Nem akarok abortuszt! Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves lányunk a férjemmel.

Azt beszéltük meg, hogy levetetem 2024ben a spirált, eladjuk a 60nm-es egyszobás házunkat (Budaörsön élünk) és az árából veszünk egy nagyobbat, nem az agglomerációban.


Ehhez képest tegnap egy rosszullét kapcsán kiderült, hogy 9 hetes terhes vagyok... A férjem nem akarja megtartani, azt mondja, hogy tetszik nem tetszik abortusz lesz.

A spirál nem okoz gondot a picinél, magyarul nen emiatt akarja.

Én nem akarok aboruszt, tegnap óta zokogok.

Most mit lehetne tenni? A szívem megszakad. Belehalok az abortuszba!

A saját házunk tetőtere beépíthető lenne, de kb 20 millió lenne az egész művelet.


Tudom az észérveket,hogy mi miatt mondja az abortuszt. De nem tartom ezt jónak.

Akartunk második gyereket.


Ha abortuszba hajszolna a férjem tán' őt nem akarnám többé. Szeretem, jó a kapcsolatunk de most lassan gyűlölöm tegnap óta. (Ez nyilván túlzás, de mérhetetlen csalódott és dühös vagyok)


2023. aug. 8. 06:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
66%

Egy évvel hamarabb jön a baba mint ahogy megbeszéltétek, nagy kaland...

A beépítést nekiláttok szépen magatok, rögtön nem kell hozzá 20 millió, csak az alapanyagköltség. Ha van valami, amihez tényleg kell szakember, azt megfizetitek.

2023. aug. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
88%
Mi is két gyereket szerettünk volna. Nálunk is korábban jött a második, konkrétan a fiunk még csak 5 hónapos volt, mikor a lányunk megfogant. Kis korkülönbséget szerettünk volna, de ez azért minket is megtorpanásra késztetett egy kicsit. A régi lakásunkban mi sem fértünk volna el, így mi most albérletben lakunk, a sajátot kiadtuk, közben gyűjtögetünk nagyobb saját lakásra. Ha a férjed is szeretne második gyereket, meg lehet oldani. Pl babaváró
2023. aug. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 A kérdező kommentje:

29, igen, bazi rossz az elrendezés.

Örökölte a nagybátyjától, tipikus agglegény lakás.

2023. aug. 8. 07:38
 34/75 A kérdező kommentje:
32, köszönöm, ez egy építő jellegű komment! Esküszöm az idegtől eszembe sem jutott! De jó lenne! :)
2023. aug. 8. 07:39
 35/75 A kérdező kommentje:
31, az a baj, hogy az bazi sok(k) pénz... Gázterv, vízterv, villanyt felvinni...
2023. aug. 8. 07:39
 36/75 anonim ***** válasza:
89%

Még nem vettetek fel babavárót? Az rögtön 10 millió kamatmentes kölcsön…


Plusz felvesztek 1.5 millió ingatlanhitelt, abból 1 milliót elengednek a 2. baba születésekor.


Plusz felvehettek csok-ot, de amúgy a babaváró ráér 2024-ben, úgy az összeg magasabb.


A csokot meg akkor venném fel elsődlegesen, ha új házba költöztök…

2023. aug. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 A kérdező kommentje:
36, a babaváró nekünk jövőre nem opció... 30 felett nem adnak, ha jól emlékszem. 33 leszek szeptemberben.
2023. aug. 8. 07:44
 38/75 anonim ***** válasza:
100%

Fognak adni, mert 2024 türelmi idő, aki 30-40 között van és már terhes, az megkaphatja. Szóval nektek is jár jövőre is akár.

Bár 1 millával több, cserébe dübörög az infláció, nem biztos, hogy megéri kivárni, mert elviszi azt a plusz pénzt az alapanyagdrágulás.

2023. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
82%
Nem is értem. Nem fértek el 60 nm egy 5 éves gyerekkel, meg egy kisbabával pár hónapig, amíg 2024-ben nem vesztek egy nagyobb házat? Ezért kikapartatná a gyerekét a férjed? Gyökér egy ember. Csak gratulálni tudok neki is, meg neked is, amiért egy ilyen embert védesz.
2023. aug. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
100%

Igaziból nem is értem. Akkor van

- 10 millió babaváró (vagy 11)

- 1.4 millió csok bővítésre

-1 millió elengedett ingatlanhitel 2 gyerek után


támogatásból, ez 12.4 millió forint (vagy ha a babavárót jövőre igénylitek 13.4 millió)

2023. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!