Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyire sok szélsősé...

Miért van ennyire sok szélsőségesen abortusz ellenes?

Figyelt kérdés
Alapjába véve saját magamra nézve én döntés párti vagyok, és teljes mértékben megértem azokat a nőket, akik erre rákényszerülnek. Találtam egy csoportot a Facebookon, Tégy az abortusz ellen névvel. Kíváncsi voltam rá, hogy vajon miket írnak oda, ha esetleg vitába keverednek, valós érvekkel támasztják e alá az állításaikat. El kellett keserednem. Olyan szinten szélsőségesen abortusz ellenes személyek irományait láttam, hogy az nekem már kissé sok. Beszélgetésbe elegyedtem egy taggal gondolván, értelmesnek tűnik, talán normálisan el lehet vele beszélgetni. Felhoztam egy ismerősöm kislányának az esetét, akit 11 éves korában egy nála jóval idősebb fiú megerőszakolt és mivel a lány már 9 éves kora óta menstruált és ez a borzasztó esemény a lehető legrosszabbkor történt, teherbe esett. A kislány nagyon, vékony volt, fiatal, gyenge, a teste nem bírta volna ki a terhességet, és mentális problémák is jelentkeztek nála. Megjárta a poklok poklát, ma már 15 éves, mindent megettünk, hogy helyre jöjjön, szerencsére már nagyjából jól van. Ezt a törénetet a velem beszélgető nő elolvasta, és csak annyit reagált rá, hogy nem kellett volna szét tennie a lábát, akkor nem lett volna belőle egy undorító gyilkos. Itt azonnal tiltottam is a szóban forgó nőt. Olvastam tovább az oldalon, és rájöttem, hogy kb 99%-uk ugyanilyen bicskanyitogató stílusban beszél az abortuszra kényszerült nőkről úgy, hogy nem is ismeri a hátterét a dolognak. Miért van ennyire sok, 8lyen szélsőségesen, károsan gondolkozó ember? Miért nem mindegy nekik, hogy ki mikor megy abortuszra, ha ők úgysem fogják igénybe venni?

2022. nov. 25. 22:35
 91/132 kürasszír ***** válasza:
14%

# 93


Nem tudsz linket küldeni, hogy a megerőszakolt 11 éves kislányt az abortusza miatt évtizedekre börtönbe zárták, amint Te állítottad. Mert ez nem is igaz.


A sztorid full kamu.


Tehát hazudtál.


Csúnyán lebuktál.

2022. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/132 anonim ***** válasza:
100%
#94 én erről olyat olvastam, hogy azért kellett külföldre mennie, vagy másik államba mennie, mert ahol élt, ott nem végezték el pont emiatt. Szerinted ez így rendben van? Hogy egy megerőszakolt gyereknek nem biztosítanak szükséges egészségügyi ellátást?
2022. dec. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/132 A kérdező kommentje:

94 hidd el, én örülnék neki talán a legjobban, ha nem történt volna meg ez a szörnyű eset a kislánnyal, de sajnos igaz.

Ahogy azzal az amerikai kislánnyal is történt. Mivel régebben olvastam róla, ezért újra rákerestem, és szerencsére jobbra fordultak a dolgok, de az erőszakoló még mindig szabad lábon van. Akármennyire sí "élet védő"nek tartod magad, te sem gondolatod komolyan, hogy az normális, hogy egy életmentő műtét elvégzése után még a kislányt hibáztatják, vagy ahogy 95-ös is írta, hogy másik államba kell menni, mert pár idióta f.szparaszt úgy gondolja, hogy egy inkább eperlekvárra, mintsem emberre hasonlító, érezni nem képes, tudatánál nem lévő sejtcsomónak több joga van, mint annak a kislánynak, aki a terhességbe szinte 100% hogy belehal.... Ez ám az "intelligencia" mondhatom.

2022. dec. 23. 13:35
 94/132 kürasszír ***** válasza:
19%

# 94


"...szerencsére jobbra fordultak a dolgok"?


Te feketén-fehéren azt hazudtad, hogy a kislányt több évtizedre börtönbe zárták. PONT.


A VALÓSÁGBAN: még vádat sem emeltek ellene, azaz bírósági tárgyalás sem volt, a több évtizedes börtönbüntetés kiszabása meg pláne nem történt meg.


Magyarán az egész állításod 100 %-ban hazugságnak bizonyult.

2022. dec. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/132 anonim ***** válasza:
77%
Hányszor akarod még leírni, hogy “hazudtál, ez hazugság, kamu, ez nem igaz”??! Kb az ötödik kommentb, hogy ezen pörögsz, engedd már el baszki és vegyél be inkább egy Xanaxot, mert krva gáz az a hisztéria, amit minden kérdés alatt lenyomsz….🤦🏻‍♀️
2022. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/132 kürasszír ***** válasza:
28%

# 93


Nemi erőszak esetén általában kivételt tesznek még azokban az országokban is, ahol alapesetben az abortusz tilos. A 11 évesen megerőszakolt és teherbe esett gyerek extrém eset, egy ilyen abortusz a legtöbb országban legális lenne.


Az összes súlyos eset (egészségügyi ok, nemi erőszak) az abortuszok 3 %-át teszi ki Magyarországon, és hasonló az arány a világ fejlett országaiban is.


Azaz a magyarországi abortuszok 97 %-a egészséges nő egészséges, de nem kívánt terhessége miatt történik.


Extrém esetet én is hozhatok:


Linkelem az egyébként az abortusz terén kifejezetten liberális CNN vezető amerikai hírportál cikkét, melynek a végén egy fiatal, tulajdonképpen egészséges nő számol be az egészséges terhessége megszakításáról a 30. héten. A fő indokai, hogy későn vette észre hogy terhes, még tanulmányokat folytatott, ezért döntött a 30. hetes magzat abortálása mellett. Új-Mexikó amerikai szövetségi államban legális a terhességmegszakítás, egészen a születésig. Természetesen a 30 hetes, a méhen kívül már 6 hete életképes, tudományosan bizonyítottan fájdalomérzettel (24. héttől) és magas szintű agyműködéssel (26. héttől) rendelkező magzatot megölték az abortusz során.

[link]


Egy a 30. héten, egészséges nő egészséges magzatán elvégzett abortuszt szerintem minden ép eszű és erkölcsi érzékű ember elítélne és szigorúan betiltana.


Megjegyzem, Hollandiában, amely jelenleg az Európai Unió legliberálisabb abortuszszabályozásával rendelkezik (az abortusz bármilyen indokkal legális a 24. terhességi hétig) egy 30. héten, egészséges nő egészséges magzatán elvégzett abortuszért mind az orvos, mind maga a nő 10-től 20 évig terjedő börtönbüntetéssel lenne sújtható. A holland jogban az emberi élet kezdete ugyanis nem az élve születés, hanem a méhen kívüli életképesség (a 24. terhességi hét), azaz egy ilyen 30. hetes abortusz már sima emberölésnek minősül Hollandiában.


Másik extrém példa:


Több abortuszpárti / döntéspárti filozófus támogatja a születés után abortuszt, azaz hogy az anya akár az egészséges újszülött megölésére is jogosult legyen a születést követő néhány hétig, vagy hónapig, ha meggondolná magát, és mégsem szeretne gyereket.


Magyarán a nő egy meghatározott ideig a szülés után teljesen szabadon és büntetlenül megölhesse az újszülöttjét, ha úgy kívánja.

A születés utáni abortusz támogatói közül két morálfilozófus (mindketten egyetemi oktatók), Alberto Giubilini és Francesca Minerva egy nagy botrányt kiváltó tanulmányban fejtették ki a nézeteiket a Journal of Medical Ethics tudományos szakfolyóiratban. Tanulmányuk címe: „After-birth abortion: Why should the baby live?”

Link: [link]


A Journal of Medical Ethics a világ egyik vezető tudományos etikai folyóirata, tehát nem a bulvármédiából származik a forrás.


Alberto Giubilini és Francesca Minerva az „After-birth abortion: Why should the baby live” című tanulmányukra érkező kritika-cunamira válaszul megírta a „Defending after-birth abortion: Responses to some critics” c. újabb tanulmányát, amelyben fenntartották nézetüket, hogy a születés utáni néhány hétig, vagy hónapig a nőnek jogában kell álljon az újszülött életéről, haláláról való döntés, abban az esetben is, ha a gyerek teljesen egészséges. Ez a tanulmány a Researchgate honlapján teljes terjedelmében olvasható:

[link]


Vagyis vannak olyan abortuszpárti / döntéspárti filozófusok, akik a újszülött és csecsemőgyilkosságot is minden további nélkül legalizálnák, bármilyen indokkal.

2022. dec. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/132 kürasszír ***** válasza:
14%

# 95


EZT ÍRTAD: "Hányszor akarod még leírni, hogy “hazudtál, ez hazugság, kamu, ez nem igaz”??! Kb az ötödik kommentb, hogy ezen pörögsz, engedd már el baszki és vegyél be inkább egy Xanaxot, mert krva gáz az a hisztéria, amit minden kérdés alatt lenyomsz….🤦🏻‍♀️"


ANNYISZOR, AHÁNYSZOR KELL.


Ugyanis a kérdező, miután lebukott, hogy hazudik, folyamatos tagadásba és hárításba menekül.


Mellesleg kicsit fura, hogy téged nem a kérdező orbitális hazugsága háborít fel, amikor azt kamuzta, hogy a megerőszakolt 11 éves kislányt évtizedekre börtönbe zárták, hanem az, hogy én bebizonyítottam, hogy hazudott és nem engedtem, hogy simán megússza a hazugságát.


Kedves # 95!


Tán csak nem a kérdezőt magát tisztelhetem benned? Neki ugyanis jó szokása kamu profilokból önmagát támogatni.

2022. dec. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/132 anonim ***** válasza:
75%
#96 te pörögsz mindig az USA-n. Ilyenek történnek ott. Fura higy ezt szélsőséges esetnek gondolod, de a késői abortuszt, ami kevesebb mint az abortuszok 1%-át teszik ki, és akkor is szinte kizárólag egészségügyi okai vannak, azon nagyon tudsz pörögni. Hogy is van ez? Ami nem kellemes neked, arról ne vegyünk tudomást, az úgyse jellemző, de a kevesebb mint egy százalékon lehet pörögni. Tényleg kétlem, hogy bármilyen egyetemen egy félévnél többet bírtál volna.
2022. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/132 anonim ***** válasza:
77%
Szánli tudlak csak. Sokadik kérdésnél futok bele az elmebeteg ámokfutásodba és még csak észre sem veszed, hogy SENKIT NEM ÉRDEKEL. A helyedben felkeresnék egy jó pszichológust, hátha rendet tud rakni a fejedben, ugyanis látható, hogy valami nagyon nem stimmel nálad.
2022. dec. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/132 anonim ***** válasza:
77%
És továbbra sem érti. Menthetetlen, te tényleg menthetetlen vagy. Keress már fel egy orvost!
2022. dec. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!