Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egyetértetek azzal a magyar...

Kürasszír kérdése:

Egyetértetek azzal a magyar szabályozással, hogy a terhesség 12. hete után, ha a terhes nő és a magzat is egészséges, akkor gyakorlatilag abortusztilalom van érvényben?

Figyelt kérdés

Magyarán, a terhesség 12. hete után a magzat élethez való joga erősebb a nő önrendelkezési jogánál.


Helyes, hogy a magzat élethez való joga felülírja a nő önrendelkezési jogát a 12. héttől?


Ugye ilyen szabályozás van érvényben az Európai Unió legtöbb tagállamában, kivéve Svédországot, ahol alapesetben a 18. hétig, illetve Hollandiát, ahol a 24. hétig lehet elvetetni egészséges magzatot a nő saját döntése alapján. Nagy-Britanniában szintén a terhesség 24. hetéig lehet egészséges magzatot komolyabb indok nélkül elvetetni.


Van, aki szerint jobb a liberális brit és holland szabályozás, ahol bármilyen indokkal megszakítható egy egészséges terhesség egészen a 24. hétig, mint a magyar?


Van esetleg, aki támogatja, hogy a terhesség a nő döntése alapján egészen a születésig bármilyen indokkal megszakítható legyen, amint például ez az Amerikai Egyesült Államok nyolc szövetségi államában jogilag lehetséges?



2021. febr. 10. 19:23
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
86%

Jézusom, ez nagyon durva...

Mm amit a 4-es ír.

És mit kell tenni a dokinak, hogy nehogy felsírjon? Még odabennt megkell ölnie, ha esetleg élne?

És akit abortálnak, azzal mi lesz? Hova kerül? Elégetik? (Sajnálom a kérdéseim, de ez tényleg érdekel, bár nekem nem lenne szívem elvetetni, s egyet értek azzal, hogy 12 hetes koráig csak el tudja dönteni)

2021. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is bőven elég. 12 hét az három hónap, az rengeteg idő eldönteni, hogy mit akar az anya.
2021. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
83%

11

A halva szüleett gyermekeket is elégetik, ha nem kérik ki.

Ha igen, akkor kell neki születési anyakönyvi és halotti is

Rendes temetés.

Sok papirmunka stb miatt le szokták beszélni az anyukákat.

2021. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a 12. hét korrekt. Eleve egy 24 hetes magzatot szülni kell. Nehogy már egy dobogó szívű kisembert akarja mereginjekcioval megölni majd megszulni 😱 jezusom.

Nem vagyok abortusz ellenes, de azért a 24 hét durva. Ott az önrendelkezési jogod. Huzzal gumit, ha nem tetted, akkor meg 12 heted van.

2021. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
89%
#2 vagyok, ne haragudjatok az előző kommentem miatt, de én tényleg a rendellenességgel rendelkező magzatokra gondoltam, nem az egészségesekre, az ő esetükben én sem engedném a 12. hét utáni abortálást.
2021. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
67%

Ez egy érdekes kérdés. Alapvetően az a véleményem, hogy amíg nem életképes a külvilágban, addig nincs aggályom a megszakítással. Mondjuk lehetne ez félidős terhességig, bár nem értem, miért várna szándékosan addig valaki, mikor sokkal megterhelőbb.

A jelenlegi 12 hét megfelelő határnak tűnik.

Amit viszont mindenképpen megváltoztatnék, az az, hogy a születés után dönthessen úgy a súlyosan fogyatékos, fájdalmas vagy csak vegetáló életre ítélt újszülöttek családja arról, hogy eutanáziát alkalmazzanak.

2021. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
94%

valasztas parti vagyok, abban az ertelemben, hogy bar remelem sosem lesz szuksegem ra, megertem hogy sok embernek egy szukseges rossz, egeszsegugyi beavatkozas, nem szigoritanam.

de szerintem is jo hogy a 12. het utan normal esetben nem lehet elvetetni, mert addig tenyleg volt ido eldonteni, es minel elorehaladottabb a terhesseg annal veszelyesebb a nore is a beavatkozas.

2021. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os!


Linkelem az egyébként az abortusz terén liberális CNN cikkét, melynek a végén egy fiatal, tulajdonképpen egészséges nő számol be az egészséges terhessége megszakításáról a 30. héten. A fő indokai, hogy későn vette észre hogy terhes, még tanulmányokat folytatott, ezért döntött a 30. hetes magzat abortálása mellett. Új-Mexikó amerikai szövetségi államban legális a terhességmegszakítás, egészen a születésig. [link]


Új-Mexikóban egészséges nő egészséges magzatának elvetetését egyébként egészen a terhesség 32. hetéig vállalja egy abortuszklinika. [link]


Tehát létezik olyan, még ha nagyon ritka is, hogy egy egészséges nő a terhessége legvégén dönt az egészséges terhessége megszakítása mellett.

2021. febr. 10. 20:41
 19/59 anonim ***** válasza:
77%

A kérdés az volt, egyet értünk-e vele. Én nem. És orvosként mondom, nincs az a pénz, amiért ezt megtenném. Pedig mint mondtam, végeztem már abortuszt, tehát nem vagyok elvetemült embrió fan.

Jesszusom. Barátnőm pont 32 hetes terhes. Iszonyat durva, hogy valaki mondjuk örökbeadás helyett képes abortálni az életképes és egészséges magzatát....

2021. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
82%
18 és szerinted ez normális?! Várjon pár hetet és adja örökbe. Ez konkrétan már gyilkosság amiről te beszélsz. A szobatarsam kislánya 28. hétre született. Egészséges 1 éves aki még csak le sincs maradva. Igaz, küzdeni kellett érte az orvosoknak, de azért ez nagyon felháborító, amiket írtál. 30. hét? Basszus, ennyi erővel legyen legális agyonverni a 40 hetest is miután megszületett?!
2021. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!