Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egyetértetek azzal a magyar...

Kürasszír kérdése:

Egyetértetek azzal a magyar szabályozással, hogy a terhesség 12. hete után, ha a terhes nő és a magzat is egészséges, akkor gyakorlatilag abortusztilalom van érvényben?

Figyelt kérdés

Magyarán, a terhesség 12. hete után a magzat élethez való joga erősebb a nő önrendelkezési jogánál.


Helyes, hogy a magzat élethez való joga felülírja a nő önrendelkezési jogát a 12. héttől?


Ugye ilyen szabályozás van érvényben az Európai Unió legtöbb tagállamában, kivéve Svédországot, ahol alapesetben a 18. hétig, illetve Hollandiát, ahol a 24. hétig lehet elvetetni egészséges magzatot a nő saját döntése alapján. Nagy-Britanniában szintén a terhesség 24. hetéig lehet egészséges magzatot komolyabb indok nélkül elvetetni.


Van, aki szerint jobb a liberális brit és holland szabályozás, ahol bármilyen indokkal megszakítható egy egészséges terhesség egészen a 24. hétig, mint a magyar?


Van esetleg, aki támogatja, hogy a terhesség a nő döntése alapján egészen a születésig bármilyen indokkal megszakítható legyen, amint például ez az Amerikai Egyesült Államok nyolc szövetségi államában jogilag lehetséges?



2021. febr. 10. 19:23
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%
39 valóban ha nem kellenének ezek az álságos körök sokkal fiatalabb korban lehetne megszakítani a terhességet, azt gondolom, ha valaki egy 4 hetes terhességet azonnal tudna elvetetni, mikor rájön, mindenki sokkal jobban járna.
2021. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
75%

38


De leléphet a szülés utáni másnap, vagy a gyerek egy éves korában is....


Akkor mi a lépés?


Szóval, ha valaki eldöntötte, akkor az egyedüliség tudatában kell.

Meg ne mo dd nekem, hogy addig tökéletes volt a kapcsolat, ha 11 hetesen bemondta az unalmasat.

Tehát màr előtte úgy lehetett biztonsággal azt mondani, hogy megtartjátok, ha ez neked egyedül is megy.


/ senki nem vitatja, hogy egyedül baromi nehéz, 2 gyerekkel mögöttem szinte lehetetlennek látszik/



Számomra is az érthetetlen, hogy miért kellenek a felesleges körök..

Úgyis mindenki kap engedélyt, az is aki védekezésnek hasznàlja.

A másik, hogy miért kell “élő” embríó, amihez 6-7 hétig kell várni.

Mit foglalkoznak vele? Beszedik a pénzt egy lrhetséges miss abb után is, ha az nőnek nem kívánatos a terhessége.. ennyi

2021. febr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
94%
42 igen. Kiváncsi lennék a szakmai indokokra. Szerintem minél inkább nem dobog meg az a szív, annál jobb lenne minél hamarabb megszakítani a nem kívánt terhességeket. Akar amúgy tablettával is, mint külföldön. De ezekhez nem értek, mi a hátránya pl.
2021. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem a 12 hét a gond hanem hogy nálunk hosszadalmas a folyamat a tanácsadó miatt. Ha pár nap alatt intézhető lenne akkor jó lenne, de így 12 hét kicsit kevés.
2021. febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
59%

Nem értek egyet. Ritkán ugyan, de előfordul, hogy a menstruáció megmarad az első hónapokban, ezért nem észleli a terhességet a nő az első hónapokban,

kb. félidőig ki kéne tolni.

2021. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
75%
45. Ja meg van akinek a szuloszoban tűnik fel. Azért szabályozást ne a ritka és általában megkérdőjelezhető kivételekre hozzunk már.
2021. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez azért szívügyem, mert sajnos én is így születtem. Nekem is jobb lett volna, ha elvetethet.
2021. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:

Kedves 45-ös és 47-es!


Számos bizonyított eset ismert, ahol a nő csak a terhessége legvégén vette észre, hogy terhes, vagy akkor, amikor megindult a szülés.


Hoztam is egy példát, ahol egy amúgy egészséges nő a 30. héten abortált egy egészséges magzatot, mert nem vette észre csak későn, hogy terhes.


Egy ilyen 30. hetes abortusz szerinted elfogadható?


Ugye a magzat a terhesség 24. hetétől számít életképesnek önállóan a méhen kívül.

2021. febr. 16. 18:02
 49/59 anonim ***** válasza:
28%

Nehéz kérdés.

Az egyértelmű, hogy körültekintő pszichológiai vizsgálat is kellene, hogy az adott személy esetében mi a jobb döntés.

2021. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
71%
Kövezzetek meg, de szerintem az, aki olyan debil, hogy nem veszi észre a terhességet, az így járt. Szülje meg és adja örökbe, ha neki nem kell. De ha már egy 30 hetest is abortálni lehet, ennyi erővel az újszülöttet is ki lehetne nyírni, nekem már az sem különb semmivel.
2021. febr. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!