Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyire sok szélsősé...

Miért van ennyire sok szélsőségesen abortusz ellenes?

Figyelt kérdés
Alapjába véve saját magamra nézve én döntés párti vagyok, és teljes mértékben megértem azokat a nőket, akik erre rákényszerülnek. Találtam egy csoportot a Facebookon, Tégy az abortusz ellen névvel. Kíváncsi voltam rá, hogy vajon miket írnak oda, ha esetleg vitába keverednek, valós érvekkel támasztják e alá az állításaikat. El kellett keserednem. Olyan szinten szélsőségesen abortusz ellenes személyek irományait láttam, hogy az nekem már kissé sok. Beszélgetésbe elegyedtem egy taggal gondolván, értelmesnek tűnik, talán normálisan el lehet vele beszélgetni. Felhoztam egy ismerősöm kislányának az esetét, akit 11 éves korában egy nála jóval idősebb fiú megerőszakolt és mivel a lány már 9 éves kora óta menstruált és ez a borzasztó esemény a lehető legrosszabbkor történt, teherbe esett. A kislány nagyon, vékony volt, fiatal, gyenge, a teste nem bírta volna ki a terhességet, és mentális problémák is jelentkeztek nála. Megjárta a poklok poklát, ma már 15 éves, mindent megettünk, hogy helyre jöjjön, szerencsére már nagyjából jól van. Ezt a törénetet a velem beszélgető nő elolvasta, és csak annyit reagált rá, hogy nem kellett volna szét tennie a lábát, akkor nem lett volna belőle egy undorító gyilkos. Itt azonnal tiltottam is a szóban forgó nőt. Olvastam tovább az oldalon, és rájöttem, hogy kb 99%-uk ugyanilyen bicskanyitogató stílusban beszél az abortuszra kényszerült nőkről úgy, hogy nem is ismeri a hátterét a dolognak. Miért van ennyire sok, 8lyen szélsőségesen, károsan gondolkozó ember? Miért nem mindegy nekik, hogy ki mikor megy abortuszra, ha ők úgysem fogják igénybe venni?

2022. nov. 25. 22:35
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/132 anonim ***** válasza:
17%
Téged megerőszakoltak? Vagy mi van veled? Amúgy az abortusz áldozatainak fele nő.
2022. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/132 anonim ***** válasza:
35%

OFF: "40 kilós kisgyerekként nem tud védekezni egy 120 kilós állattal szemben" Pont, hogy ezt nem kellene szajkózni. Két közeli ismerősömről is tudom, hogy úgy úszták meg az erőszakot, hogy miközben vonszolta őket az az alak, sikerült sikítaniuk, amitől az megijedt. Az egyikük gyerek volt, a másikuk már betöltötte a 18-at. Ez nem tömeg, hanem nagyrészt lélekjelenlét és szerencse kérdése volt. Ha bemagyarázzák valakinek, hogy úgysem tehet semmit, akkor lefagy és tényleg passzívan tűrni fogja az egészet. Ha azt mondják, hogy így és így még lehet esélye (sikítás, kulcscsomó, orrba fejelés, tökön rúgás, gázspray, miegymás), akkor talán megússza. Ahogy a szórakozóhelyek és az idegenek által khm felturbózott italok veszélyére is fel lehet hívni a figyelmet. Egy másik ismerősöm még eljutott a WC-ig és magára tudta zárni a fülkeajtót. Az áldozathibáztatást én sem csípem, de a zebránál is körülnézek, mielőtt lelépnék az úttestre. Nem én lennék a hibás, ha történne valami, de ez nem vigasztalna. Nem fogok félelemből otthon kuksolni, de azért körülnézek.

Az okosok szerint a nemi erőszakban többnyire nem a szex a lényeg, hanem a hatalom érzete fontos az elkövetőnek. Az ilyen esetekben nem valószínű, hogy az segítene a legjobban, ha "az agya felköltözne a gatyájából a fejébe", hanem az, ha már a tervezgetésnél tudná, hogy nagy eséllyel nem ússza meg büntetlenül. De ez a legtöbb bűncselekménynél így lenne.

ON: Az ugye megvan, hogy egy abortuszos kérdésnél a védekezés szónak van egy másik, kézenfekvő jelentése is. Elterelted a témát a nemi erőszak felé, de ha lehet hinni a statisztikáknak, akkor a terhességmegszakítások túlnyomó része nem emiatt következik be, szóval fenntartom, hogy a védekezés közös felelősség. Valami miatt jelentősen lecsökkent az abortuszok száma (200+ ezerről 20+ ezerre) és nem hiszem, hogy a nemi erőszakok száma okozza ezt a különbséget és a demográfia sem magyarázza az egészet. A fogamzásgátlás lehetőségei viszont jobbak lettek.

2022. dec. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/132 A kérdező kommentje:

51 szerintem annak, hogy történt e velem ilyen, vagy hasonló erőszakos bűncselekmény,nincsen sok köze ahhoz, hogy egyes bérek olyan pofátlanul undorító módon abortusz ellenesek. "Amúgy az abortusz áldozatainak fele nő." már miért is? Tudtommal a férfiak nem igazán tudnak csak úgy random megtermékenyülni. Az embriók pedig nem áldozatok tekintettel arra, hogy még nagyon messze nem élő emberek, hanem olyan sejtcsomók, amiknél egy gyűrűs féreg fejlettebb.


52 örülök neki, hogy 2 ismerősöd megmenekült, de képzeld, láttam már olyan "férfit" aki 3 ÓRÁN ÁT erőszakolt egy nőt, aki minden erejével védekezett, úgy szét karmolta a pasit, hogy több volt rajta a sérülés, mint az épen maradt bőr. Na már most ha hátulról támadnak le, akkor az általad felhozott védekezési formák nem igazán lesznek kivitelezhetők, és az erőszakok nem igazán úgy működnek, hogy oda megy az erőszaktevő és így "szia, figyu én most megerőszakollak oké?"


Igen, a nemi erőszak az azt próbálja szimbolizálni ezen nem túl intelligens "embereknek" hogy ők erősebbek, jobbak, és bármit megtehetnek azzal, akinek más van a lába között, mint neki (ill. akár azonos neművel is)

Tehát ezek hisznek abban, hogy ez okés, de ha gyerekként mondják neki, hogy ha egy nő mond nemet, az attól még nem jelent igent azért, csak mert nő.


Nem terelek a nemi erőszak felé, alapból a kérdésben is ez volt.

Mivel a statisztikákba mondjuk 10 abortuszon átesett, megerőszakolt nőből legalább fele nem fogja bevallani, hogy mit tettek vele, vagy mond mást, vagy nem nyilatkozik különösebben a témáról, ezért gondolom, hogy Magyarországon nagyon sok nemi erőszak után történő abortusz van.

Igen, jelentősen lecsökkent az abortuszok száma, és tény, hogy nem a nemi erőszakok száma okozza ezeket tekintettel arra, hogy amúgy az így...nem tűnt ám el. Ugyanúgy jelen van, csak most már hangot is adnak neki. Jobbak lettek a fogamzásgátló eszközök, szélesebb körben elterjedtek és többféle is van, de az, hogy kvázi csak úgy van, de normális felvilágosítás és szexuális nevelés nincs, ezért csúnyán szólva az abortusz áldozatainak egy kis része nem lustaság ól nem védekezett, hanem azért , mert ezen a téren s*gghülye.

Viszont ez nem egészen az eredeti kérdésemre való válasz....csak mondom.

2022. dec. 20. 02:28
 54/132 A kérdező kommentje:

54 ha én nemet mondok az nem lesz, ne az áldozatot hibáztasd. A kislány is határozottan mondott nemet állítása szerint és mmi hiszünk neki. Nem áldozat szerepébe képzelem, hanem ha megerőszakolják, akkor az is. Pl attól, hogy ha mondjuk rád mosolygok, még sem fogom kéretni magam és akkor sem, ha egyszerűen csak kedves vagyok, ezt is megtanulhatná az a több ismerős. A férfiak átlagban valamivel magasabbak, erősebbek és nehezebbek...igen, főleg egy nemi erőszaknál, ahol úgy választják ki az áldozatot, hogy biztosan le tudják fogni, jóval gyengébb és kisebb legyen náluk. A többi pedig csak a lány szerencséjén múlik, mint ahogy az általad említett 2 lánynál is.



Az 51es válasz szimplán nem releváns, ugyanis nem, egy alig látható sejtcsomó, egy pár hetes embrió nem áldozat. Nem él, nincsen idegrendszere, nem érez, nincsen tudata, sőt igazából szinte semmije, egyszerűen nem ember. Ha elpusztul egy giliszta mondjuk horgászáskor, senki sem mondja, hogy jajj szegény áldozat, pedig sokkal fejlettebb, mint az abortuszok legnagyobb részét bőven nem 12 hetes embrió.... Egy szó, mint száz, egy körmömnyi kis sejtcsomó nehogy már ugyanolyan értékű, vagy egyáltalán bármilyen áldozat legyen, mindt egy élő, kifejlődött, tudattal, érzésekkel rendelkező jobb esetben felnőtt nő.

2022. dec. 21. 04:23
 55/132 anonim ***** válasza:
27%

"Nem él, nincsen idegrendszere, nem érez, nincsen tudata, sőt igazából szinte semmije, egyszerűen nem ember."

Akkor most jött el a pillanat, hogy javasoljam, járd még egyszer végig a középiskolai biológiaórákat! Lehet, hogy az általános is elég lesz. Nem kell Gánti Tibor szintjén belemerülni abba, hogy mi az élet, de maradjunk annyiban, hogy az általad nem élőnek, nem embernek nevezett "sejtcsomó" bizony biológiai értelemben él és ember. A benne lévő genetikai kód ugyanúgy emberi, mint a benned található, egy egység, anyagcserét folytat, osztódnak a sejtjei, elég komoly belső szabályozórendszere van... és képes meghalni. Idegrendszere van, de még fejlődik (még születés után is egy jó darabig), a környezeti változásokat érzékelnie kell, a tudatot problémás vizsgálni. Alá tudod bármivel támasztani ezeket a szélsőséges állításaidat? Szakirodalomra gondolok, nem a hasra ütött "statisztikáidra". Egyébként a morálisan vitatható esetekben egy gyakori önvédelmi mechanizmus, hogy a másik felet nem embernek állítják be. Nézd csak meg a háborúkat.

Egyébként én a gilisztát és úgy általában azokat az állatokat sajnálom, amiket megölök és ilyenkor igyekszem kerülni, hogy felesleges szenvedést okozzak nekik. De ha szükséges, megteszem. Ja és mi is sejtcsomók vagyunk, csak sok és sokféle, differenciálódott sejtből állunk.

2022. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/132 anonim ***** válasza:
70%

#55 “ Idegrendszere van, de még fejlődik ”

Az első trimeszterben még nincs. Fájdalmat a fájdalomközpont kifejlődéséig nem érez, ami a második trimeszter végére fejlődik ki. Szerintem te lapozgass még élettan könyveket.

2022. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/132 anonim ***** válasza:
73%

55 Itt egyedül neked kéne beülni egy nagyon alapos biológia órára..

A kérdezőnek és az 56-nak is igaza van, az abortusz pillanatában az embrió/magzat NEM érez fájdalmat (sért mást), mivel az idegrendszere távolról sincs kifejlődve kellőképpen ezek érzékeléséhez!

2022. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/132 kürasszír ***** válasza:
29%

# 57


Az abortusz több országban, vagy országrészben a születésig legális, bármilyen indokkal. Akár egészséges nő egészséges terhessége esetében is.


Az USA több szövetségi államában az abortusz bármilyen indokkal, vagy indok nélkül elvégezhető a születésig, vannak külön harmadik trimeszteres abortuszokra specializálódott klinikák, amelyek vállalják egészséges nők egészséges terhességeinek megszakítását is a magzat méhen kívüli életképességén túl, ilyen esetekben a 22. hét után kálium-klorid injekcióval megölik a magzatot a vetélés megindítása előtt.


Nagy-Britanniában a közelmúltig egészséges nő egészséges terhessége a 28. terhességi hétig megszakítható volt, azaz 4 héttel a magzat méhen kívüli életképességén, és 2 héttel a magas szintű agyműködés megjelenésén túl.


Vagyis van ahol végeznek abortuszokat fájdalomérzettel, magas szintű agyműködéssel rendelkező, a méhen kívül életképes magzatokon.


Nagy-Britanniában az elmúlt 20 évben enyhébbnek tekintett fejlődési rendellenességek esetében, mint dongaláb, vagy nyúlszáj is engedélyeztek abortuszokat a 24. terhességi héten túl, holott az összes többi európai államban kifejezetten tilos lenne abortuszt végezni a magzat méhen kívüli életképességén túl, dongaláb, vagy enyhe nyúlszáj miatt. A dongaláb és a nyúlszáj születés után műtétekkel igen jól korrigálható.

2022. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/132 anonim ***** válasza:
83%
#58 bármilyen indokkal? Linkelnéd?
2022. dec. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/132 kürasszír ***** válasza:
44%

# 59


Az USA hat liberális szövetségi állama és Washington DC, a főváros időbeli korlátozás nélkül, egészen a születésig engedélyezi az abortuszt, bármilyen indokkal.


LÁSD:


"No limit: Six states and Washington, D.C., do not impose any term restrictions."

[link]


A következő cikkben térképen is jelölik a hat szövetségi államot, ahol nincs semmiféle korlátozás (No restriction), azaz az abortusz a születséig elvégezhető: [link]


Illetve fel is tüntetik ezt az egyes államoknál:


Alaska: Abortion legal throughout pregnancy.

Colorado: Abortion legal throughout pregnancy.

District of Columbia (Washington DC): Abortion legal throughout pregnancy.

New Jersey: Abortion legal throughout pregnancy.

New Mexico: Abortion legal throughout pregnancy.

Oregon: Abortion legal throughout pregnancy.

Vermont: Abortion legal throughout pregnancy.

[link]


Továbbá itt van kettő, a fenti, az abortuszt a születésig engedélyező USA szövetségi államokban működő, késői terhességmegszakításokat is vállaló abortuszklinika, amelyek jóval a magzat méhen kívüli életképességén és végeznek abortuszokat, egészséges nők egészséges terhességei esetében is, a terhesség 35. hetéig, illetve egészen a születésig:


[link]

[link]


Kifejezetten leírják, hogy egészséges nők egészséges terhességeit is megszakítják: "If you are 26 weeks or later into your pregnancy, we can still see you, regardless of your medical history, background, or fetal indications. We do not require any particular “reason” to be seen here – if you would like to terminate your pregnancy, we support you in that decision."

2022. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!