Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyire sok szélsősé...

Miért van ennyire sok szélsőségesen abortusz ellenes?

Figyelt kérdés
Alapjába véve saját magamra nézve én döntés párti vagyok, és teljes mértékben megértem azokat a nőket, akik erre rákényszerülnek. Találtam egy csoportot a Facebookon, Tégy az abortusz ellen névvel. Kíváncsi voltam rá, hogy vajon miket írnak oda, ha esetleg vitába keverednek, valós érvekkel támasztják e alá az állításaikat. El kellett keserednem. Olyan szinten szélsőségesen abortusz ellenes személyek irományait láttam, hogy az nekem már kissé sok. Beszélgetésbe elegyedtem egy taggal gondolván, értelmesnek tűnik, talán normálisan el lehet vele beszélgetni. Felhoztam egy ismerősöm kislányának az esetét, akit 11 éves korában egy nála jóval idősebb fiú megerőszakolt és mivel a lány már 9 éves kora óta menstruált és ez a borzasztó esemény a lehető legrosszabbkor történt, teherbe esett. A kislány nagyon, vékony volt, fiatal, gyenge, a teste nem bírta volna ki a terhességet, és mentális problémák is jelentkeztek nála. Megjárta a poklok poklát, ma már 15 éves, mindent megettünk, hogy helyre jöjjön, szerencsére már nagyjából jól van. Ezt a törénetet a velem beszélgető nő elolvasta, és csak annyit reagált rá, hogy nem kellett volna szét tennie a lábát, akkor nem lett volna belőle egy undorító gyilkos. Itt azonnal tiltottam is a szóban forgó nőt. Olvastam tovább az oldalon, és rájöttem, hogy kb 99%-uk ugyanilyen bicskanyitogató stílusban beszél az abortuszra kényszerült nőkről úgy, hogy nem is ismeri a hátterét a dolognak. Miért van ennyire sok, 8lyen szélsőségesen, károsan gondolkozó ember? Miért nem mindegy nekik, hogy ki mikor megy abortuszra, ha ők úgysem fogják igénybe venni?

2022. nov. 25. 22:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/132 anonim ***** válasza:
79%
#39 mindkét fél felelőtlen, mégis a nő viszi vásárra a bőrét… az abortuszhoz elég indok az, hogy nem akar terhes lenni. Nem vállalja a kockázatokat és a veszélyt. Teljesen jogos szerintem. Persze, észnél kellett volna lenni, ez legalább a tanuló pénz, hogy még jobban oda kell figyelni. Mindig ezzel dobálóznak az abortuszellenesek, hogy persze az abortuszt sokan “fogamzásgátló” módszernek használják. Nem így van. Elvetve van egy-egy ilyen idióta, a többség nem direkt megy, higgyétek el.
2022. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/132 A kérdező kommentje:
A normális észérvekkel vitázó, de a nézeteiket másra, főleg abortuszra KÉNYSZERÜLŐ nőkre nem erőltető abortusz ellenesekkel semmi problémám nincs. Aki ezek közül legalább az egyikre képtelen, azzal igenis baj van, és az, hogy mondjuk a Disney violetta jobb a Harry Potternél, az vélemény, viszont a nők önrendelkezési jogát csorbítani kívánó nézetek álszentségbe való burkolt ráerőszakolásra való hajlam az nem vélemény. A nemi erőszak sajnos nem 1% alatti oka az abortusznak, hanem jóval több. 30 minimum. De a be nem vallott nemi erőszakok miatti abortuszok végett akár 50 is lehet, ami azért bőven elég ahhoz, hogy beszéljenek róla. Pár egyszerű statisztika alapján ki lehet számolni, hogy ha mondjuk Magyarországon a nőknek "csak" 10%- át ( ez legalább 3x annyi amúgy) erőszakolják meg, és ennek csak egy kis része esik teherbe, és ennek szintén csak egy kis része kényszerül abortuszra, az is alsó hangon 5000 nő. Ami a házakban történő mesterséges terhesség megszakítások egy igencsak combos része. De egy nőnek amúgy akármilyen okból is volt abortusza, el kell fogadni, mert gondolom ha meg szüli, de egy darab tápszert ne vettél volna neki.... Jól sejtem, ugye?
2022. dec. 17. 19:38
 43/132 anonim ***** válasza:
25%
Van baj a toronyban.
2022. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/132 A kérdező kommentje:
4e csak éppen nem nálam 🥰
2022. dec. 17. 20:32
 45/132 anonim ***** válasza:
42%
Ezeket a számokat honnan vetted?
2022. dec. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/132 A kérdező kommentje:
45 statisztikák segítségével számoltam ki úgy, hogy megnéztem, hány nő nemű ember él Magyarországon. Innentől kezdve egyszerű százalékszámítás, viszonylag alacsony adatokkal, tehát ennyi eset a szinte csak a minimum.
2022. dec. 17. 23:18
 47/132 anonim ***** válasza:
22%
:D ne menj statisztikusnak.
2022. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/132 A kérdező kommentje:
47 miért? Fáj, hogy valós adatokat kell nézned? Hogy az abortuszok nem kis részében sajnos erőszakos bűncselekmény áldozata a nő? Ez ellen nem úgy lehet tenni, hogy úgy csinálsz, mint. Egy kisbaba, hogy "ha nem látom akkor nincsen ott", hanem komoly intézkedések kellenének, mint pl az, hogy ne a lányokat kelljen megtanítani védekezni, hanem a fiúkat gondolkodni, a rendőröknek is normálisan kéne hozzá állni a dologhoz, jobb közbiztonság, megfelelő egészségügy és oktatási rendszer....es ez még csak a jéghegy csúcsa....
2022. dec. 18. 07:16
 49/132 anonim ***** válasza:
37%

A valós adatokra én is kíváncsi lennék, ugyanis az találtam, hogy az abortuszok 97-98 %-ában válsághelyzetre hivatkoztak és csak 0,1-0,2 %-ában bűncselekményre. Na most a nemi erőszak látenciája magas, nehéz megbecsülni (én 24-szerest találtam) és más-más dolgot is érthetnek alatta (pl. ha a feleségnek közben elmegy a kedve de a férj folytatja az mi?), de az általad tippelt 30 (50) % eltúlzóan magasnak tűnik. Már csak azért is, mert valószínűleg a védőnőnek inkább elmondja egy nő, mint hogy elmenjen a rendőrségre és feljelentést tegyen, szóval esélyes, hogy a látencia itt alacsonyabb.

A fiúknak a gondolkodást nem a bűncselekmények miatt kellene megtanítani, hanem úgy alapból. Ettől még nem lenne kevesebb erőszak. De a lányokat ugyanúgy meg kell tanítani védekezni, közös felelősség, nem kell a férfiakra tolni.

2022. dec. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/132 A kérdező kommentje:

49 ha a feleség kedve elmegy tőle, de a férfi folytatja, az egyértelműen nemi erőszak, nem is kéne kérdezni. Lehet, hogy magasnak tűnik ez az arány, de sajnos annyira nem az. Nem, egy nő a védőnőnek sem mondja meg a bűncselekményt általában, mert tudja, hogy ezen "gyönyörű" hazában előbb kérdezik azt, hogy És milyen ruha volt rajtad, minek mentél oda, mint azt hogy ki volt a tettes, milyen lelki állapotban van a megerőszakolt nő.


De, ha egy kisfiút megtanítasz gondolkozni és nem az olyan hülyeségeket szajkózod neki, hogy ha tetszik neki egy lány és huzogatja a haját, az a szeretet jele, vagy azt, hogy a női nem valójában igent jelent, akkor a srácok egy részének talán az agya felköltözne a gatyájából a fejébe. És végül nem, nem a lányokat kell megtanítani védekezni, hiszen hiába tanulja meg, hogy ha 40 kilós kisgyerekként nem tud védekezni egy 120 kilós állattal szemben, tehát de, a nemi erőszakokért az el követők, vagyis legnagyobb részben "férfiak" felelősek, és ez nem hárítás....amk így gondolkozik....hát...csak reménykedni merek benne, hogy nem nő.

2022. dec. 19. 19:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!