Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elkell vetetnem a babám úgy...

Elkell vetetnem a babám úgy érzem hogy ebbe bele halok, hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Nincs más választásom elkell vetetnem, meg kell öljem a gyerekem.Hogy dolgozzam ezt fel?Én úgy érzem hogy ezt soha nem tudom feldolgozni.Sajnos nincs más választásom meg kell hogy tegyem.A családom támogat de annyira rosdz hogy azon gondolkodom hogy nekem se kellene élnem!Ezt lehetetlen feldolgozni!Nektek hogy sikerült?
2015. máj. 8. 23:16
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
42%
Igaz fiatal vagy és még tanulsz? Gondolj arra, hogy egy szép napon tudatosan fogtok akarni babát, addig nem fogsz függeni a szüleidtől, lesz munkahelyed, férjed vagy stabil kapcsolatod. És ez mind nagyon nagyon nehéz lenne már most egy kisgyerekkel. Sajnálom, biztos nehéz. De azt mondod nincs más lehetőség. Mást nem tudsz tenni csak abba gondolni bele, hogy a babának sem lenne jó instabil háttérrel születnie. Majd szulsz babat ha ott az idő. Tudnod kell hogy ez a helyes és majd túlteszed magad rajta. Egyébként 12 hetes korig ez nem gyilkosság. Magzati kor előtt nincs joga épp ezért van az abortusz lehetőség.
2015. máj. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
44%
Nem értek egyet az utolsó válaszolóval! Az orvostudomány szerint az embrió ugyanolyan ember, mint bárki más. Biológiailag és genetikailag sem különbözik tőlünk. Ha nem tudod megtenni, akkor ne tedd meg! A nyílt örökbeadással lehetőséged lesz tartani a picivel a kapcsolatot, láthatod, hogyan él,milyen emberek nevelik, részese lehetsz te is valamilyen szinten az életének. Adsz neki egy esélyt.Persze, könnyebb elvetetni és úgy tenni, mintha semmi nem történt volna, aztán nyugtatni a lelkiismeretünket olyan badarsággal, hogy "ez így volt jó neki is", pedig azt a kis emberkét senki nem kérdezte, más döntött helyette. Én azt mondom, a gyávák választása ez. Az igazán jó és erős emberek nem a könnyebb úton indulnak el,hanem a göröngyösebb helyesen. Nincs jogunk dönteni élet és halál felett. Szóval, én inkább azt mondom, ne hallgass arra, aki azt mondja, hogy könnyebb lesz a lelkiismereted majd, ha elmész az abortuszra és hogy ez a jó döntés! Azok csak magukat ámítják, mert gyávák és önzők voltak. Volt választásuk, mondhattak volna igent is az életre, de nem így tették.
2015. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
13%
10-esre gondoltam.
2015. máj. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
57%

"Magzati kor előtt nincs joga épp ezért van az abortusz lehetőség."


De! Ha ismernéd a magyar törvényeket, nem írnál ekkora butaságot! Képzeld, törvényeink szerint az élet a fogantatással kezdődik és már egy kis embriót is megilletnek ugyanazon jogok, mint mindenki mást is. Csak, hogy ne ütközzön ez az egyetemes erkölcsi értékrend az abortusz törvénnyel (ami nem állítja, hogy nem gyilkosság az abortusz, csak megengedi, mert a társadalomra így kevesebb "gond" szakad), amikor megszületik a baba, úgy fogalmaz a törvény, hogy ő már a fogantatása pillanatában jogalany volt, de a gyakorlatban ezeket a jogokat az abortusz törvény miatt csak a születésekor kapja meg. Ezt csak azért írtam, hogy tisztában legyél a törvényekkel, ha már rájuk hivatkozol!

2015. máj. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
58%
Kivancsi vagyok, ha olyan anyagi, csaladi helyzetben jonne a baba, amit keptelen vagx bevallalni, akkor is igy gpndolkoznal 60%-os, konnyu az otthon, a kenyelmes fotelbol magyarazni es itelkezni.
2015. máj. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Képzeld el, hogy az anyagi nehézségek jöhetnek akkor is, ha már ott van veled az x éves gyerek. Most akkor őt is meg kellene ölni, mert így már nem kell és magyarázzuk be magunknak mentségként azt, hogy "neki is így a jobb"? Ez elég ostoba indok, nem gondolod? Mindenki életében lehetnek nagyon rossz periódusok, akár anyagi, akár lelki, de ez nem azt jelenti, hogy akkor én most már mindent megtehetek és élet-halál ura lehetek.
2015. máj. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
59%

Amugy meg szanalmasan gondolkodsz. Tartsa meg a kerdezo a magzatot? Oke, segithetsz neki. Bar konkret peldat nem irt, hogy mi baja de gondolom nem esne nehezedre tamogatod ot a gyerekkel , nem?

Egyebkent adtal te mar orokbe egy gyereket? Mert nagyon tetszik, ahogy kiforgatod az egeszet, es ha nem igy dont egy onzo, gyava ember. Miert is?

Nem lehet amugy gyereked vagy csak szimplan ennyore elvakult vagy?

2015. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
47%
Durva elmelet. De ja szerintem is roppant becsulendo, ha vki magat es a meglevo gyereket is alig tudja eltartani, de bevallal egy babat is melle, csak azert, hogy ne "oljon"(ugyan mit gyilkolsz le?).
2015. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
46%

A ferfiakkal amugy mi van? Oket nem kene ugyan ugy tamadni? Tobbseguk megtudja mi van, masnap mar lehet kepbe sem van.

Ok nem gyavak es onzok?

2015. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
11%
De igen,de ennek ellenére a nőké a felelősség elsősorban.Rossz vagy nem rossz,ez van!
2015. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!