Nem akarok abortuszt! Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves lányunk a férjemmel.

Azt beszéltük meg, hogy levetetem 2024ben a spirált, eladjuk a 60nm-es egyszobás házunkat (Budaörsön élünk) és az árából veszünk egy nagyobbat, nem az agglomerációban.


Ehhez képest tegnap egy rosszullét kapcsán kiderült, hogy 9 hetes terhes vagyok... A férjem nem akarja megtartani, azt mondja, hogy tetszik nem tetszik abortusz lesz.

A spirál nem okoz gondot a picinél, magyarul nen emiatt akarja.

Én nem akarok aboruszt, tegnap óta zokogok.

Most mit lehetne tenni? A szívem megszakad. Belehalok az abortuszba!

A saját házunk tetőtere beépíthető lenne, de kb 20 millió lenne az egész művelet.


Tudom az észérveket,hogy mi miatt mondja az abortuszt. De nem tartom ezt jónak.

Akartunk második gyereket.


Ha abortuszba hajszolna a férjem tán' őt nem akarnám többé. Szeretem, jó a kapcsolatunk de most lassan gyűlölöm tegnap óta. (Ez nyilván túlzás, de mérhetetlen csalódott és dühös vagyok)


2023. aug. 8. 06:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem lesz köz{s nevező, akkor nagy eséllyel válás lesz.

Én megtartottam volna, a férjem is tudta, ha arra kényszerít hogy elvetessem a házasságnak vége, de sajnos nálunk beteg lett volna így abortusz lett, mert azt tudtam beteg babát nem tartok meg.

2023. aug. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
81%
Azután a mondat után hogy lesz ami lesz abortusz, már csomagoltam is volna gyerekestől. Nem néz ez pasi téged semmibe se. Lenne hova mennetek? Ha nem szeretnéd elvetetni, akkor ne tedd, mert egész életedre rányomja a bélyegét.
2023. aug. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
84%

"tetszik nem tetszik abortusz lesz"

Itt lenne vége a házasságomnak. Nem önmagában az abortusz miatt, hanem mert közös döntés helyett így óhajtja megoldani.

2023. aug. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
87%

Ennek a házasságnak annyi. Ha szerencsétek van, akkor a gyerek születése után megszereti és elvan vele, de tüske lesz benne, és jó eséllyel a gyerek is érzi. A nem vágyott gyerek általában az is marad.


Van ilyen ismerősöm, nem akarta a másodikat, a feleség titokban hagyta abba a gyógyszert. A férfi neveli és szépen viselkedik vele, de egyértelműen bánja a mai napig.

2023. aug. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:

Hát, helyileg lenne hova mennünk, csak ott is a körülmények....

Anyukám nincs, apukám egy hatalmas házban él a 95 éves mamámmal aki tolószékbe kényszerült.

Nem demens, abszolút intelligens de a helyzete rányomta a bélyegét a személyiségére. Mindennap látogatjuk de az más, mint pelenkázi, stb. (Az sem okozna gondot NEKEM de egy/két gyereknek nem ideális környezet. Szerintem. De ha minden kötél szakad oda tudnánk menni.)

Egész éjjel bújtam a netet, hogy két gyerekre mit lehetne felvenni, hogy növeljük a házat, megoldjuk, stb.

2023. aug. 8. 06:59
 6/75 A kérdező kommentje:
4es, de mi/Ő akart második gyereket. Csak nem így, nem most...
2023. aug. 8. 07:00
 7/75 anonim ***** válasza:
76%
Igaziból nem értem. Fél-egy évvel előbb jött a baba? Vagy nem is akartok második gyereket?
2023. aug. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
72%
Tehát nem akar most.
2023. aug. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:
7es, akarunk mindketten második gyereket. De előbb nagyobb házat.
2023. aug. 8. 07:01
 10/75 anonim ***** válasza:
84%
Aki akar második gyereket, az nem jelenti ki az abortuszt azért mert 1-2 évvel hamarabb jön. Nagy kamugép a férjed.
2023. aug. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!