3 fiam van, most 7 hetes terhes vagyok. Párommal beszéltünk a dologról és azt mondta, hogy úgy érzi nem tudná szeretni, nem tudja, nem akar "kísérletezni". Miért mondhat ilyet egy férfi?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 20:43
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
35%
kedves 39es. ez valóban szerencse - a pasi megcsinálhatja a gyereket, de a felelősség mindig a nőé. nem elég hogy neki kell "érzelmileg" felnevelni, ha a kedves apuka úgy dönt hogy ő ebben nem vesz részt, de még anyagilag sem segíti... ezt azért remélem a végső elszámolásnál minden pasin számon kérik. Igen is hajthatatlan vagyok ebben mert imádom a gyerekeim, de én éjszakázok velük, én hordom őket mindenhova, apa meg "vissza akarta kapni az életét" az én életem árán. Én is szeretnék néha pihenni bagy Uram bocsáss kikapcsolódni, de nem tehetem mert a kedves apuka a mindennapos bulizást választotta... Szerintem ha megcsinálta nevelje is fel. A kérdezőt igenis nem irígylem: azért mondja ezt a "férfi" mert megteheti!! Nekemi is néha a hócipőm tele van a gyerkeimmel, de soha nem hagynám el őket
2014. jan. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
*vagy
2014. jan. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
49%

Nézd, kedves #41, ahogy gondolod, ha Te azt véled hasznos tanácsnak, követendő magatartásnak, hogy valaki ne dönthessen szabadon arról, hogy hány gyereket képes és szeretne felnevelni, ha te arra bíztatsz valakit, hogy fossza meg a meglévő 3 gyerekét is az apjuktól, rontsa mindenképp a meglévő életkörülményeiket, szélső esetben menjen albérletbe vagy csövezni egyedül. 3 gyerekkel terhesen, mert ugye ezt jelentheti a gyakorlatban a "szerintem elég világos. a psit meg dobd ki, fizesse a tartásdíjat és mehet a francba, ha ilyen..." - tanácsod.


Miondjuk abból, hogy idézőjelbe tetted a "férfi" szót azért, mert egy 3 gyerekes, gyerekeit nevelő apa nem szeretne bevállalni egy negyediket, és ennek hangot is ad, khmmm... tudod, nekem meg a verejtékes lázálmonban jön elő az "én már anyucika vagyok, nekem már a babucika az első" típusú "nő", "társ".

A "végső elszámolás"-ban meg nem hiszek, és egyébként is, ha lenne ilyesmi, egy ilyen felállásnál nem az lenne a kérdés, hogy rajtam mit kérnek számon, hanem az, hogy én mit kérek számon a számonkérótól - azt gondolom.


Mindamellett azt gondolom, hogy Kérdezőéknél már alapvetően eldőlt a helyzet valamelyik irányba, és végülis szerintem tök mindegy, hogy melyikbe, HA az közös álláspont.

2014. jan. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
jogos! igazán nem szeretném bizatni, ez csak a magánvéleményem. kicsit elragadtattam magam... nyilván érdemesebb megegyezni, megbeszélni a dolgokat - bár lehet ezzel elkéstek egy kicsit - mindentől függetlenül remélem rendeződnek a dolgaik
2014. jan. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
apropó szabad döntés: én sem dönthettem szabadon hány gyereket vagyok képes egyedül felnevelni. két gyerek - "oldjam meg!" bocs az offért, de ez még kikívánkozott
2014. jan. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
meg azért a nem tudná szeretni egy kicsit erős... kitartás! és írd meg mi lett veletek.
2014. jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
10%

Kedves #46, egyáltalán nem erős, sőt... ezt férfiként tapasztalatból mondom... a "majd ha a karjában tartja, majd megenyhül" c. duma az legfeljebb az esetek 10%-ban igaz, a 90% az elviseli - el sem viseli skálán fog mozogni...

(rám anno a második gyereket "pakolták" úgy, hogy "elfelejtettek" erről megkérdezni időben - és persze, én sem akartam utána a két gyereket megkülönböztetni, de ebből nem az lett, hogy a másodikhoz is közelebb kerültem, hanem az, hogy az elsőtől is eltávolodtam - és a Kérdezőéknél is benne van ez a pakliban - hogy nem a 4. gyerek szerez apát, hanem az első 3 is elveszíti))

És hát, ha Magyarországon élsz, itt a nők szerencsére aránylag szabadon dönthetnek. Gondolom Téged se zárt be senki a terhességed első 12 hetére.

Szóval összességében azt gondolom, hogy egy gyerek bevállalásához 2 ember ilyen irányú szándéka kell, és semmiképp se tartom jogosnak a kritikát olyankor, amikor az egyik fél még időben szól ahhoz, hogy a másik fél időben tudjon ehhez képest dönteni, az szerintem tisztességes magatartás, normális, a másik ember szabadságát és emberi méltóságát tiszteletben tartó hozzáállás.

(A terhesség 24. hetében kitalált "én talán mégse", na az teljesen más káposzta, ott tényleg megfosztják a nőt a szabad döntés jogától, ott jogos lehet minden kritika, megítélés, negatív hozzáállás)

2014. jan. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
nem. tényleg nem zártak be - de ez a más káposzta esete, mert már 5 hónapos volt - megszületve persze - amikor tények elé lettem állítva. azt tartom akkor is hogy még a fogantatás előtt kellett volna ezt megbeszélni, akkor egy csomó stresszt megsporolhat az ember...
2014. jan. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előző, felteszem Kérdezőék megbeszélték, valahogy védekeztek is - már csak abból, hogy ki akarna tudatosan teherbe esni 1 évvel a szülés után 3 gyerek mellett?

Csak tudod, nincs 100%-os védekezés - szerintem itt is ezzel az esettel állunk szemben.

2014. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
HM..... miért ne akarhatna anyuka simán teherbe estin 3 gyerek után és a legkisebb 1 éves korában????? pl. aki nem akar dolgozni, aki lányt akar, aki a férjére alapoz.... kérdező nem írta, hogy becsusszant. de biztos vagyok benne, hogy nem csusszant be, hanem anyuka eltervezte, hogy ő márbizony szülni akar mégyegyet, hátha lány. én konkrétan ismerek ilyen családot, anyukát....
2014. jan. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!