Nem akarok abortuszt! Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves lányunk a férjemmel.

Azt beszéltük meg, hogy levetetem 2024ben a spirált, eladjuk a 60nm-es egyszobás házunkat (Budaörsön élünk) és az árából veszünk egy nagyobbat, nem az agglomerációban.


Ehhez képest tegnap egy rosszullét kapcsán kiderült, hogy 9 hetes terhes vagyok... A férjem nem akarja megtartani, azt mondja, hogy tetszik nem tetszik abortusz lesz.

A spirál nem okoz gondot a picinél, magyarul nen emiatt akarja.

Én nem akarok aboruszt, tegnap óta zokogok.

Most mit lehetne tenni? A szívem megszakad. Belehalok az abortuszba!

A saját házunk tetőtere beépíthető lenne, de kb 20 millió lenne az egész művelet.


Tudom az észérveket,hogy mi miatt mondja az abortuszt. De nem tartom ezt jónak.

Akartunk második gyereket.


Ha abortuszba hajszolna a férjem tán' őt nem akarnám többé. Szeretem, jó a kapcsolatunk de most lassan gyűlölöm tegnap óta. (Ez nyilván túlzás, de mérhetetlen csalódott és dühös vagyok)


2023. aug. 8. 06:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként azon sem lennék meglepődve, ha nem is akart volna.


Amúgy a kompromisszum mániások elmondhatnák, hogy mi a kompromisszum lehetőség abban, ha az egyik fél akar gyereket, a másik meg nem.

2023. aug. 8. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:

10es, no, ez ami nem igaz.

Tényleg akart, Ő hozta fel anno, hogy akar csak KELL nagyobb ház.

Most is a házunk miatt van baj.

Ennyire nem látsz bele, értem az indokait. Csak nem tartom helyesnek.

2023. aug. 8. 07:03
 13/75 A kérdező kommentje:
Ha most hozzánk vágna valaki 15-20 milliót nem lenne gondja.
2023. aug. 8. 07:05
 14/75 anonim ***** válasza:
34%
Oké kérdező, akkor védjed és menjetek kézenfogva abortuszra. Te menthetetlen vagy.
2023. aug. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
42%

Az a baj, hogyha belemész az abortuszba egy lelki roncs leszel. Ha már most zokogsz ezen, ez csak rosszabb lesz. Nekem volt abortuszom úgy, hogy én akartam...és utána bántam meg. Mai napig kísért, hát akkor Téged hogy fog?!

Nem kell elválni meg költözni, emberek, nem ez a megoldás mindenre, hogy megduzzogunk és már válunk is.

Tarsd meg a babát, majd megbékél a helyzettel a párod, nyilván most berezelt a felelősségtől, mivel egy költözés (is) van kilátásban, de nyugtasd meg, hogy kiveszed a részed az ezzel járó ügyintézésekben terhesen is.

Fogja szeretni a picit, csak most B) terv jön, ettől rezelt be.

2023. aug. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
78%

Pedig 10-esnek igaza van.


Amúgy mi két gyerekkel lakunk 58 nmen, és nem tervezünk mostanában nagyobbat, majd később. Szóval jó nagy kamu.


Ami nem baj, mert joga van nem akarni második gyereket, hiszen egy ötévessel már könnyebb, sokaknak nincs kedve "újrakezdeni"... Csak lehetne egyértelmű.


Mindenesetre ezek a szavak már kimondásra kerültek, úgyhogy ez egy nagy lejtő kezdete.

2023. aug. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
88%
A majd megbékél szöveghez kis adalék, hogy gyerekpszichologus és pszichiáter nem véletlen kérdezi meg előkelő helyen "a tervezett gyerek volt?" kérdést.
2023. aug. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
91%

Én azt nem értem, hogy ha amúgy 2024-ben eleve terveztetek gyereket, akkor ezt mi az istenért kellene elvetetni? Ok, nem a legideálisabb, de most már némi kényelmetlenségen kívül mást nem okoz. 1-1,5 évesen még saját szoba sem kell neki, simán elvan veletek. Ha a férjed annyira akarná azt a második gyereket, akkor tuti nem tenne ki téged egy ilyen műtétnek úgy, hogy amúgy 1-2 éven belül akarnátok a következőt.


Nekem az lett volna a vége a kapcsolatnak, hogy megmondja, ha tetszik, ha nem, abortusz lesz. Egyrészt, ez minimum közös döntés, másrészt ÉN viselem az összes egészségügyi (és úgy tűnik, lelki) következményét ennek, ergo elsősorban ÉN döntök.

2023. aug. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 A kérdező kommentje:
16os, hogy? Nektek is egyetlen szobatok van? Nem rosszindulat, tényleg érdekel, hogy hogy fértek el.
2023. aug. 8. 07:09
 20/75 A kérdező kommentje:

14es, nem védem, haragszom rá.

Csak tolja sok ember ismeretlenül a hülyeséget, úgy, hogy nem lát bele, nem ismer minket.

Megoldást keresek. Ami nem az abortusz.

Látatlanban mindenki okos

2023. aug. 8. 07:10
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!