Nem akarok abortuszt! Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves lányunk a férjemmel.

Azt beszéltük meg, hogy levetetem 2024ben a spirált, eladjuk a 60nm-es egyszobás házunkat (Budaörsön élünk) és az árából veszünk egy nagyobbat, nem az agglomerációban.


Ehhez képest tegnap egy rosszullét kapcsán kiderült, hogy 9 hetes terhes vagyok... A férjem nem akarja megtartani, azt mondja, hogy tetszik nem tetszik abortusz lesz.

A spirál nem okoz gondot a picinél, magyarul nen emiatt akarja.

Én nem akarok aboruszt, tegnap óta zokogok.

Most mit lehetne tenni? A szívem megszakad. Belehalok az abortuszba!

A saját házunk tetőtere beépíthető lenne, de kb 20 millió lenne az egész művelet.


Tudom az észérveket,hogy mi miatt mondja az abortuszt. De nem tartom ezt jónak.

Akartunk második gyereket.


Ha abortuszba hajszolna a férjem tán' őt nem akarnám többé. Szeretem, jó a kapcsolatunk de most lassan gyűlölöm tegnap óta. (Ez nyilván túlzás, de mérhetetlen csalódott és dühös vagyok)


2023. aug. 8. 06:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy meglehet kövezni de szerintem nem feltétlen kell nagyobb ház.Mi annakidején egy szobában voltunk a még baba lányommal és a fiammal aki már több éves volt (külön ágya volt). A baba velünk aludta fiam a külön ágyában és egy izléses polcos szekrénnyel volt "elválasztva a szoba". Ilyen játéktároló (négyzetekből áll). Így volt neki is egy kis tere meg nekünk is. Ha valaki meg akarja megfogja. Egy évet lazán kihúznátok.

Nekem ez kifogásnak tűnik csak.

2023. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
65%

#61! Ok.,lehet, hogy nem ideális. Milliók élnek átmenetileg nem ideális körülmények között, de nem szoktak belehalni.

Az meg még mindig nem derült ki, mi az akadálya, hogy a lakást most adják el és korábban költözzenek ideális körülmények közé a tervezettnél. Pedig a lepontozásokból úgy látom, mások tudják a megfejtést. Valaki igazán megszánhatna és elárulhatná, hogy ne haljak meg hülyén 😉

2023. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
14%
Palacsintát. Aztán kezd el megtanulni a normális védekezést a férjeddel együtt. A jelek szerint ez nem igazán megy nektek.
2023. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 A kérdező kommentje:

Én senkit nem pontoztam sem le, sem fel.

Van akivel nem értek egyet, van akivel igen.

De ovis nem vagyok, hogy pontozzak 🤷😂

63, igazából semmi, pont ezt beszéltük ma. Ki akarta pofozni, hátha többért megy el.

Illetve az ingatlanos szerint tavasszal könnyebb az eladás.

Illetve ha nem sos az eladás, nem kell belemenni az alkuba pl.


A 64es válaszadó elég primitív, spirálom volt. Mit tanuljak ezen,

mi nem megy?! Érted, spirál. Orvos helyezte fel, drágán. Nem elfelejtettem bevenni egy gyógyszert vagy elmaradt a gumi. 🤦

Palit nem kérek koszi, gluténérzékeny vagyok.

2023. aug. 8. 13:15
 65/75 anonim ***** válasza:
80%
Még nyugodtan kipofozhatjátok, 9 hetes terhes vagy csak...
2023. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
100%

A babaváróval sem kell jövő évig várni, 9 hetes vagy, egy hónap múlva már igényelheted.

(Sőt, igazából már most is, mert nem feltétel a meglévő terhesség, csak úgy praktikusabb a törlesztés miatt.)

2023. aug. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 A kérdező kommentje:
66os, igen, ezt tudom, az egyik kommentelo javasolta a jövő évet, mert akkor többet adnak
2023. aug. 8. 15:01
 68/75 anonim ***** válasza:
92%

"Ki akarta pofozni, hátha többért megy el."


A felújításra fordított pénz sosem térül meg. Pl. mi hiába költöttünk 5 milliót a felújításra, attól a lakásunk nem ér 5 millióval többet. Valamennyivel többet, de annyit nem, amennyit rááldoztunk. Igaz, mi nem is akarjuk eladni. Akkor eszembe sem jutott volna költeni rá.

2023. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
100%

#62! Akkor meg csak le kell lazulnotok. Először döntsétek el, hogy ki akarjátok-e pofozni vagy eladjátok így. Nem érdemes milliókat belefektetni, egy-két apróság is növeli az árát és az gyorsan megvan. Aztán tűzzetek ki egy (reális!) árat, ami alá nem mentek és felejtsétek el, hogy sürgős. Nem az. Akkor se haltok meg, ha csak akkor tudtok költözni, amikor már megvan a kicsi, de simán lehet, hogy előbb elmegy. A vevők mindig próbálkozni fognak, hogy odaadd bagóért, de nem kell engedni, ha tudod, hogy többet ér.

Én nem rég adtam el többért egy telket, mint amiért hirdettem, mert azt tartottam reálisnak és mentek volna feljebb is, csak én már nem akartam húzni az árversenyt. Másfél hónap alatt ment el úgy, hogy az összes addigi vevő pont a felét ajánlotta vagy kevesebbet, mert szerintük nem ért annyit. Hát, volt akinek mégis. Mindig van olyan, ha reális az ár!

#62

2023. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
20%
Ilyen hisztis pcsát én ott hagynék a pasi helyében.
2023. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!