Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

A barátnőm spirál mellett lett terhes. Most 7 hetes. Rossz az anyagi helyzetük, 1 szobás albérletben vannak. Ő lenne a harmadik baba, még nem döntötték el, mi legyen.

Ti mit tennétek?



2012. nov. 24. 19:31
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tartanám meg, de nem is adnék tanácsot ilyen helyzetben.


Amiben most segíthetsz neki: meghallgatod, mondasz mindkét lehetőség mellett és ellen olyan érveket ami nekik nem jutott eszükbe. Elmondod hogy nem csak a baba és a saját érdekeit kell szem előtt tartania, a meglévő gyerekiért is felelősséggel tartozik.

2012. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
66%

Ti normálisak vagytok?


Ha egyszer megkérdezte a barátnő, miért ne mondaná el a saját véleményét???

+ a vélemény elmondása után közölné, hogy bárhogy dönt, ő mellette áll.

GOndolom azért barátnők, hogy az ilyen dolgokban is tanácsot adjanak egymásnak!

A tanács max jól fog esni a barátnőnek és el is gondolkodik rajta jobb esetben.


Rosszul vagyok már az ilyen " ne szólj bele más életébe" válaszolóktól. Pláne, hogy egy szóval nem írt a kérdező, hogy ő akar dönteni a barátnő helyett.


Magánvéleményem: Nyugodtan megmondhatod a lánynak, hogy a HELYÉBEN Te nem vállalnád be a harmadik babát, hisz már így is elég szűkösen élnek. Kérdezd meg tőle, hogy milyen életet szán a két kicsinek? Mert két gyerekkel könnyebb egyenesbe jönni, esetleg egy nagyobb lakást megfizetni, mint háromnak...

Kettőnek nagyobb az esély megadni a szükségleteket, mint háromnak...stb...

2012. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
84%

A saját "helyemben" sem vállalnám..az övében pláne..!

Lehet itt idealizálni anyaságot meg majd csak meglesznek

valahogy!!!

Aki azt írja,hogy tartsa meg,az majd írjon egy elérhetőséget is ,ha majd kell pelenka,étel legyen kitől kérniük!!!

Elnézést a szókimondásomért!

Gondolom nem véletlen,hogy védekeztek!

2012. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
39%
Ha valakitől véleményt kértek valamiről, az nyugodtan elmondhatja a véleményét arról az adott dologról. Én azt mondanám, hogy nekik kell eldönteniük, én az ő helyzetükben nem vállalnám a 3. terhesség kihordását.
2012. nov. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
83%

Ez tényleg nehéz helyzet... Teljesen megértem a barátnőd érzéseit és félelmeit, hiszen én is elkötelezett abortusz-ellenes voltam világ életemben.

De!

Amikor az ember felnő és belevág egy olyan életbe, amiben már mások életéért is felelős, meg kell tanulni mérlegelni. Elvégre öt embernek egy szoba eszméletlenül kevés, bárhogyan is nézzük. És ez még csak a jelen, de mi lesz, ha a gyerekek tinédzserek lesznek, azonban az anyagiak nem fognak javulni (taníttatás stb.)? Három kamasz és két szülő egy szobában? Rettenetesen kényelmetlen lenne, és én a privát szféra hiányába beleőrülnék - tinédzserként is, de szülőként pláne. Hiszen akárhogy is, de két felnőtt ember igényli a saját kis intimitásukat, ami két/három pici gyerek mellett még kivitelezhető, de mi, ha megnőnek? Sajnos ezeket mind végig kell gondolni.

Ha van arra lehetőség, hogy másik lakást találjanak (még egy olcsóbb másfél szobás is sokkal jobb lenne), vagy hogy javuljon az anyagi helyzetük, akkor megpróbálhatnak belevágni, viszont ha hiányzik az anyagi biztonság... Akkor mind az ötük boldogsága és életszínvonala rámehet.

2012. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
53%
Bár sok embernek nehéz felfogni,hogy azért,nem olyan egyszerű mivel egy élő embrióról van szó,és aki szexel bármikor terhes lehet még védekezés mellett is.7 hetesen már van szívhangja és mire az abortuszig jutnának 10-11 hónapos lenne,érdemes megnézni akkor már meg van a lába,keze,ujjai,orra mindene csak ici-pici kivitelben.Lehet rossza az anyagi helyzet de nem hinném,hogy az a megoldás,hogy megölik.Te mint barátnő semmiképpen sem mond azt hogy öljék meg,hanem ha igazi barátnő vagy mond azt,hogy mellettük állsz bárhogy döntenek,az Ő döntésük,senkinek nincs köze hozzá azt mondani vetesse el,mert kicsi a lakás.Kívülállóként mindig nagy a szája és baromira okosnak gondolja magát sok ember.
2012. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
65%
10-11 hetes
2012. nov. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
40%

11.18-as Te akkor most jól megmondtad igaz?!

Neked van ám jogod ismeretlenül itt leszólni bárkit!?


Igen,nekik kell dönteniük,viszont a kérdező a mi véleményünket kérte és ki-ki a maga értékrendje szerint válaszolt!!!!

Ezzel senki sem befolyásol...csak véleményez!

Ha nem tudják vállalni a 3. gyereket akkor ne tegyék!!!

2012. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom mit pattogsz,én is csak a véleményem írtam le,hogy ahogy itt írják,hogy mi az,hogy 1 szobás lakásba van két gyerekük meg igenis öljék meg válaszokról igenis elmondom a véleményem,ti is elmondjátok nem? Akkor meg nem értem mi a probléma,bár a sok unatkozó,ítélkező,hormonzavaros nőt nehéz megérteni és tele van velük az oldal
2012. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Aki az örökbefogadásról kérdezett: Nem, nekem legalábbis nem említették, hogy gondolkodtak rajt.


Ma reggel beszéltünk, elmondta a barátnőm, hogy megtartják a babát, akármilyen nehéz s lesz.

Köszönöm a válaszokat.

2012. nov. 25. 12:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!