Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egyetértetek azzal a magyar...

Kürasszír kérdése:

Egyetértetek azzal a magyar szabályozással, hogy a terhesség 12. hete után, ha a terhes nő és a magzat is egészséges, akkor gyakorlatilag abortusztilalom van érvényben?

Figyelt kérdés

Magyarán, a terhesség 12. hete után a magzat élethez való joga erősebb a nő önrendelkezési jogánál.


Helyes, hogy a magzat élethez való joga felülírja a nő önrendelkezési jogát a 12. héttől?


Ugye ilyen szabályozás van érvényben az Európai Unió legtöbb tagállamában, kivéve Svédországot, ahol alapesetben a 18. hétig, illetve Hollandiát, ahol a 24. hétig lehet elvetetni egészséges magzatot a nő saját döntése alapján. Nagy-Britanniában szintén a terhesség 24. hetéig lehet egészséges magzatot komolyabb indok nélkül elvetetni.


Van, aki szerint jobb a liberális brit és holland szabályozás, ahol bármilyen indokkal megszakítható egy egészséges terhesség egészen a 24. hétig, mint a magyar?


Van esetleg, aki támogatja, hogy a terhesség a nő döntése alapján egészen a születésig bármilyen indokkal megszakítható legyen, amint például ez az Amerikai Egyesült Államok nyolc szövetségi államában jogilag lehetséges?



2021. febr. 10. 19:23
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
75%

27



Ismerek 2 esetet is ahol olyan 18-22 hét kőzt derült ki

Mindkettő extrém és nyilván meg swm fordult a fejükbwn, hogy előfirsulhat.

És nem...nem rúgott, nem nőtt a has sem.

/ taloztam az egyik illetővel, pár nappal koràbban.. nem

látszott, pedig 160 magas 48 kg-os lány../

De egyiknek sem jutott eszében elvetetni.

A másik lány örökbeadta.

16 éves volt..

2021. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vagyok abortusz ellenes.

Nekem megfelel a jelen törvényi szabályozás.


Ha lehetne is később meggondolni magam... most vagyok 20 hetes és úgy érzem már most, ha valamiért eddig mégse akartam a gyereket, akkor most már megszülném inkább bármi is lesz. Nem lenne szívem elvenni tőle az életet.

2021. febr. 11. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
100%
Hollandiában élek. Az egy dolog, hogy jogilag van rá lehetőség, de nem sok orvos van, aki elvégzi. Akkor kerül erre sor amúgy is, amikor valami miatt észrevétlen maradt a terhesség a korai időszakban. Amúgy pedig valóban, hivatalosan 24 hét, de 22 felett csak komoly orvosi indok mellett szokták megcsinálni. A hivatalos indoklás az idokorlatra a magzat anyaméhen kívüli eletbenmaradasi eselye: a 24. héttől nagy eséllyel életben marad. Az orvosok azért tartják a 22 hetet, mert 100%-ban nem lehet megállapítani a fogamzás időpontját, igy a mágazat hajszalpontos korát sem.
2021. febr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
87%
12 hét épp elég idő arra, hogy eldöntsd, nem akarod. Fiatalkorú esetén 18. Ennyi idő alatt észre lehet venni és tehetsz ellene. A beteg magzat pedig egy másik dolog.. hálisten megengedő a törvény és engedi a beteg terhesség megszakítáát, hiszen csomó dolog a 18. heti genetikain derülhet ki.
2021. febr. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
25%
Amióta láttam ultrahangon a 10 hetes babámat ficánkolni és rugdosni, nekem még a 12 hét is túl soknak tűnik. Nem vagyok abortuszellenes, de ha belegondolok, hogy vannak, akik így védekeznek, hogy egy élő, mozgó, fájdalmat érző lényt megölnek, ökölbe szorul a kezem
2021. febr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is megfelel a jelenlegi szabályzat, szigorítani semmiképpen nem szigorítanék.

Az abortuszok többségét elvégzik 12.hét előttig, nem utolsó percre hagyva, egy 8-9-10 hetes embrió/magzat pedig nem érez fájdalmat, hisz nincsenek rendesen kifejlődve a fájdalom érzékeléséhez szükséges idegpályái stb stb.

2021. febr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
95%

Én amondó vagyok, hogy mások ne döntsenek a női testről avagy az abortuszhoz való joghoz, de a 12.hét ... azért csak kellene tudni, hogy akarod a gyereket vagy sem.

Valahogy a kettő között vagyok.

2021. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
80%

37!


Hát nézd, az ember kerülhet olyan helyzetbe, hogy akarja, de valami miatt nem lehet, vagy meggondolja magát. Nálunk pl apuka lelépett a 11. héten. Ugyan mindenki szerint egyértelműen egyedül is vállalni kell, ha már úton van, a valóságban kva nehéz az egyedülálló anyaság. Nem csak anyagilag, sőt, inkább érzelmileg. Nem tudom, hogy ha anno magasabb lett volna az időkorlát határa nem e abortusz mellett döntöttem volna, pláne ismerve a tényeket, hogy apuka konkrétan baxik majd a gyerekre nulla kapcsolattartással és nulla tartasdijjal.

2021. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
7%
35-os, nekem is soknak tunik a 12.het. Levinnem 8-ra es en kihagynam a csaladvedelmis holgyet is, sztem felesleges formalitas. Nem ott dol el, h marad a baba vagy sem😒
2021. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
7%
Én egyetértek ezzel, abszolút.
2021. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!