Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

A barátnőm spirál mellett lett terhes. Most 7 hetes. Rossz az anyagi helyzetük, 1 szobás albérletben vannak. Ő lenne a harmadik baba, még nem döntötték el, mi legyen.

Ti mit tennétek?



2012. nov. 24. 19:31
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Szerintem az egyetlen normális választ a kérdésedre az adta, aki írta, hogy abban tudsz neki a legtöbbet segíteni, hogy elmész vele ügyeket intézni - vagy helyette bébiszitterkedsz mondom én-. Egy csomó szervezet ad segítséget rászoruló családoknak, merjenek odamenni, nemcsak a c-nak áll a világ. Amellett az állam is sokkal többet ad 3 gyerek után, nem tudom, dolgoznak-e, de pl bérkompenzáció, családi adókedvezmény igazából 3 gyerek után számít valamit (nekem a 2 gyerek után pl nem járt a bérkompenzáció)

Van pl ez az élelmiszerbank, ha tényleg nagyon meg vannak szorulva, akkor jelentkezhetnének oda, és legalább kaját kapnának. Vagy fel lehet iratkozni EU-s segélycsomagra- ez csak két apró példa. a lakással kapcsolatban pedig próbáljanak utánaérdeklődni az önkormányzatnál, van-e nagyobb önkormányzati bérlakás- van pár önkormányzat, ahol még nem szabadultak meg ezektől.

Sok boldogságot kívánok a barátnődéknek!

2012. nov. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
36%

12:58


Nem hiszek a szememnek.

Azért vállalják be a harmadik gyereket, mert az állam többet ad 3 gyerekesnek? Azért vállalják, mert vannak mindenféle segélyszervezetek, akik majd kaját, ruhát adnak? Erre számoljanak egész életükbe? Tátják a szájukat az állam, az önkormányzat és segélyszervezetek felé?

Ez lenne egy mai 3 gyerekes család rövid (majd valszeg) hosszú távú terve???


Remek!

2012. nov. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem mindenki maga dönti el, miért vállal 3 gyereket. Nekünk három van, nem az anyagiak miatt vállaltuk, de az biztos, hogy a mai világban gazdaságosabb 3 gyereket nevelni, mint kettőt. Ha a barátnődék 2 gyerekkel nehéz anyagi helyzetben vannak, hárommal nem kerülnek rosszabb helyzetbe, sőt talán könnyebb is lesz, több a támogatás, biztos beleesnek a gyermekvédelmi kedvezménybe, a családi pótlék majd' 50 ezer lesz, térítési díj felét kell fizetni(vagy ingyenes), adókedvezmény, ha iskolások lesznek ingyenes a tankönyv stb. Persze ez nem azt jelenti, hogy ezekért kell vállalni egy gyereket, hanem ha már megfogant az a baba, a sorsáról dönteni ezek tükrében is lehet. És ha a barátnőd ab ellenes(mint én is), fel tudja-e dolgozni magában, ha elveteti, meg tud-e bírkózni a lelkiismeretével.

Helyettük nem dönthetünk, nekik kell,s ha ő tanácsot kért tőled, én a helyedben leülnék vele beszélgetni arról, hogyan érez, mik a félelmei, milyen érzései vannak a babával kapcsolatban, mit szeretne a legkevésbé, hogy bekövetkezzen. Talán csak egy kis útmutatás kell neki, hogy végiggondolhassa, melyik döntésnek mi lesz a következménye, és ez segít neki a választásban. Szerintem senki nem mondhatja meg a másiknak, hogy mit tenne az ő helyében, mert nincs az ő helyében. Mint ahogy ítélkezni sem szabad.

Én támogatnám a barátnődet mindenféle segítséggel, sokat beszélgetnék vele, mert most nehéz helyzetben van.

2012. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
A barátnőm azt mondja, hogy ha védekezés mellett ennyire jönni akar a baba, akkor az biztosan jelent valamit, és nem szabad megölni. De ahogy ezt végiggondoltam, igaza van.
2012. nov. 25. 15:16
 25/44 A kérdező kommentje:

"nem mehet kirándulni, táborozni, nem kaphat biciklit, Legót, nem járhat nyelvórára, zenére, sportra,"



Neharagudj, nagyon ki akadtam rajtad.

Mért ne kaphatna játékot és biciklit? Max nem a legdrágábat kapja.

A nyelv óra full ingyenes, persze gondolom te arra is költesz:)

Zene, sport ugyancsak ingyenes. Van ingyenes és van fizetős. A fizetős neked való, aki nem tudja, hova tegye a pénzét, annyi van.

Az ingyenes pedig a barátnőmnek, aki nem gyilkolássza le saját kölkét.

Bocs, nem akartam veszekedni, de ezt nagyon igazságtalannak tartom amit irtál.

2012. nov. 25. 16:28
 26/44 anonim ***** válasza:
58%
16:14es te egy akkora tahó vagy,hogy a képed be se férne az ajtón,mégis,hogy beszélhetsz így,neked jobb ha nem lesz gyereked ilyen felfogással,ilyen kevés intelligenciával,és ilyen értékrenddel jobb ha nem szaporodsz
2012. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
64%

Bocs, nem akartam még egyszer írni, a 23-as vagyok, de már vitába kell szállnom a kérdező védelmében is. Mint megírtam, szerintem nincs joga senkinek sem ítélkezni. Nekünk is 3 gyerek van, terveztük, megfelelőek az anyagi körülményeink, de nem élünk luxusban, az én gyerekeimnek sincs legója meg nike cipője, nem fizetek nekik külön órákat, de nem hiszem, hogy ettől rossz anya lennék, mert nem a full extra tesz boldoggá. És nem tartja őket senki sem lúzernak az iskolában. Vannak tőlünk szegényebbek, és vannak gazdagabbak, ennyi. És az a legszörnyűbb, ha valaki kívüllálóként ítélkezik, hogy miért vállalnak ennyi gyereket...

Kedves kérdező, örülök, hogy így kiállsz a barátnőd mellett, remélem jól alakul a sorsuk. Én belegondoltam, ha velünk történne mindez( vagyis nálunk a 3. után besikerülne a 4.) én sem tudnám megölni a gyermekemet, de ezért nem gondolom felelőtlennek magam.

Ja és még annyi, hogy az én gyerekkoromban nem volt ilyen luxus, nem voltak paloták, nyugati kocsik, szegények voltunk, zsíros kenyeret ettünk meg paprikás krumplit, úttörőtáborban meg építőtáborban nyaraltunk, nem külföldön, egyszerű játékokkal is tudtunk játszani, mégis boldogok voltunk. Csak a mai sikerorientált társadalomban a luxus a menő, mindenki csak azt nézi, mivel van több a másiknak, és aki átlagosan vagy átlagon aluli szinten él, azt már nem veszik emberszámba, az lúzer, pancser, hát szomorú.

Egy 40 éves 3 gyerekes anyuka

2012. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
71%

Ismerek olyan családot, akik három gyerekkel még kevesebb, mint 30 nm-en éltek. Utána - nem tudom, hogyan - át tudtak költözni egy nagyobb házba. Azóta született még két gyerek, és teljesen kiegyensúlyozottak.

Anyagilag állítólag a két gyerek a legdrágább. Háromnál már ingyenes a tankönyv, étkeztetés stb. Bicikliből stb. meg lehet venni használtat is, nem kell minden gyereknek 35000-ért venni. Ruha, babacucc gondolom maradt bőven az előző két gyerek után.

Ha abortuszellenes, jó döntést hozott. Inkább szűkösen éljenek, mint lelkiismeretfurdalással.

2012. nov. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
44%
"Ha abortuszellenes, jó döntést hozott" - azért ebben nem árt ismerni a másik érintett (a párja) véleményét is...
2012. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
A férj a barátnőmre bízta, mert apuka csak dolgozik, tehát úgyis anyuka foglalkozik a babával. De a barátnőm azt mondta, amikor elmondta a férjének, hogy megtartja a babát, örömében elsírta magát. Ebből én arra következtetek, hogy a lelke mélyén ő is ezt akarta:)
2012. nov. 25. 18:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!