Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

A barátnőm spirál mellett lett terhes. Most 7 hetes. Rossz az anyagi helyzetük, 1 szobás albérletben vannak. Ő lenne a harmadik baba, még nem döntötték el, mi legyen.

Ti mit tennétek?



2012. nov. 24. 19:31
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
29%

14:16-os vagyok, a tahó.


Szerintem meg az a tahó, aki úgy vállal 3 gyereket, h arra alapoz, majd minden ingyen lesz.(tankönyv, kaja, stb) Semmi se lesz ingyen. Eljön az idő, amikor nem fog már jutni szociális juttatásokra abból a nagy közös kalapból, mait az adófizetők tartanak fenn. Nincs ingyen a iskolai kirándulás, nem lehet arra alapozni, h majd az osztálytársak összedobják a te gyerekednek. Nincs minden suliban ingyen tánc, angol, karate, stb. Nincs ingyen a koli , a buszbérlet, a esetleg albérlet a gyerekeknek. Vagy majd azt is összedobják a lakótársak? Amúgy meg jó tudni, h a legó meg a bicikli luxus. Nekem a luxus a sítábor, a gimis párizsi kirándulás, a színvonalas családi nyaralások pl.


Soroltatok fel példát, h 3 gyerekesek is élhetnek jól. De hát nem is nekik lett címezve a hozzászólás, hanem az olyanokhoz, mint a kérdező barátnője, akik egyetlen szobában tart majd 3 gyereket.(nem nevel, az nekem mást jelent) Ezt még az állatvédők és az állattartók is elítélik, amikor kis helyre sok állatot zsúfolnak össze.

2012. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
2%
És egy megjegyzés: nincs itt szó semmiféle barátnőről meg férjről, aki örömében sírt, stb...Itt a kérdező a terhes szerintem, csak így könnyebb neki, h nem őt oltogatják, h milyen felelőtlen, hanem a képzeletbeli bnőt.
2012. nov. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Van gyereked? Volt már abortuszod?


Egyébként meg, a barátnőm gyerekeinek mindenük megvan. Azt, hogy éheznek az a te kitalációd, gratulálok hozzá, nagyon okos ember lehetsz. És többet neked nem írok vissza, mert nem süllyedek le a mocskos szintedre.

2012. nov. 25. 19:30
 34/44 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nem lehet gyerekem. De képzeld be ezt is, ha így jobb neked.
2012. nov. 25. 19:31
 35/44 anonim ***** válasza:
27%

Kedves Kérdező!!!

A te általad "Tahónak" titulált hozzászóló,messze nem...két lábon áll a realitás talaján,ha tetszik ,hanem!!!

Nagyon unszimpatikus a viselkedésed!!!!

DE

Úgy látom itt a végére,minden happy lett a családban...és tudod mit,ha már a sors úgy hozta,h neked sajnos!!!! nem lehet gyereked,bizos teljes erőbedobással fogod tudni segiteni a barátnődéket,anyagilag és erkölcsileg is!!!!

Legyen minden nagyon jó,azt kívánom!


Ha eloszlott a lila köd majd a szemedről,tartozol egy bocsánat kéréssel a "tahónak"!!!Mert nem volt az!!!

2012. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
26%

A Kérdező kitöröltette a 14.16-os válaszomat. Nem tudom, miért, nem volt homofób, rasszista, provokatív, stb. a hozzászólásom. Biztos nagyon betalált nála.


Mindenük megvan, nem éheznek? De hát te írtad a kérdésben, h "Rossz az anyagi helyzetük, 1 szobás albérletben vannak".


Eldönthetnéd akkor végre, mi a helyzet.

2012. nov. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

nem töröltettem senki válaszát!


Rossz az anyagi helyzetük, de a normális élethez való kaja, ruha, gyümölcs meg van.

2012. nov. 26. 12:54
 38/44 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, azért legyünk őszinték, egy szobában 3 különböző korú gyermek a szülőkkel együtt, az a bolondokháza... minden csak nem megfelelő körülmény. És hát ez nem is a "modern ember hatalmas igénye", ha jól rémlik, először Vilmos császár hozott olyan rendeletet Németországban 100-nál több éve, ami kimondta, hogy ez így nem megfelelő elhelyezés... még akkor se, ha persze szükségmegoldásként, ideig-óráig elmegy...

És hát igazándiból, persze én nem ismerem őket, de nem látom tisztán, hogy ha ők most ilyen körülmények között fizetnek albérletet, a nő GYED/GYES-en, egy kereső van, akkor mi a reális esély arra, hogy ha most úgy hangzik az állapot, ahogy írtad, hogy:

"Ma reggel beszéltünk, elmondta a barátnőm, hogy megtartják a babát, akármilyen nehéz s lesz." - akkor mire a legnagyobb iskolába megy, legyen legalább egy megfelelőnek tartható 3 helyiséges ( szoba 2 félszoba vagy akármi) lakásuk, ahol van külön helye a szülőknek, külön az iskolás gyereknek, és külön a piciknek.

Mert ebben a felállásban szerintem kb ez a minimuma annak, amit "normális körülmények" jelzővel lehet illetni...

2012. nov. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 26. 14:45
 40/44 anonim ***** válasza:
39%

A "tahónak" mindenben igaza van!


Hihetetlen, hogy egyesek mekkora baromságokat tudnak írni. Eszükbe sem jut, hogy ezzel a mentalitással b.sszák el a megszületendő gyermekük életét.


A gyereknek nemcsak kaja és gyümölcs kell. Ha tetszik ha nem.

Ezt kedves kérdező fogd fel agyilag nagyon gyorsan.


egy másik 72%-os.

2012. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!