Nem akarok abortuszt! Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves lányunk a férjemmel.

Azt beszéltük meg, hogy levetetem 2024ben a spirált, eladjuk a 60nm-es egyszobás házunkat (Budaörsön élünk) és az árából veszünk egy nagyobbat, nem az agglomerációban.


Ehhez képest tegnap egy rosszullét kapcsán kiderült, hogy 9 hetes terhes vagyok... A férjem nem akarja megtartani, azt mondja, hogy tetszik nem tetszik abortusz lesz.

A spirál nem okoz gondot a picinél, magyarul nen emiatt akarja.

Én nem akarok aboruszt, tegnap óta zokogok.

Most mit lehetne tenni? A szívem megszakad. Belehalok az abortuszba!

A saját házunk tetőtere beépíthető lenne, de kb 20 millió lenne az egész művelet.


Tudom az észérveket,hogy mi miatt mondja az abortuszt. De nem tartom ezt jónak.

Akartunk második gyereket.


Ha abortuszba hajszolna a férjem tán' őt nem akarnám többé. Szeretem, jó a kapcsolatunk de most lassan gyűlölöm tegnap óta. (Ez nyilván túlzás, de mérhetetlen csalódott és dühös vagyok)


2023. aug. 8. 06:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
86%
Olvassátok már el a kérdező 41-es válaszát, mielőtt még a váló peres ügyvédet keresetek neki…
2023. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
83%
Kèrdező. Èn most fogok költözni ideiglenesen 200 nm házból, 40 nm lakásba. 2 gyerekkel. Az egyik gyerek pici baba. Remèlem a fèrjed megnyugszik😊
2023. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
34%

Én ezt az egészet nem értem. Mennyit kerestek ti, hogy pár hónap alatt annyival több pénzt tudnátok félretenni, ami miatt most nem tudtok új házba költözni, ami az eredeti terv volt, pár hónap múlva meg tudnátok? És most nem beszéltem semmi támogatásról, csak az eredeti tervről. 60nm egyébként se kicsi, legfeljebb rossz az elosztása. Plusz egy babával is simán elég lenne pár hónapig, amíg a nagy terv megvalósul.

Szóval én először logikai úton közelíteném meg, hogy mitől pánikolt így be a férjed. Pontosabban én nem, mert aki ilyet mondana, az nem lenne a férjem, de elfogadom, hogy nem mindenki ilyen vehemens.

2023. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 A kérdező kommentje:

Agglomerációban lakunk.

Nem a pénz keresés a kérdés, eladás.

El kell adni, a miénk árából tudunk venni máshol, nem az agglomerációban sokkal nagyobbat.

Itt irreálisan magasak az árak.

Ettől pánikolt be, hogy hogyan lesz így eladva

2023. aug. 8. 12:03
 55/75 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Babaváró nem opció?

2023. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
75%
Azért én a férjet is megértem,mivel a pasik agya úgy működik hogy" minden felelősség az enyém, fontos az anyagi rész hisz én vagyok a kereső,ezt nekem kell megoldani" férjed egyből a bajt latta ezzel hisz a reális agya erre nem volt felkészülve,csak azt látta hogy az anyagiak így nem jön össze és akkor ő nem tudja eltartani a meglevő családot,ezért bepánikolt. Imádom hogy amint létrejön a baba akkor már a pasinak kuss a neve abortusz terén,de eltartás esetén bezzeg legyen ott. Ez amolyan egyenjogúak vagyunk,de csak ha én akarom...
2023. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 A kérdező kommentje:

56, 33 én, férj 41.

Nincs hitel, munkaviszony, minden megvan. Csak a korom. De írta valaki, hogy jövőre még türelmi időszak van, lenne esély felvenni nekünk is.

Utána fogunk járni.


57es, sajnálom ha így látod, abszolút nem erről van szó.


Megértem őt, de soha nem tartott el, soha nem is fog. Nem vártam ilyet soha. Szerencsére jó gyedem volt anno is.

Ez rám pont nem igaz, amiket leírtál.

2023. aug. 8. 12:18
 58/75 anonim ***** válasza:
100%

#55! Pont ezt nem értem. Ha nem pénzkérdés, akkor mi a gond? Eladjátok fél évvel előbb és fél évvel előbb vesztek másikat. Most lehet, én vagyok a hülye, de tényleg nem értem, mi a probléma. A 2023 nem mutat olyan jól az adásvételin, mint a 2024? Vagy van valami szabály, hogy terhesen nem lehet, lakást eladni, vagy mi?

Egyébként, ha jövőre adjátok el és vesztek másikat, akkor sincs semmi. Terhesen is el fogsz férni a jelenlegi lakásban, meg ha úgy alakul, egy csecsemővel is.

#54

2023. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
25%

Nem úgy értem hogy ő tart el,én férjem sem tart el mégis úgy érzi ő vállán van a világ súlya, mindent neki kell megoldani. A férfiak agya így működik,most is az anyagiakkal jött egyből nem?

Akkor is szép ez hogy egyenjogúak vagyunk ha megtartjuk,de ha abortusz akkor kuss a neved férjem mert az én testem... az abortusz erőltetése sem szép de egy gyereket ráerőltetni a másikra sem szép dolog,mindkettő egyformán önző.

2023. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
26%
Persze hogy érthető a férj reakciója, hiszen ez a rossz időzítés az összes terveiket felborítja. Azt viszont én sem értem, hogy mi tud megváltozni 5 hónap alatt? De ez a ház, amiben laknak, már most sem elég 3 személynek. Hiába a 60 m2, ha csak egy szoba van. Ha jobb elrendezésű lenne, már régen átalakították volna, hogy a kislánynak saját szobája legyen. Mire a másik megszületik, a kislány már majdnem iskolás korú lesz. Négyen egy szobában, két felnőtt, egy kisiskolás meg egy csecsemő... Ez minden, csak nem ideális.
2023. aug. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!