Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyire sok szélsősé...

Miért van ennyire sok szélsőségesen abortusz ellenes?

Figyelt kérdés
Alapjába véve saját magamra nézve én döntés párti vagyok, és teljes mértékben megértem azokat a nőket, akik erre rákényszerülnek. Találtam egy csoportot a Facebookon, Tégy az abortusz ellen névvel. Kíváncsi voltam rá, hogy vajon miket írnak oda, ha esetleg vitába keverednek, valós érvekkel támasztják e alá az állításaikat. El kellett keserednem. Olyan szinten szélsőségesen abortusz ellenes személyek irományait láttam, hogy az nekem már kissé sok. Beszélgetésbe elegyedtem egy taggal gondolván, értelmesnek tűnik, talán normálisan el lehet vele beszélgetni. Felhoztam egy ismerősöm kislányának az esetét, akit 11 éves korában egy nála jóval idősebb fiú megerőszakolt és mivel a lány már 9 éves kora óta menstruált és ez a borzasztó esemény a lehető legrosszabbkor történt, teherbe esett. A kislány nagyon, vékony volt, fiatal, gyenge, a teste nem bírta volna ki a terhességet, és mentális problémák is jelentkeztek nála. Megjárta a poklok poklát, ma már 15 éves, mindent megettünk, hogy helyre jöjjön, szerencsére már nagyjából jól van. Ezt a törénetet a velem beszélgető nő elolvasta, és csak annyit reagált rá, hogy nem kellett volna szét tennie a lábát, akkor nem lett volna belőle egy undorító gyilkos. Itt azonnal tiltottam is a szóban forgó nőt. Olvastam tovább az oldalon, és rájöttem, hogy kb 99%-uk ugyanilyen bicskanyitogató stílusban beszél az abortuszra kényszerült nőkről úgy, hogy nem is ismeri a hátterét a dolognak. Miért van ennyire sok, 8lyen szélsőségesen, károsan gondolkozó ember? Miért nem mindegy nekik, hogy ki mikor megy abortuszra, ha ők úgysem fogják igénybe venni?

2022. nov. 25. 22:35
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/132 anonim ***** válasza:
100%

#60 és ez a gyakorlatban milyen gyakori?

Mert amit én találtam, az az USA-rá nézve az abortuszok kb 1%-áról van szó, és akkor is elsősorban egészségügyi okokból végeztetik.

“ Abortions at or after 21 weeks are uncommon, and represent 1% of all abortions in the US. Typically, these procedures cost well over $1,000, excluding the cost of travel and lost wages. They normally require treatment over multiple days, and are only performed by a subset of all abortion providers.

Reasons individuals seek abortions later in pregnancy include medical concerns such as fetal anomalies or maternal life endangerment, as well as barriers to care that cause delays in obtaining an abortion.”

[link]

El kéne gondolkodni, hogy valós alapja van-e a felháborodásodnak, vagy csak direkt hisztizni akarsz-e.

2022. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/132 kürasszír ***** válasza:
14%

# 61


Az USA esetében 1973 óta több, mint 50 000 000 abortuszról beszélünk.


Ennek 1 %-a 500 000 eset. Viszont az 1970-es, 1980-as években a késői abortuszok sokkal gyakoribbak voltak, mint ma, akkoriban elérte az arányuk a 3 %-ot. Tehát a késői abortuszok reális száma az Egyesült Államokban 1973 és 2022 között inkább 1 000 000 eset környékén lehet.


Egye, tudományosan megalapozott, hiteles statisztikák szerint a 20. hét utáni abortuszok fele nem egészségügyi indokkal történik az Egyesült Államokban, hanem nem kívánt terhesség miatt. A brit állami statisztikák szerint az ottani 20-24. hét közötti abortuszok fele szintén nem egészségügyi indokkal, hanem nem kívánt terhesség miatt történik.


Szakértők legalább 100 000 - 200 000 esetre teszik a nem egészségügyi indokkal végzett, késői abortuszok számát az USA esetében 1973 és 2022 között.


100 000 - 200 000 nem egészségügyi indokkal végzett késői abortusz nem jelentéktelen szám.


Különösen, hogy ezeket az 1970-es-1980-as években a hírhedt "sófeltöltéses" módszerrel végezték, amely során maró sóoldatot fecskendeztek az anyaméhbe, amely több órás (gyakran 7-8 órás) haláltusa után végzett a magzattal, szétmarva a nyálkahártyáját, a szemét. Pedig ma már tudományosan bizonyított, hogy a magzatnak a terhesség 24. hetétől van fájdalomérzete, azonban az 1970-es, 1980-as években évi ezres nagyságrendben végeztek sófeltöltéses abortuszokat a 24. hetet követően az Egyesült Államokban.

2022. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/132 anonim ***** válasza:
80%

58 neked muszáj minden nyamvadt kérdés alatt letolni a litániáidat, ami egyébként a kutyát sem érdekli?🤦🏻‍♀️

Nem tudom feltűnt-e, de MAGYARORSZÁGRÓL van szó és az itteni szabályozásról, lévén mind itt élünk, márpedig itthon a 12.hétig engedélyezett az abortusz. Baromira nem érdekel a mondókád arról, hogy az USA melyik államában mi a szabály. És?? Ránk az itteni törvények vonatkoznak. Tehát továbbra is helytálló a megállapítás, miszerint az abortusz pillanatában (amivel a többség nem várja meg az utolsó utáni pillanatot, a nagy részük már 9-10. héten átesik a műtéten) az embrió/magzat nem érez fájdalmat. Történet vége.

Nem kell a rizsa az USA-ról, ez itt továbbra is Magyarország.

2022. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/132 kürasszír ***** válasza:
14%

# 63


Az, hogy Téged nem érdekel, egy dolog. Mást esetleg érdekel.


Másrészt én egyetemi szinten tanultam etikát, és az egyetemen soha nem csak a magyarországi abortuszhelyzet a tananyag, hanem AZ ABORTUSZ ÁLTALÁBAN, azaz a magyar egyetemeken az USA, és más országok abortuszszabályozása is a tananyag része.

2022. dec. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/132 anonim ***** válasza:
88%
#64 én is tanultam etikát az egyetemen, képzeld, és az ember autonómiája volt az első és legalapvetőbb joga. Az abortusz kérdésével az élen. Egyházi egyetemen tanultál, mi?
2022. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/132 kürasszír ***** válasza:
0%

# 65


Nem egyházi egyetemen.


Mellesleg ha tanultál egyetemi szinten az abortuszról, akkor tudni illene, hogy az abortuszhoz való női önrendelkezési jog a világ nagyobb részén, így Európában is egyáltalán nem korlátlan, hanem törvényileg erősen korlátozott.


Jellemzően csak a terhesség első trimeszterében ismerik el a nők korlátlan és teljes önrendelkezési jogát, a terhesség 12-14. hetétől pedig jellemzően a magzat élethez való joga erősebbé válik a nő önrendelkezési jogánál.


MAGYARORSZÁGON ÉS A LEGTÖBB EURÓPAI ÁLLAMBAN:


A nő csakis a terhesség első trimeszterében dönthet szabadon a terhességmegszakításról, jellemzően a 12-14. héttől pedig alapesetben, azaz egészséges nő egészséges magzata esetében az abortusz törvényileg betiltásra kerül és köztörvényes bűncselekménynek minősül.


Gyakorlatilag mind a német, mind a magyar alkotmánybíróság kimondta, hogy az első trimeszter (12. terhességi hét) után a magzat élethez való joga erősebbé válik a nő önrendelkezési jogánál, és az abortusz ezt követően csak súlyos egészségügyi indokkal engedélyezhető, de alapesetben, azaz egészséges nő egészséges terhessége esetében tilos.

2022. dec. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/132 kürasszír ***** válasza:
0%

# 65


Maga Kis János liberális filozófus, az SZDSZ első elnöke szintén azt az álláspontot képviseli, hogy az abortuszhoz való női önrendelkezési jog erősen korlátozott és szabályozott kell legyen, nem abszolút és nem korlátlan.


Kis János álláspontja szerint 12 hét bőven elég a nőnek, hogy döntsön, a 12. héttől pedig alapesetben (egészséges nő egészséges terhessége) az abortusz a meg nem született élet és a közerkölcs védelmében nyugodtan betiltható és akár a büntető törvénykönyv által köztörvényes bűncselekménynek minősíthető.

2022. dec. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/132 anonim ***** válasza:
100%

“Az, hogy Téged nem érdekel, egy dolog. Mást esetleg érdekel.”


Millió és egy kérdés alatt el lett mondva, hogy SENKIT nem érdekel, de te megállás nélkül ontod magadból a kéretlen “okosságaidat”. A kérdés nem arról szól, hogy máshol mi a szabályozás, engem spéci el egy kicsit sem hat meg, hogy te hol és hogy tanultál etikát vagy bármi mást, ez itt nem az egyetem, se nem etika óra, ez itt továbbra is Magyarország és az itteni szabályozás alapján íródnak a kérdések és a válaszok is. Miért is érdekelne bárkit, hogy az USA-ban hogy szól a jogszabály, ha egyszer itt élünk? Nehéz látom felfogni. Itthon a 12.hétig végeznek abortuszt, tehát lehet kapálózni, de akkor sem beszélhetünk fejlett idegrendszerről, sem fájdalomról, úgyhogy lapozz.


A hittérítést meg hagyd meg a vallási topikba vagy olyan kérdés alá, ahol kifejezetten ez a téma és érdekel is valakit.

2022. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/132 kürasszír ***** válasza:
14%

# 68


Aha, ez itt nem az egyetem, tehát szerinted nem egyetemi, értelmiségi színvonalon, hanem hétköznapian alacsony szellemi nívón kell érvelni és írni.


Világos.

2022. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/132 kürasszír ***** válasza:
14%

# 68


Mellesleg nem csak én hoztam fel külföldi példákat, hanem más kommentelők, sőt maga a kérdező is.


Így az az érved, hogy a kérdés alatt csak a magyarországi viszonyokra vonatkoztatva lehetne vonatkoztatni, mások által szintén figyelmen kívül van hagyva.

2022. dec. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!