Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/203 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ. Van köztük rengeteg pro és rengeteg kontra, úgyhogy alaposan át tudok gondolni ezután mindent.


Annak aki írta hogy a pelenkázasba majd belejövök aranyos volt, pelenkáztam már babát a gyakorlatok alatt és ezzel remélhetőleg nem lesz gond.


Nem tervezek magánorvoshoz járni, mostmár eleve nem is szülhetek nála és így is ismerem mint leendő kolléga a nőgyógyászokat a gyakorlatom miatt a kórházban. Rájuk bízom magam így is hogy nem fizetek 200ezret a terhesség alatt hogy legyen havonta egy ultrahang. El tudnak nézni úgy is csúnya dolgokat mint hogy magán úton jár az ember, bele futottam érdekes sztorikba, viszont láttam sok nőt sztk-s rendelés mellett szülni. Úgyhogy ebben a helyzetben erre most biztosan nem fogok költeni.


Az előre megvásárolandó dolgokat majd összebodjuk a szüleimmel, nekem is van egy kis spórolt pénzem ösztöndíjakból.


Orvosin vagyok éppen végzős, és mindenki akit távolabbról ismerek és az egyetem alatt vagy közvetlen utána szült már dolgozik, tehát valószínűleg jelen helyzetben amikor amúgy is kevés az orvos fel fognak venni és azt követően az anyagiakkal biztosan nem lesz gond. Tehát ez egy viszonylag rövid időszak.


A szüleimmel mint ahogy írtam távolról jó a kapcsolatom csak ne kelljen hosszabb ideig egy fedél alatt lennünk, ami azt is jelenti hogy ha kell, érte mennek a gyerekért a bölcsibe/oviba ha én nem tudok és vigyáznak rá ha majd ügyelnem kell. Hozzáteszem ez a probléma akkor is fennáll ha mindkét szülő dolgozik és váltott műszakban/ügyeletben. A nehéz ebben a helyzet az lesz hogy egyedül leszek vele otthon és ha nehezek lesznek az éjszakák vagy a nappalok vagy mindkettő akkor nem lesz hozzá segítségem, úgy mint annak akinek ott a baba apja is és meg tudják osztani a dolgokat.

2021. dec. 11. 20:49
 52/203 Derjaderja ***** válasza:
77%
Hát én egy picit visszaszívom a 46-os kommentet. Egyedülálló kezdő orvos anyukának lenni extra szívás lesz. Milyen orvos leszel?
2021. dec. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/203 A kérdező kommentje:

#50: 7 éve egyedül élek úgyhogy hozzászoktam ahhoz higyha nincs kohez hozzászólni, viszont cserébe könnyen barátkozom úgyhogy nem lesz gond, biztosan összebarátkozok majd pár kisbabás anyukával. Ettől nem félek.


#52: radiológus

2021. dec. 11. 21:00
 54/203 anonim ***** válasza:
85%

Elég optimista hozzáállás, a szüleim kontójára nem hiszem, hogy gyereket szülnék, legyek akárhány éves, és járjak bármilyen egyetemre. Igen, valószínűleg találni fogsz munkát, de belegondoltál milyen lesz kezdő orvosként, egy kisgyerekkel elkezdeni dolgozni a pályán?! Szerintem te már eldöntötted egyébként, hogy mit fogsz tenni, de én azért még egyszer meggondolnám.

Jó esetben a gyereknek van apja is, illetve szerintem azért sztem azért felesleges bevállalni a babát, hogy alig fél éves korában otthon kell hagyd.

2021. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/203 Derjaderja ***** válasza:
82%
Az talán nem reménytelen, maga a szakma jó, de a rezidens kepzésnél belefuthatsz olyan helyekbe, ahonnan nem tudsz elszabadulni, bar a radiológia meg az egyedülálló anyaság együtt talán hatni fog. Csak mondjuk egy sbo műszak... az Nektek is van a képzésben. Budapesti vagy?
2021. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/203 anonim ***** válasza:
20%
Azt tudjátok, hogy egy orvos családnak ajánlgatjátok az abortuszt? Azért írom így, mert biztos, hogy a szülei bármikor kisegítik anyagilag. Tudom, hogy az eleje baromi nehéz lesz, de évekkel később az a gyerek jobban fog élni mint mi itt sokan. Nem nyomorban fog felnőni. Az a valaszoló vagyok, aki azt írta, hogy orvos vagy jogász a kérdező. Tudom, hogy más képzés is van, én a kora alapján következtettem. Illetve a háttérinformációk miatt volt biztos, hogy valószínűleg a szüleinek is hasonló a szakmája.( Egyébkén5 90 százalékban tényleg öröklődik). Nem minden szülő tud egy egész albérletet fizetni (nem csak egy szobát!), és kisegíteni 30 ezres védőoltásokkal az unokáját, ami összességébrn közel 100 ezer ft.
2021. dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/203 anonim ***** válasza:
79%
Az én szüleim közel sem orvosok, de ők is tudnának támogatni engem, DE én nem vállalok gyereket a nyakukra.
2021. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/203 anonim ***** válasza:
25%
De nem a nyakukra vállal! Ez teljesen más kategória. Nem fogják eltartani őket az életük végéig mert a kérdezőnek nincs és nem is lesz egy normális szakmája. Ez teljesen más... Eleinte kell segítség de utána nem.
2021. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/203 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, papírozzátok le a lakás fizetését. Az, hogy "biztos fizetik", neked egyedül még oké, de egy kisbabával már nem vicces, ha hirtelen valami miatt hopp, mégse. Szerintem okés lesz minden, 6 hónaposan már mehet bölcsibe, te meg rezidensképzésbe.
2021. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/203 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudod fizetni az albérletet 27 évesen, tök mindegy, hogy azért mert épp orvos leszel. Nem tudod neki biztosítani a nagyobb vagy hirtelen kiadásokat. Ha fenn akarod tartani magad, akkor lendületből bölcsibe kell adni. A pelenka és ne adj isten tápszert már odavág annak a lófsz kis pénzednek is, és még nem vettél meg semmit, és még nem tartottad fenn magad. Műszakolni esélyed sincs. Fizetés nem lesz éppen szuper. Párod, segítséged nincs. Családban nem is gondolkodsz. Bátor. Vagy inkább másik jelző.. "h" betűs, és nem helikopter.
2021. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!