Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van az, hogy az abortusz...

Miért van az, hogy az abortusz ellenesek nagy része férfi?

Figyelt kérdés

Ők könnyen pofáznak, nem nekik kell megszülni a csecsemőt. 2, nehogy már ők döntsenek a nők testéről, vicc kategória. Ha nem akarom a gyereket, akkor nem tartom meg, ennyi. Ehhez senkinek semmi köze, főleg nem a hímneműeknek. Ezek a férfiak vannak a legjobban amellett, hogy tiltsák be az abortuszt Magyarországon. Alapból nekik nem is kéne ebbe beleszólási lehetőséget adni. Egyébként, ha be is tiltanák Magyarországon, biztos mindenki megoldaná máshol, aki nem akar gyereket.

Ki mit gondol erről a jelenségről?



2020. nov. 14. 17:33
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
86%
...a 18 éves korig...
2020. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
75%

Igen, azért lett Írországban is végre “felszabadítva” a nők méhe, mert ahol a nép döntött, ott még mindig van abortusz bizonyos keretek között. Nézzél te is picit utána, idehaza is még mindig azok vannak többsége, akik “támogatják” az abortusz lehetőséget és nem azok, akik betiltanák meg akik mások méhe felett és/vagy helyett döntenének. Aki nem kívántan lesz terhes, az megnyugtatlak, meg fogja találni a módját annak, hogy ne legyen terhes, de szerencsére a világ legtöbb helyén lehetősége van a nőknek rendelkezni a méhük felett, úgyhogy jobb ha szépen megszokod, mást úgy sem tehetsz 🙂


“Férfi létedre...”


Milyen férfi létemre, egyem a szíved?!🤦🏻‍♀️ Honnan sikerült szedned ezt a baromságot? Csak mert én biza nő vagyok, de semmi baj, nyugodtan hallucinálj ide nem létező dolgokat.

2020. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
20%

Két trollt etettem, úgy látszik. 🤣🤣


Egy jó tanács: Azért csak köszönjétek meg édesanyátoknak a létezéseteket, máskülönben az idejét múlt nézeteiteket nem tudnátok idehányni, csak hogy egy pillanat erejéig lesüllyedjek a szintetekre.


Ha már szentfazekaztok, nos álljon néhány ismert ember példája, akiknek egy igen jelentős hányada egészen távol áll a klerikálistól: "Pro-Life Celebrities Who Do Not Support Abortion" [link]


Tehát szakadjunk már el attól, hogy az életvédelem néhány vallásilag fanatizált személy korlátolt agyszüleménye. OV valóban nem nyúlt eddig a jogszabályhoz, gondolom nem akar a fejére még emiatt is sipákolást, de előbb-utóbb kénytelen lesz.


Aki a romákkal jött, annak üzenem, számomra a roma élet éppoly értékes, mint bármely másik.

2020. nov. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
77%

Aha, szóval én azért lennék troll, mert te a kisujjadból kiszívtad, hogy férfi vagyok, aztán kiderült, hogy mégsem. Ezt inkább nem kommentálom, hisz itt eleve te vagy az egyetlen troll, méghozzá elég nagy, ráadásul az ostobább fajta, akinek egy darab épkézláb érve nincs és folyamat össze-visszarizsázik, próbálja sikertelenül a másikra visszafordítani azt, amit teljes joggal mondtak rá.


És persze megint jön a “te anyád is megszült” duma. Vártam már. Az én szüleim döntése meglepő módon saját döntésből történt, érted ezt?! Ők akartak gyereket, anyámat semmilyen elmeháborodott nem kényszerítette szülésre akarata ellenére, ő AKART és szabad akaratából vállalt! De felfoghatatlan mi a franc párhuzam van a szüleim döntése és az én életemben hozott döntéseim között. Azért, mert ők vállaltak engem, nekem is hasonlóan kene cselekednem?? Lehetek egyszerre hálás az anyámnak és döntésparti, aki mindenkire rábízza a saját életét illető döntést. Szomorú, hogy ezt magadtól nem bírod belépni.


“idejét múlt nézeteiteket”


:D:D Meg ne haragudj, de pont a te képzelgésed az idejét múlt, ugyanis normális helyeken jó néhány évtizede nem divat a nőket tenyeszkancának tekinteni és elvenni tőlük az alapvető jogukat: a testükhöz való jogot. Láthatóan te leragadtál a sötét középkorban.


Amúgy azt hiszed kicsit is érdekel bárkit, hogy néhány híresség abellenes?? :D Jaj ez cuki. Ez a világon SEMMIT nem bizonyít és nem is igazol. Attól még semmi pofáznivalód nincs más életébe.

De ha már itt tartunk, nézzük meg a másik oldalt, mert bizony, olyan is van és kicsit sem téged igazol:

[link]


Szívesen. 😘

2020. nov. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
70%

#43 "Egy jó tanács: Azért csak köszönjétek meg édesanyátoknak a létezéseteket," - na, addig állj féllábon:)

". OV valóban nem nyúlt eddig a jogszabályhoz, gondolom nem akar a fejére még emiatt is sipákolást, de előbb-utóbb kénytelen lesz." - miért is lenne kénytelen? Egyébként azért nem nyúltak hozzá, mert nem akartak rövid úton megbukni. Azért nagy világbozrány lenne, ha manapság kevesebb joga lenne a nőknek, mint az úgynevezett diktatúrában...

Mellesleg ugye a korlátolt rezsimeknek egyre kevesebb beleugatásuk lesz a témába lásd abortusz-turizmus vagy épp https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe.. - és valójában ezek jelentik az önrendelkezés politikus-csürhék feletti biztonságát...

2020. nov. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
45%
Az abortus ellenes férfiak (és nők) általában az elöregedő generáció tagjai, akik vezetésben vannak és szeretnék is betiltani és jobban korlátozni. Férfiként nem gondolnak bele, hogy az abortusz egy utolsó opció egy nő életében, senki sem viccből nem védekezik vagy jár abortuszokra. A fogamzásgátló módszerek közül egyik sem nyújt 100%-os védelmet, ezért kell felhívnia figyelmet, hogy az abortuszt nem szabad betiltani. Személy szerint ennek alap jognak kellene lennie, mivel, ha nem felelőtlenségből fogant meg a baba (értem én, hogy pl ugyan az a személy már nagyon sok alkalommal ment abortuszklinikára), akkor miért ne dönthetne úgy, hogy elveteti? Ez az egész több annál, mint, hogy "nem kell, nem tartom meg". Ez egy nagyon nehéz döntés és szerintem rosszabb, ha megszületik és ne adj Isten utána bántalmazzák, rossz körülmények között zűllötten fog felnőni vagy árvaházban fog felnőni és a társadalom lecsúszott rétegét gyarapítaná. Ez mellé a nőben örökre ott lenne a gondolat, hogy valaki miatta él egy rossz életet. Inkább ne szülessen meg, minthogy két élet is tönkremenjen ezért a nay ál keresztény felfogásért (az árvaházi gyerekekkel nem foglalkozik senki sem, milyen érdekes). Plusz egy nőnek szíve joga eldönreni, hogy szeretne e gyereket vagy sem. Én sem szeretnék és, ha ne adj Isten összejönne védekezés mellett, akkor igen is szeretnék az abortusz leheőségével élni, mert 20 éves vagyok, előttem az élet, nem gyerekszobában szeretném tölteni. Egyetem, munka, világot szeretnék járni és a párommal lenni. Sajnos ezeket nem értik meg és az abortusz sokak szemében egyenlő a felelőtlen gyilkossággal. Sajnálom, hogy egy meg nem született pár sejtből álló kezdeménynek több joga van, mint nekem.
2020. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
53%
Azt kifelejtettem, hogy akik azzal érvelnek, hogy akkor én sem lennék itt: Akkor nem fájna a tudat, mivel nem tudnám, nem születtem volna meg, nincs miről beszélni. Fele annyira nem brutális dolog ez, mint hiszik. Sokkal rosszabb, hogy milliók halnak éhen 2020-ban is a Földön és halnak meg megelőzhető betegségekbe az oltásellenesek miatt. Szerintem nem az abortusz miatt kellene a vezetőségnek és a tudatlanoknak aggódniuk, kismillió más ügy van, ami JOGOSAN számít elfogadhatatlannak.
2020. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim válasza:
81%

Elég egyszerű a válasz, mert ők soha nem kerültek - és szerencséjükre nem is fognak kerülni - olyan szituációba, amikor az abortuszt kell mérlegelniük. És persze kényelmes a másik nemmel szórakozni, és elvenni a nők jogát afelett hogy dönthessenek a testükről és életükről, mindössze elavult vallási ideológiák és szűklátókörűség miatt.

Nem tagadom, nem kicsit ítélem el azokat, akik az abortuszra egyfajta fogamzásgátló módszerként tekintenek, vagy akik az én koromban (21 vagyok) már több abortuszon is átestek. De szintúgy elítélem azokat a férfiakat és nőket is, akik szörnyetegnek állítják be a másikat pusztán azért, mert nem állt készen a szülésre és gyermeknevelésre. Lelkileg feltételezem az ehhez hasonló ítéletek nélkül is elég megterhelő egy abortusz, senki nem szórakozásból vállalja be, és senkinek nincs is köze ehhez a döntéshez, csakis az adott nőnek.


Dühít, hogy Lengyelországban már az is meg van tiltva, hogy egy súlyosan beteg/fogyatékos gyereket el lehessen vetetni, az már lassan a sírjak vagy nevessek kategória, hogy arra kényszerítik az ottani nőket, hogy menjenek végig egy 9 hónapig tartó tortúrán, majd egy órákig tartó szülésen, ami a testet akár egy életre megváltoztatja, hogy aztán egy életen át gondozhasson a nő egy gyermeket, akit nem akart. Valószínűleg egyedül, és persze olyasmi hogy karrier már szóba sem jöhet ilyen esetben. Egy életen át tartó testi-lelki kínzás egyetlen hiba miatt, ami talán nem is hiba volt, hiszen nincs 100%-os védekezési módszer, könnyen lehet, hogy senki nem tehet a becsúszott gyerekről, mert mindketten felelősségteljesek voltak.

Hallottam hogy tervben van a nemi erőszakból bekövetkező terhesség elvetetésének betiltása is, ha már itt tartunk, miért nem tiltanak be mindenféle abortuszt, nem? Végülis mit számít az, hogy a magzat veszélyezteti az anya életét?:D

Tiszteletben tartom, ha valaki az abortuszt bűnnek tartja, de a másik oldal is tartsa tiszteletben azok véleményét, akik szerint ez nem gyilkosság.

2020. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
0%
Mèg mindig jobb,ha ellenzik,mintha azt mondanák,hogy vetessèk el a nők.
2020. dec. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
79%
Semmivel nem jobb, ha ellenkezik, ugyanis senkit nem kényszeríthet egy nem kívánt terhesség kihordására és megszülésére, ahogy abortuszra sem. Egyik sem jobb a másiknál, a férfinak ebben úgy sem lesz beleszólása, mindegy mit akar, épp ezért nem is kell foggal-körömmel ellenkezni egyik vagy másik ellen.
2020. dec. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!