Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyire sok szélsősé...

Miért van ennyire sok szélsőségesen abortusz ellenes?

Figyelt kérdés
Alapjába véve saját magamra nézve én döntés párti vagyok, és teljes mértékben megértem azokat a nőket, akik erre rákényszerülnek. Találtam egy csoportot a Facebookon, Tégy az abortusz ellen névvel. Kíváncsi voltam rá, hogy vajon miket írnak oda, ha esetleg vitába keverednek, valós érvekkel támasztják e alá az állításaikat. El kellett keserednem. Olyan szinten szélsőségesen abortusz ellenes személyek irományait láttam, hogy az nekem már kissé sok. Beszélgetésbe elegyedtem egy taggal gondolván, értelmesnek tűnik, talán normálisan el lehet vele beszélgetni. Felhoztam egy ismerősöm kislányának az esetét, akit 11 éves korában egy nála jóval idősebb fiú megerőszakolt és mivel a lány már 9 éves kora óta menstruált és ez a borzasztó esemény a lehető legrosszabbkor történt, teherbe esett. A kislány nagyon, vékony volt, fiatal, gyenge, a teste nem bírta volna ki a terhességet, és mentális problémák is jelentkeztek nála. Megjárta a poklok poklát, ma már 15 éves, mindent megettünk, hogy helyre jöjjön, szerencsére már nagyjából jól van. Ezt a törénetet a velem beszélgető nő elolvasta, és csak annyit reagált rá, hogy nem kellett volna szét tennie a lábát, akkor nem lett volna belőle egy undorító gyilkos. Itt azonnal tiltottam is a szóban forgó nőt. Olvastam tovább az oldalon, és rájöttem, hogy kb 99%-uk ugyanilyen bicskanyitogató stílusban beszél az abortuszra kényszerült nőkről úgy, hogy nem is ismeri a hátterét a dolognak. Miért van ennyire sok, 8lyen szélsőségesen, károsan gondolkozó ember? Miért nem mindegy nekik, hogy ki mikor megy abortuszra, ha ők úgysem fogják igénybe venni?

2022. nov. 25. 22:35
 81/132 anonim ***** válasza:
26%

"egy megerőszakolt, teherbe ejtett 11 év körüli kislányt és az abortuszt végző orvost évtizedekre rács mögé rakták"


Erről olvastam, kivéve hogy lecsukták volna őket, pláne ennyi időre..forrást tudnál adni?

2022. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/132 A kérdező kommentje:
83 google a barátod, nem fogok helyetted keresgélni, jobb dolgom is van. Pár kulcsszó segítségével úgyis meg fogod találni, ne legyél ennyire lusta.
2022. dec. 22. 23:06
 83/132 anonim ***** válasza:
100%
#81 hogy jön ez a kommentemhez? Te lovagolsz itt a “nem ország specifikus” törvénykezésen, és általános összegzésre, akkor miért kapaszkodsz ennyire az USA néhány államához. Nem annyira egyetemes és általános érvelés, nem gondolod? Ja, de persze az a fránya szövegértés… adhd-d van esetleg?
2022. dec. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/132 kürasszír ***** válasza:
24%

# 82


EZT ÍRTAD: "..megnyugodhat az álszent kis lelkecskéd, ugyanis az abortusz több államban olyannyira illegális, hogy amíg egy megerőszakolt, teherbe ejtett 11 év körüli kislányt és az abortuszt végző orvost évtizedekre rács mögé rakták, addig az igazi szörnyeteg még egy ejnye-bejnyét sem kapott és tovább folytathatja a kislányok megerőszakolását..."


KÖZÖNSÉGES HAZUGSÁG.


Ugyanis egyikük ellen sem emeltek vádat, és nem ítélték el őket évtizedekre.

2022. dec. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/132 kürasszír ***** válasza:
37%

# 83


Nincs forrása rá a kérdezőnek, mert nem igaz, amit állít.

2022. dec. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/132 anonim ***** válasza:
50%

56, 57: Az élettan oktatás kösz, megvolt. Azt írja a lent hivatkozott könyv, hogy a fájdalomérzékelő receptorok a 6-8. héten jelennek meg és hogy a magzat a kérgi struktúrák kialakulása előtt a kéreg alatti szinten is képes feldolgozni a fájdalmat. Több kutatásban is az találták, hogy 7-8 hetesen is ad fájdalomingerre reakciót, egyes helyeken a stresszhormonok szintjének emelkedését is nézték. Az, hogy a 2. trimeszter végéig nem érez fájdalmat, azért sem stimmel, mert egy 24. hét előtt született baba is olyan reakciókat ad a fájdalomra, mint egy nagyobb. Sokáig az újszülöttekről is azt tartották, hogy nem éreznek fájdalmat. Ez azóta szerencsére megdőlt.

56: Ha nincs idegrendszere az első trimeszterben, akkor pl. hogy képes mozgásra 7-8 hetesen (nem összerándulásra gondolok, hanem tényleges mocorgásra) és miért vizsgálnak idegrendszeri rendellenességeket is a 12 hetes ultrahangon. Egyszerű: a 4. héten már elkezd kifejlődni. Az agy fejlődéséhez példának itt van egy ábra: [link]

Ez meg a fent említett élettan könyv [link] 519. oldal

2022. dec. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/132 A kérdező kommentje:
86 elég sok forrás van, gondolom ha már mindenféle amerikai cikket bemásolgatsz, úgyis megtalálod, nem fogok helyetted keresgélni...Bár... Nem olyan nehéz azt megtalálni.
2022. dec. 23. 08:03
 88/132 anonim ***** válasza:
100%

Rá kerestem, itt elvileg elkapták az elkövetőt


[link]

2022. dec. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/132 anonim ***** válasza:
82%

#88 ez nem változtat a tényen, hogy az abortusz elvégzésekor csupán reflex-szerű mozgásra képes, fájdalom percepciójára nincs bizonyíték

“ While the fetal nervous system is able to react through protective reflexes to potentially harmful stimuli, there is no accurate evidence concerning pain sensations in this early period. Cortical processes oc- cur only after thalamocortical connections and pathways have been completed at the 26th gestational week.”

[link]

2022. dec. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/132 A kérdező kommentje:
92 nekem nem szokásom hazudni, és veled ellenben engem még mindig a kérdésem érdekel, nem pedig az, hogy Amerikában mi van, mert....fihyelj, ez egy nagyon komoly dolog, jobb ha leülsz.... NEM AMERIKÁBAN VAGYUNK.
2022. dec. 23. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!