkább semmit, nem emlékeznek, ezzel el lehet intézni, de komolyan elgondolkodtató, mennyire tiszteli a saját életét az, aki ennyire lekezelően beszél a gyerekvállalásról és az anyaságról. Tegyük fel, anyámat valamiért nem tisztelem, mert mondjuk nem törődött velem, tiszta sor, de egyetlen elévülhetetlen érdeme mégiscsak volt, hiszen a legfontosabbat, az életemet tőle kaptam. Vagyis esélyt biztosított.
2020. nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
69%

#23 "Ez a "méhtartalom" meg tényleg ultragáz" - "Úgyhogy én férfiként abszolút döntés párti vagyok, és meg van a véleményem azokról (ha férfi, ha nő az illető) akiknek egy méhtartalom fontosabb a párjuknál, párkapcsolatuknál." - erre gondolsz? mi nem tetszik a szóban? szedercsíra/embrió/magzat = terhes nő méhének tartalma pontosabb meghatározás nélkül.

"Mintha te nem az lettél volna egykoron." - miért, gondolod extrauterin gravidításból születtem? "aki ennyire lekezelően beszél a gyerekvállalásról és az anyaságról." - hát egy biztos, számomra nem a világ közepe... tudok pár jóval fontosabb dolgot is.

"de egyetlen elévülhetetlen érdeme mégiscsak volt, hiszen a legfontosabbat, az életemet tőle kaptam." - ha te így gondolod, egészségedre... én nem gondolom elévűlhetetlen érdemnek a gyerekszülést, akkor se, ha rólam van szó. A véleményem bővebben itt van: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe.. a #15-ben.

2020. nov. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
78%
Hú, a véranya, akinek élete legnagyobb sikere hogy kipréselt magából egy gyereket. Bravó. mondok neked valamit, a lőtéri kutyát nem érdkeli a véleményed. Csinálj sok gyereket, majd aki dolgozik, az eltartja az adójából. Az meg egyenesen nevetséges, amiket idehánytál.
2020. nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
83%

Először is higgadj le, mert a végén még elvisz egy szívroham, amiért nem túrkálhatsz más méhében könyékig.


Másodjára: mi a franc köze van a kérdésnek ahhoz, hogy én szültem-e vagy sem?? Vagy talán csak az szólhat hozzá, aki nagy kegyesen kipréselt magából egy kölköt? Nem kell ahhoz szülni, hogy az ember tudja, hogy egy terhesség-szülés nem egy sétagalopp, sok kellemetlenséggel és fájdalommal jár, na meg hogy a gyereknevelés sem csak a rózsaszín-habosbabos cuki dolgokból áll? Ezek tények, erőlködhetsz bebizonyítani az ellenkezőjét, de felesleges.

Nem azt mondtam, hogy kibírhatatlan a procedúra, hanem azt, hogy aki nem akar gyereket, az teljesen érthetően nem akarja sem a terhességet, sem a szülést végigcsinálni, ilyen egyszerű! Melyik részét nem vagy képes ennek felfogni?!? Hiába bagatellizálod el, a terhesség-szülés megterheli a testet, maradhatnak látható nyomai, lehetnek akár maradandó szövődmények stb stb. Aki akar gyereket, az ezt bevállalja, mert NEKI megéri, de akinek egyetlen porcikája sem vágyik rá, az mi a búbánatnak tenné ki magát ennek az egésznek?? Döbbenet, hogy felnőtt nők ennyire korlátoltak legyenek.

Számodra (!!) lehet az az élet rendje, hogy szül néhány gyereket és nagyjából ennyi is az egyetlen “érdem”, amit fel tud mutatni, más meg majd a te közreműködésre nélkül is el tudja dönteni, hogy számára nem ez az élet rendje.

Az én “minden tiszteletem” speciel azoké, akik képesek tiszteletben tartani a másik döntését és nem ugatnak bele az életükbe.


Hogy jön ide amúgy a saját fogantatásunk és világrajövetelünk?? Az, hogy anno édesanyám úgy döntött gyerekeket vállalnak apámmal, annak semmi köze ahhoz, hogy ÉN hogy döntök a saját életemről és testemről, pont. Ők akartak és vágytak gyerekre, én és még sokan mások meg nem.


“elévülhetetlen érdeme mégiscsak volt”


Érdem?? Na csak kibújt a szög a zsákból. Mióta érdem szülni?! Gyereket csinálni bárki képes, még a 4 osztályt végzett, írni nem tudó Rozika is. Féltve persze, ha nem meddő. Számomra a szülés messze nem “elévülhetetlen érdem”.


Lehet ragozni, csűrni-csavarni, aki nem akar gyereket, az nem fogja megtartani csak hogy örökbeadhassa, mert ez az ő élete csak negatív hatással bír. Mint mondottam, első perctől kerülhet veszélyeztetett tp-re, kiesik a munkából akár hónapokra, alaposan megcsappantva ezzel a bevételeit. Tudod van, akinek baromira nagy bevétel kiesést jelent az, hogy csak a fizuja felét vagy 60%-át kapja meg, de nyilván ez téged nem érdekel. Arról nem beszélve hogy majd mindenki látja a nagy hasát, gratulálnak neki, kérdezgetik a nemét, hogy hogyan fogják hívják stb, majd szülés után mit lát mindenki? Has eltűnt, gyerek sehol. Kicsit se fogja megvetni a környezete, áhh dehogy.


Védekezem, de ha nem kívántan teherbe esnék, egy pillanatig nem gondolkodnék, első utam a nőgyógyászhoz vezetne időpontért abortuszra. Szóba sem jöhet örökbeadás, nem vagyok saját magam ellensége.

Amúgy sorolj már fel akár csak egyetlen egy indokot, pozitívumot a NŐRE tekintve, hogy miért is kéne akarata ellenére kihordania és megszülnie a gyereket? Hmm? Neki ebből miféle “haszna” van? Semmi, a világon semmi, de azért döngeted a mellkasod, hogy “életparti” vagy. Ha annyira életparti lennél, nem szarnád telibe a már megszületett, érző nők életét és nem próbálnád rájuk erőszakolni a saját akaratod, hanem figyelembe vennéd, hogy az adott nőre ez milyen hatással lenne. De láthatóan ez már meghaladja a képességeidet.

2020. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 A kérdező kommentje:
#26 nagyon jól összefoglalta😊 Ha ezek után se érti meg ez az “életvédő” nőszemély, akkor elég erősen korlátolt. Szerintem sem érdem a szülés, még csak a közelében sincs. Elég megnézni kik szülnek agyba-főbe. Annyit elárulok, hogy nem a napon barnultak. Úgyhogy ennyit az érdemről.
2020. nov. 19. 10:47
 27/68 anonim ***** válasza:
34%

26: 9 hónapos a kisfiam. Gyógytornáznom kell (kialakuló félben levő sérv) vannak vizeletvisszatartasi problémáim, emiatt gátizom tornáznom is kell és a gátmetszés helye a mai napig nem jött teljesen helyre. Fizikálisan nem látszik, viszont fáj. Mindez egy semmi kis terhesség miatt. Valóban. Aki nem akar gyereket, annak nem éri meg.

Azzal azonban én sem értek egyet, mikor ledegradaljuk a magzatot vagy embriót és csúnya szavakkal illetjük. Aki vágyik gyerekre annak az a kis csírácska már a gyereke és szerintem sértő rájuk nézve, ha csúnyán beszélünk róla, bár értem valamelyik válaszoló miért sarkítja ki a problémát. Bizonyos szintig valóban nem érző lények még. Bizonyos szint után meg már nem lehet abortuszt csinálni tehát akkor már mindegy. De en inkább amellett vagyok, hogy minél hamarabb csináljak meg az abortuszt, hogy valóban egy kis kezdemény legyen csak.

2020. nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
72%

“ledegradaljuk a magzatot vagy embriót és csúnya szavakkal illetjük.”


Hol illette bárki csúnya szavakkal az embriót?? Arra gondolsz, hogy fejletlen? Hogy néhány milliméteres? Hogy nem érez fájdalmat? Hogy életképtelen a nő méhén kívül? Ezek se nem csúnya szavak, se nem degradálás, ezek a tények. Azon azért ne sértődjünk meg, mert valaki néven nevezi az adott dolgot.


“Aki vágyik gyerekre annak az a kis csírácska már a gyereke és szerintem sértő rájuk nézve”


Nyugodtan tekintheti a néhány hetes embriót már a gyerekének és elhiszem, hogy sokan azt is akarják hinni az első pillanattól fogva, hogy az a kis kezdemény máris a gyerekük, de nem kell megsértődni és kikérni magunknak, ha valaki joggal nevezi azt az embriót annak, ami valójában. Az érzelmek még mindig nem befolyásolják a tényeket és a valóságot.

2020. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
22%
28 talán nem is a szóhasználattal van a baj, hanem a stílussal. Mert annak ellenére, hogy egyet értek veled, olyan szinten vagy antipatikus, hogy az elmondhatatlan.
2020. nov. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen őszintén megvallva a legcsekélyebb mértékig sem foglalkoztat, hogy egy anonim oldalon, egy anonim ember, aki még csak nem ismer, mit gondol rólam. De persze szíved-joga.

Én speciel azt tartom antipatikusnak, aki képtelen tiszteletben tartani a másik döntését, könyékig turkál más méhében és életében, felnőtt ember létére nem bírja felfogni, hogy ha valaki nem akar gyereket, akkor sem a terhességet, sem a szülést nem fogja végigcsinálni puszira, mert miért csinálná és olyan könnyen dobálózik itt az egész folyamattal, mintha ez egy néhány napos, könnyed kis semmiség lenne.

Na de hát kinek-mi..

2020. nov. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!