Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egyetértetek azzal a magyar...

Kürasszír kérdése:

Egyetértetek azzal a magyar szabályozással, hogy a terhesség 12. hete után, ha a terhes nő és a magzat is egészséges, akkor gyakorlatilag abortusztilalom van érvényben?

Figyelt kérdés

Magyarán, a terhesség 12. hete után a magzat élethez való joga erősebb a nő önrendelkezési jogánál.


Helyes, hogy a magzat élethez való joga felülírja a nő önrendelkezési jogát a 12. héttől?


Ugye ilyen szabályozás van érvényben az Európai Unió legtöbb tagállamában, kivéve Svédországot, ahol alapesetben a 18. hétig, illetve Hollandiát, ahol a 24. hétig lehet elvetetni egészséges magzatot a nő saját döntése alapján. Nagy-Britanniában szintén a terhesség 24. hetéig lehet egészséges magzatot komolyabb indok nélkül elvetetni.


Van, aki szerint jobb a liberális brit és holland szabályozás, ahol bármilyen indokkal megszakítható egy egészséges terhesség egészen a 24. hétig, mint a magyar?


Van esetleg, aki támogatja, hogy a terhesség a nő döntése alapján egészen a születésig bármilyen indokkal megszakítható legyen, amint például ez az Amerikai Egyesült Államok nyolc szövetségi államában jogilag lehetséges?



2021. febr. 10. 19:23
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
82%

50-esnek van igaza. En ismerek ilyen sztorit, hogy nem tudta a csaj, hogy terhes. Ja a 9 hónapból 8-ban be volt állva, a saját nevét nem tudta. Hasa tényleg nem volt nagy. Na ugyanez a nőszemély szült meg egy ilyen rejtett babát. Amúgy négy gyereke van. Kettőnél nem tudta hogy terhes. Vagy hazudik a másodikról vagy tényleg debil, mert elvileg akkor már nem drogozott. Ráadásul az elsőt meg a harmadikat nem tudta. Állítólag.

A másik ilyen aki 4 honaposan tudta meg, ő normális csak nem menstrualt betegség miatt. Azt hitte nem lehet gyereke. De ott nem is volt baj, hogy jött a baba, mert hat nyilván azt ok is tudtak, ha nem védekeznek, bármi lehet. Bármilyen kicsi az esélye.

2021. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
77%
Én ismerek olyat, aki 4 hónapos volt már mikor megtudta hogy terhes, ekkor volt ő már 36 éves, 2 nagy gyerekkel. Összevissza menstruált, ekkor is volt neki vérzése, nem gondolta hogy baba lehet.. nem tudott mit csinálni, megszülte, neveli, szeretetben nől fel a gyerek, már 8 éves. Eszébe nem jutott örökbe adni, pedig nagyon sokáig csak sírt hogy mit fog most kezdeni egy babával..
2021. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
90%

Én mióta az eszemet tudom össze-vissza menstruáltam. Ez azt jelenti, hogy kb évente háromszor jött neg.

Nem terveztünk babát még, de tudván, hogy komoly hormonális gondjaim vannak nem védekeztünk.

Rutin rákszűrésen derült ki, hogy 17 hetes terhes vagyok, még az orvos is meglepődött. Semmi hasam nem volt, pedig 45 kg voltam és semmi tünetem.

Egyszer nem volt hányingerem, semmi.

2021. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
60%
Nem ertek egyet. Itt ahol elek 20. hetig lehet elvetetni ugy tudom, de ha beteg akkor kesobbig.
2021. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 A kérdező kommentje:

# 54


Hol élsz?


Te meddig támogatnád az abortuszt egészséges nő egészséges magzata esetében? Pl. a 20., vagy 24. hétig, vagy egészen a születésig?

2021. dec. 3. 12:06
 56/59 anonim ***** válasza:
29%
Egészséges babát elvetetni nagyon rossz, beteg babánál már más a helyzet. minden országba más és más az abortusz törvény, nem tudom hol a jó.
2021. dec. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
89%
Hiába egészséges, ha a terhességet és a szülést, sőt a gyerek puszta létezését az anya sorscsapának éli meg. Nem csak testileg, hanem lelkileg is bele lehet betegedni valamibe.
2021. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%
nem. itt ahol elek azt hiszem a 21. hetig lehet elvetetni.
2022. jan. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:

# 58


Hol élsz?

2022. jan. 27. 18:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!