Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

A barátnőm spirál mellett lett terhes. Most 7 hetes. Rossz az anyagi helyzetük, 1 szobás albérletben vannak. Ő lenne a harmadik baba, még nem döntötték el, mi legyen.

Ti mit tennétek?



2012. nov. 24. 19:31
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
68%

Látom, megint mindenki abnormális, aki nem áldoz fel mindent az anyagiak oldalán. Nézzétek, anyáink kicsi korában, vagy a nagyanyáink egész életében nem volt ekkora anyagi dőzsölés. Most is azért hajhásszuk ennyire, mert megszoktuk a Kádár-rendszer alatt, hogy tovább nyújtózkodj, mint ameddig a takaród ér. Nem azon kellene vitatkozni, hogy kioltsunk-e megint egy újabb életet, hanem, hogy miért van "jó ötlet volt az új tv, jó ötlet volt a provident" reklám a tv-ben. minek sulykolják belénk, hogy csak akkor vagy valaki, ha fogyasztasz, vásárolsz, lehetőleg márkásat. Érzelmekről, egymásra figyelésről miért nincs szó? akinek a hsz-k között ez volt az első érték, az mindjárt hülye, felelőtlen, ingyenélő.

tudomásul kell venni azt is, hogy ma bizony tényleg több családtámogatás jár 3 gyerekre mint kettőre. Ez akkora segítség, hogy emiatt már nyugodtan be lehet vállalni a 3-at. Nekem két gyerekem van, és nincs duplojuk, csak márkátlan építő, sőt a lányom az én volt pónimat kapja meg névnapjára, és annak is ugyanúgy fog örülni, mintha 7ezerért vettem volna egy ugyanolyan újat. Mert engem még arra neveltek, hogy vigyázzak a cuccaimra. Így egy csomó mesekönyv, játék jó a gyerekeimnek, nem kell annyi újat venni. Minden hónapban van nálunk gyerekparti, és senki nem költ rá semmit az egy tál sütin kívül: mert a gyereknek elsősorban ez kell: szeretet és közösség. ez utóbbit meg nem teremtik meg a szülők, inkább igyekeznek kiváltani, megvásárolni a kütyükkel. Ahol van mit enni, és van mit felvenni, ott miért kell cs.tetni valakit, hogy mer igent mondani az életre?

2012. nov. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
44%
Kedves utolsó, azért az anyagi dőzsölés és a fogyasztási javak mértéktelen habzsolása KONTRA az öten egy szobában között azért még van nehány lépcsőfok. Én elvből nem mondom senkinek se, hogy "tartsd meg" ahogy azt se, hogy "vetesd el", ez ugyanis minden pár saját döntése kell, hogy legyen, ők tudják, hogy mik a realitásaik, mit tudnak vállalni. Én egy ilyen helyzetben biztos, hogy a terhesség megszakítása mellett lennék, mert ez a leírt helyzet jóval a saját tűrőképességem felett van már így is...
2012. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
56%
tahónak szerintem sincs igaza. Vagy ha mégis, és 3 gyerekkel egy szobában az nem nevelés, hanem tartás, akkor az abortusz pedig mészárlás.
2012. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
20%
Az egészet végigolvasva jó kis parázs vita kerekedett ki ebből. Lehet ragozni jobbra-balra, hivatkozni az anyagiakra, mindez csak kifogás, az utolsó válaszoló megfogalmazta röviden a lényeget: az abortusz MÉSZÁRLÁS. Ott a pont.
2012. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!