Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért van ennyire sok szélsősé...

Miért van ennyire sok szélsőségesen abortusz ellenes?

Figyelt kérdés
Alapjába véve saját magamra nézve én döntés párti vagyok, és teljes mértékben megértem azokat a nőket, akik erre rákényszerülnek. Találtam egy csoportot a Facebookon, Tégy az abortusz ellen névvel. Kíváncsi voltam rá, hogy vajon miket írnak oda, ha esetleg vitába keverednek, valós érvekkel támasztják e alá az állításaikat. El kellett keserednem. Olyan szinten szélsőségesen abortusz ellenes személyek irományait láttam, hogy az nekem már kissé sok. Beszélgetésbe elegyedtem egy taggal gondolván, értelmesnek tűnik, talán normálisan el lehet vele beszélgetni. Felhoztam egy ismerősöm kislányának az esetét, akit 11 éves korában egy nála jóval idősebb fiú megerőszakolt és mivel a lány már 9 éves kora óta menstruált és ez a borzasztó esemény a lehető legrosszabbkor történt, teherbe esett. A kislány nagyon, vékony volt, fiatal, gyenge, a teste nem bírta volna ki a terhességet, és mentális problémák is jelentkeztek nála. Megjárta a poklok poklát, ma már 15 éves, mindent megettünk, hogy helyre jöjjön, szerencsére már nagyjából jól van. Ezt a törénetet a velem beszélgető nő elolvasta, és csak annyit reagált rá, hogy nem kellett volna szét tennie a lábát, akkor nem lett volna belőle egy undorító gyilkos. Itt azonnal tiltottam is a szóban forgó nőt. Olvastam tovább az oldalon, és rájöttem, hogy kb 99%-uk ugyanilyen bicskanyitogató stílusban beszél az abortuszra kényszerült nőkről úgy, hogy nem is ismeri a hátterét a dolognak. Miért van ennyire sok, 8lyen szélsőségesen, károsan gondolkozó ember? Miért nem mindegy nekik, hogy ki mikor megy abortuszra, ha ők úgysem fogják igénybe venni?

2022. nov. 25. 22:35
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/132 kürasszír ***** válasza:
16%

# 130


Az USA alkotmánybíróság szerepét betöltő Legfelsőbb Bírósága 1973-as Roe v. Wade döntésében kimondta, hogy az abortusz alkotmányos alapjog a magzat méhen kívüli életképességéig, és az egyes szövetségi államok csak a már életképes magzat abortálását tilthatják be, ha akarják.


Ez a valóságban ahhoz vezetett, hogy 6 szövetségi állam a már életképes magzatok abortálását sem tiltotta, hanem engedélyezte az abortuszt egészen a születésig, bármilyen indokkal.


A franciaországi példánál maradva a francia alkotmánymódosítás alapjoggá nyilvánítaná az abortuszt, anélkül, hogy bármiféle időbeli korlátozás szerepelne az elvégezhetőségére vonatkozóan.


Az alkotmány a legmagasabb szintű jogszabály.


Ebből következően, ha elfogadják a francia alkotmánymódosítás-tervezetet, akkor a jelenlegi francia abortusztörvény alkotmányellenessé válik, hiszen a törvény alapesetben csak a 14. terhességi hétig engedélyezi az abortuszt, még a törvénynél magasabb rendű jogszabály, a módosított francia alkotmány semmiféle korlátozást nem fog tartalmazni az abortusz időbeli elvégezhetőségére vonatkozóan.


Egy alacsonyabb rendű jogszabály, a francia abortusztörvény nem mehet szembe a legmagasabb rendű jogszabállyal, a francia alkotmánnyal.


Több neves francia alkotmányjogász, bíró, jogfilozófus egyértelműen kifejtette, hogy ha az alkotmány szövegébe emelik az abortuszt, mint alapjogot, anélkül, hogy ez időbeli korlátokat tartalmazna, az korlátlan abortuszt fog jelenteni a születésig a nullum crimen sine lege ("nincs bűncselekmény törvény nélkül") jogelv alapján. Hiszen a legmagasabb rendű jogszabály, a francia alkotmány korlátozás nélkül szerepelteti az abortuszhoz való jogot, mint alapjogot, így az abortuszt elvégezhetőségét a terhesség első 14 hetére korlátozó törvény szembe fog menni az alkotmánnyal, így alkotmányellenessé válva hatályát veszti.

2022. dec. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/132 anonim ***** válasza:
77%
Blablablabla. Újra és újra ugyanaz a szánalmas siránkozás meg vergődés. Még mindig senkit nem érdekel és még mindig baromi unalmas.
2022. dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!