Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/203 Derjaderja ***** válasza:
91%

Tudod mikorra fog esetleg jól keresni? Kb 5 év szakorvosi gyakorlattal (10 évvel a munkakezdés után), amikor elmegy magáncéghez.

De nem ez itt a baj, hanem hogy egy rezidensképzés azért nem egyszerű kisgyerekkel. Ha szerencséje van, ellógja a felét, de hát akkor is.... beadhatja fél évesen a bölcsibe reggel 7-kor, vagy 6-kor és a fene sem tudja hogy este 6ra odaér-e.

Elvileg nem ügyelhet a gyerek 3 éves koráig. Az elég nagy rutinveszteseg. Konferenciára nem tud menni, k9érdés a szakmau tudás ilyen körülmények között mennyire lesz aláalapozva.

Rezidensek gyakran kb bent élnek a kórházban, otthon tanulnak, tapasztalatgyűjtésre mindenféle plusz munkát vállalnak. Ha valamit rácssznek, pl tartson gyaxit vagy ugorjon be vhová vagy nem mondhat nemet, mert ő az utolsó senki és örüljön ha hozzászóltak. A többiek akik ráérnek, beelőzik a taposásban.

Nagyon nehéz ez, és azzal fenyeget, hogy a gyerek és a szakma is komolyan megszenvedi.

Esetleg szoptatásnál is gond lesz ha olyan az adott gyakorlat (izotóp ilyesmi), de hát a szoptatás alapból is nehéz így.

Mindegy, ha megtartod, én becsüllek érte, ennél rossz helyzetből is értek már el sikert emberek.

2021. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/203 anonim ***** válasza:
28%
Jó, akkor ezek szerint az lesz a normális ha közel 40 évesen vág bele a gyerektémába. Amikor már vagy lehet, vagy nem. Vagy egészséges lesz vagy nem. Esetleg lesz-e pont akkor párkapcsolata...
2021. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/203 anonim ***** válasza:
36%
Ha szeretnéd a babát, és úgy érzed hogy lelkileg elbírod én megtartanám. Én olyan családból jövök akik a szegényebbek közé tartoznak és itt is felnőttek gyerekek. Ha nem akarsz flancolni és mindig mindenből újat venni akkor meg lehet oldani kevesebb pénzből is. Itt ha időközben történik valami az lehet nagyobb kiadás, de ha a szüleid akkor be tudnak segíteni akkor ez sem gond. Nekem van munkám, a páromnak is viszont időközben történt valami ami miatt a szüleimnek anyagi támogatást kellett nyújtaniuk. Na bumm, pedig férjem is van. Egyébként jelen állás szerint a kezdő rezidens is ügyeleti pótlék nélkül majdnem 400-at kap a kezébe, nálunk ez már jó fizetésnek számít. Nyilván helye válogatja de elég sokan szülnek még a rezidens képzés alatt ha nem akarják az első gyereküket 35-höz közel megszülni. Nekem több orvos barátnőm is van, én is az egészségügyben dolgozom, és mind a rezidens képzése alatt szült, tehát nem lehetetlen a dolog és a szakmai előmeneteledet se fogja annyira befolyásolni mint ahogy itt fenyegetnek vele. Gyakorlatot sem kell minden rezidensnek tartania, főleg ha nem is klinikán dolgozol. Szóval ha szeretnéd a babát én megtartanám, mert nem olyan lehetetlen a helyzeted és most gondolkodsz rajta tehát egy részed akarja, kérdés hogy ez a részed hogy fogja feldolgozni az abortuszt ha úgy döntesz. Nekem volt egy még egyetemista koromban, az én helyzetem közel sem volt olyan jó mint a tied és a képzés első felében jártam, a mai napig eszembe jut hogy most lenne egy 7 éves gyerekem.
2021. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/203 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező szörnyen naiv, azt hiszi az a pénz elég ( igen naaagy spórolások mellett) tök jó kezdés szülőként hogy az orvosi ellátáson spórolsz. Nem lesz elég a pénz, nem leszeleg időd és nem rózsaszín köd az egyedüli gyerekneveles. De látom te már rég eldontotted, hogy szüleid penztárcájára szülsz, de megsúgom mi a gyerekes önéletrajzokat messzire dobjuk.
2021. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/203 anonim ***** válasza:
35%

64

Arra vagy büszke hogy kisgyerekes anyákat nem alkalmaztok?

Ennek az országnak inkább ezen kéne változtatnia.

Ezt a kérdező helyzetétől függetlenül mondom.


Egyébként ahhoz meg senkinek semmi köze, hogy őt hogyan és meddig segítik ki a szülei. Ha megtehetik, akkor miért me segítsenek neki? Nem tudom ez miért olyan elítélendő. A kérdező nem csak ül, és várja a sült galambot. Tanul, diplomázik, és munkába áll.


Amikor az első babámat vártuk anyukám ragaszkodott hozzá, hogy ő vehesse a babakocsit. Elfogadtam, az unokájának vette. Miért baj ha a kérdező is elfogadja a saját szülei segítségét. Vágja vissza arcukba, vagy mi? Nem élete végéig van erre szüksége, hanem egy kis ideig. Plusz az sem akkora bűn, ha egyszer-egyszer a nagyszülők mennek el a bölcsibe a gyerekért, vagy a vizsga időszakba egy-egy napot vigyáznak rá. Nem csak a lány szülei, hanem a baba nagyszülei is, akarhatnak segíteni, és időt tölteni a saját unokájukkal.

2021. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/203 anonim ***** válasza:
70%

63-as vagyok, akkor szerintem írd meg a kérdezőnek hogy melyik kórházban dolgozol és oda ne adja be a jelentkezését, könnyítsünk a helyzetén. Ahol én dolgozom oda ápoló kolléganőmet is úgy vették fel idén hogy már van gyereke.


Érdekes hogy ezen az oldalon ha valaki el akarja vetetni a gyerekét azért szidják ha meg valaki meg akarja tartani akkor azért.

2021. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/203 anonim ***** válasza:
36%
64es valami megsavanyodott, befásult nőszemély lehet, aki máson vezeti le, hogy neki nem lehet/nincs gyereke... Ekkora hülyeséget. Az én főnököm pedig megemelte a fizetésem amikor közöltem, hogy terhes vagyok azért, hogy több csedet kapjak. Nem mindenki olyan idióta mint ti, hidd el.
2021. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/203 Derjaderja ***** válasza:
82%

63. Igen csak más úgy szülni rezidensképzés alatt, hogy előtte dolgozál, és a fizud alapján csedet kapsz, meg magasabb gyedet ÉS van egy párod, aki közben dolgozik ÉS otthon vagy a gyerek 2 esetleg 3 éves koráig, meg más az hogy munkaszerződés és munkaóra nèlkül szül, egyedül a diplomás gyedből tart el egy lakást, magát és a babát, majd visszamegy 6 hónapos korában dolgozni, mert nem el meg, de nincs ugye párja, aki mondjuk elhozza a gyereket ha ő nem végez vagy beteg (sógornőm gyereke idén a 3,5 hónap alatt mintegy 10 napot volt a bölcsiben).

És mindeközben baromira oda kell magát tennie és magas óraszámban helytállni és képezni magát.

Mi 7-en vagyunk otthon a munkahelyemről gyerek(ek)kel, mindenki párkapcsolatban, mindenki minimum 2 de inkább 3 évet marad a legkisebb gyerekre nézve, a 7-ből 2 szakorvosjelölt, és hidd el, be van mindenki xarva hogy mi lesz, ki ezért, ki azért, mert még így is rettenetesen nehéz.

Azért a pénzért meg gyakorkatilag végtelen óraszámban kell dolgozni, jól hangzik, de a 400 ezer az 400 óra munkára 1000 forintos órabér.

Nincs mindenhol persze atomszívás, de a radiológus ha egy akut osztály pl egy felvételes sebészet vagy SBO szülészet és minden együtt van a háttérben, elég nehéz.

Soká jut el az ember oda, hogy belátható munkaideje és normál munkaritmusa van.


Mindegy picit utálom is magam ezért a kommentért, kicsit károgós, én is megtartottam volna ha bármikor terhes leszek. Reméljük a legjobbakat, hogy jó helyre kerülsz és a világ is még változik, még 10 éve is ezerszer csicskább volt a kicsik élete és még ehbért kaptak 10 éve a kezdők (nettó 80000 körül sokan).


Egyetem alatt dolgoztam egy magáneü cégnél telefonos eü operátorként, akihez a soron kívüli hívások kerültek. Igaz, 24 óras volt, de esetleg mérlegeld, hogy amíg nincs 2 éves a pici addig vmi ilyesmit keresel, ami a normàlis élettel kompatibilis.

2021. dec. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/203 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen irreális, hogy egy kórházba azért ne vegyenek fel dolgozni rezidensként valakit mert gyereke van. Nincs olyan jó helyzetben a magyar egészségügy hogy "válogasson" ... örülnek ha van utánpótlás.
2021. dec. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/203 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom, nekem a legjobb barátnőm bőrgyógyász rezidens, 8 órába bejelentve, ugyanazért a fizetésért mint minden más rezidens, napi 5 órát dolgozik, se többet se kevesebbet, mert ennyi a rendelési idejük. Itt is nagyon függ attól hogy ki milyen szakterületet választ.
2021. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!